Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

coinforumgentr

10514074217917

Hakkında

Kullanıcı Adı
coinforumgentr
Katıldı
Ziyaretler
393
Son Etkinlik
Roller
Member
Puanlar
77
 • Forty Seven Bank İCO incelemesi

  İCO yatırımları neden daha mantıklı?
  Şunu unutmamak lazım binin üzerinde COİN olduğu gibi Binin üzerinde de hazırlanan ICO lar var. nasıl marketlerde bazı Coinler kalıcı olup bazıları da yok oluyorsa Yeni çıkacak ICO larda da güçlü ve iyi bir projesi olanlar ayakta kalacak ,zayıf olanlar kaybolacak.

  Bitconnect örneği ortada, ne kadar güçlü girdiler 400 dolarların üzerine çıktılar , sonra bir anda 20 30 dolara indi.
  tabi ki marketlerde olan coinlerde bu risk her zaman var. Aslında bütün coinlerde risk var.
  Bizim burada yapmak istediğimiz piyasada 7 ,8 . 10 dolardan alıp kazanç elde etmek için alıp satmak yerine , çünkü çok kaybedebiliriz. Yeni çıkacak coinleri en alt fiyattan elde edip bekleyip kazanmak hatta çok kazanmak.
  Bunun iki faydası var.
  Birincisi Balinalar ve Köpek balıklarından olabildiğince korunmak. Çünkü piyasada değiliz.
  İkincisi kurucular arkasındaki güçler art niyetli bile olsalar
  zararımız olmayacak. Çünkü zaten sen alt fiyattan alıyorsun. 0.0080 den alıyorsun. Exchange çıktığında Coin dünyası doğası gereği zaten 3 - 4 katına çıkıyor. En kötü satarsan bir kaç ayda bir kaç kat para kazanırsın. O yüzden ICO yatırımı önemlidir diyorum ve şimdi de yine güvendiğim bir ICO tanıtıyorum.

  FORTY SEVEN BANK

  Finans dünyasını birbirine bağlama amacı ile yola çıkan bir proje.  
  Fortyseven, kripto dünyası ve fiat para piyasasını bağlayan bir banka olma amacında.
  Aynı zamanda dünyada yasal olarak kabul gören evrensel bir banka olmak istiyor.

  Fortyseven bankasının üç ana ilkesi vardır.

  • Yasalara uygunluk
  • Kolay kullanım
  • Güvenlik

  a)Yasallara uygunluk
  Fortyseven projesi PSD2'ye uyumlu olarak geliştiriliyor.

  • Peki PSD2 nedir?
   PSD2, Avrupa Birliği ülkelerinde 2009 yılında yürürlüğe giren bir ödeme Hizmetleri Kanunudur.
   Fortyseven bank projesi PSD2 ile beraber AML ve KYC gibi kurallara uyumlu olabilecek şekilde geliştiriliyor.

  • AML nedir?
   İngilizce olarak anti money laundering'in kısaltmasıdır, evrensel olarak kara paranın aklanmasını önlemek için kullanılan terimdir.
   Her ülkenin AML politikası farklı olabilir. Fortybank ülkelerin AML politikalarına uygun yasal altyapı oluşturmaya çalışmaktadır.

  b)Kolay kullanım

  • Borsalara ihtiyaç duymadan bankanın kendi uygulaması sayesinde kripto para değişimi yapabilme imkanını sağlar. (Kripto paraların gelecek yıllarda borsaların tekelinden çıkacağına eminim, borsa sadece yatırım aracıdır kripto paralar ise fiat paralarda olduğu gibi çoğunlukla harcamak için kullanılacak seviyeye gelecekte erişecektir.)

  • Herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilen arayüzü sayesinde ödeme işlemleri kolaylıkla yapılabilir.

  c)Güvenlik
  Açık kaynak kodludur ve Blockchain tabanlı olduğu için klasik bankalara göre daha güvenilirdir.
  Fortyseven bankası uygulamasını sadece dokunmatik olarak değil sözlü olarak kullanabilirsiniz.
  Ayrıca parmak izi gibi biyometrik güvenlik önlemleri olacak.

  Bağlantılar
  Resmi web sitesi linki; https://www.fortyseven.io/tr/home

  Telegram sayfası; https://t.me/thefortyseven

  Türkçe Telegram; https://t.me/forty_seven_turkish

  Twitter sayfası; https://twitter.com/47foundation


  BTT usarname: coinforumgentr

  Misantropistadmin
 • Sapien.Network İco İncelemesi

  Sapien.Network İco İncelemesi

  Merhabalar, bugün inceleyeceğimiz ico Sapien Network isimli ico olacak.

  Sapien.Network nedir?
  Sapien blokzincir tabanlı sosyal ağ projesidir. Temel özellikleri kullanıcıların sosyal medya kullanırken bir yandan ürettikleri içerikler için para kazanmasını yada bağış almasını sağlar. Gönderim sırasında ve kazanılan haklar SPN tokenler ile ödenir. Sapien ayrıca sahte haberlerin önüne geçmeye yarayacak bir sistem geliştiriyor. İtibar puan sistemine göre haber sayfaları yada kişiler sahte haberler yapmaları durumunda itibarları düşecek. İtibar puanı için yine belirteç olarak SPN tokenleri kullanılacaktır. Blokzincir tabanlı bir sitem olması ile kullanıcıların kişisel verileri güvende olacak.

  Problem nedir?

  • Gelirden pay vermiyorlar.

  Facebook, youtube, instagram gibi sosyal medya siteleri kullanıcıları üzerinden para kazanmaktadır fakat kullanıcılarını gelire ortak etmiyorlar veya kısmen ediyorlar.

  Özellikle Facebook tam bir sömürü aracıdır. Örnek vermek gerekirse Türk markaları facebook üzerinden reklam veriyor, reklamı görenler ise Türk kullanıcılar oluyor. Reklam geliri ise tamamen %100 olarak Facebook'a gidiyor. İçeriği üreten biz, içeriği kullanan biz reklamı veren biz fakat paralar Facebook'a akıyor.

  • Kişisel bilgilerin satılması

  Reklam gelirleri üzerinden pay dağıtmaması tabiri caizse, hep bana hep bana diyen sosyal medya sitelerinin tek kusuru bu değil üstelik. Kişisel bilgilerimiz bu sitelerin sunucularında depo ediliyor ve bilgilerimiz satılıyor.

  • Facebook bizi dinliyor

  Günümüz sosyal medya sitelerinin çalışma algoritmaları hedef kitleye uygun reklam kurmak üzerine kurulmuştur. Uygulamanızı kullandığınız telefonunuzun mikrofonu aracılığı ile ortam ses dinlemesi yapılır ve konuştuğunuz bir konu varsa hemen onunla ilgili bir reklam gösterilir. Konuşmanız sırasında geçen kelimeler reklam veren anahtar kelimelerle karşılaştırılır, uygun bir reklam bulunursa sponsorlu gönderi olarak profil sayfanıza düşer.Dinleme işini otomatik ses algılayıcı bir sistemle yapmaktadırlar. Karşınızdan sizi dinleyen doğrudan bir insan olmasa da bu etik değildir. Bu söylediklerime inanmayan varsa 10 dakika boyunca arabalarla ilgili bir konuşma yapın daha sonra facebook reklamlarına bakın bakalım neler göreceksiniz. Ayrıca dikkat ettiyseniz pek çok sitede kasmayan bilgisayarınız facebook gruplarında dolaşırken daha fazla ısınmaya başlıyor. Bunun sebebi alt yapısından çalıştırdıkları casus yazılımlardan kaynaklanmaktadır.

  Çözüm nedir?
  Çözüm merkezsiz sosyal ağlardır, sitelerin ve uygulamaların sahipleri onları kullanan insanlardır.
  Gelirden pay hak ederler, eğer gelirden pay verilmese gelirden pay verilen bir sosyal medya tarafından piyasadan silinmek durumunda kalırlar.

  Sosyal medya siteleri kişisel verilerimizin güvenliği için açık kaynaklı olmalıdır. (Açık kaynak kodlu sistemler şeffaftır, sitenin yazılımı kamuya açıktır, bir şey gizlenemez.) Kişisel verilerimizin güvenliği için merkezsiz ve blokzincir tabanlı sosyal medya sitelerine ihtiyaç vardır.

  Sapien pazarı
  Sapien pazarında makale ve videoların yanı sıra oyun gibi çeşitli sanal mallarda bulunmaktadır. Facebook üzerinden oynadığınız oyunların bazıları ek özellikleri para ile satıyor, banka komisyonu gibi gereksiz masraflarla karşılaşıyorsunuz. Sapien ağında doğrudan spn tokenler ile bu tarz oyunlar için zahmetsiz ödeme yapılabilir. Sapien pazarı her türlü içerik oluşturma girişimlerine açıktır, ister makale yazın, ister video çekin isterseniz oyun geliştirip spaien ağına yükleyin. Sapien network Çeşitli sanal mallar için pazar olma potansiyeline sahiptir.

  Sonuç: WEB 3.0'a HOŞGELDİNİZ!

  Sapien.Network tutar mı?
  İncelediğim merkezsiz sosyal medya projeleri arasında gördüğüm en güçlü ico sapien oldu. Projeye güveniyorum, gelecekte bu ismi daha fazla duyacağımızı düşünüyorum. Projenin başarılı olması için mevcut sosyal medya siteleri ile rekabet etmesi gerekecek. Mevcut siteler hala popüler ve şuanda gizlice kripto dünyasını, sapien gibi projeleri takip ettiklerini ve bunların üzerine kafa yorduklarına eminim.

  Facebook,İnstagram ve Youtube sistemlerini güncellemek için geç kalırlarsa sapien aradan sıyrılabilir. Sapien ağının bir an önce kurulup piyasada yer edinmesi gerekir. Facebook gibi siteler acele edip önden hamle yapmak istemiyorlar. Ne kadar geç olursa onlar için o kadar iyi, çünkü sürekli bir para akışlarına sahipler. Eğer kazandığı paraların bir kısmını gözden çıkarıp en azından yarı merkezli hale gelme adımını atmakta gecikirlerse tarihten silinmiş olabilirler.

  Bu işte ilklerden biri olmak önemlidir, en azından ilklerden bir tanesi piyasada kendisine facebook kadar olmasa da iyi bir yer edineceğini tahmin ediyorum. Yani demem o ki merkezsiz sosyal medya projelerinden en az bir tanesi 2018 yılı içerisinde kendisine yer yapacaktır. Hangisi derseniz en iyisi olan sapien'i seçiyorum.

  Tokenlerin değer kazanması için sahip olduğu bir başka avantaj ise hemen hemen tüm insanlara hitap eden bir proje olması, eğer değer kazanırsa gerçekten bu değerlenme 2-3 kat olarak kalmaz yani tutarsa token değeri aya çıkar. Belli bir büyüme noktası hızlı bir şekilde yakalarsa önüne geçilemez diye düşünüyorum. Çünkü tüm insanlara hitap ediyor, insanların bir kısmını kazanırsanız diğerlerini çekmek kolay olacaktır.

  Aşağıda ki videodan sapien ağının beta ön izlemesini izleyebilirsiniz. Gördüğünüz üzere facebook,reddit,twitter karışımı bir sisteme benziyor.

  Merak ettiklerinizi bu başlık altından sorabilirsiniz, sadece ico hakkında değil ico sonrası borsa değerlenmesi konusunda da makalemi güncelleyeceğim.

  Sapien.network hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

  Bağlantılar
  Resmi web sitesi: https://www.sapien.network/
  Beyaz sayfa: https://www.sapien.network/assets/SPNv1_1.pdf
  Telegram: https://t.me/SapienNetwork
  Twitter: https://twitter.com/sapien_network


  Yazar hakkında
  BTT username: coinforumgentr
  ETH Wallet: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

  VxKyokriptokadınK
 • Emmares İco İncelemesi

  Emmares İco İncelemesi

  Merhabalar bugün inceleyeceğimiz iconun ismi Emmares. İcoBench ve çeşitli ico inceleme listelerinde yüksek puan alması ile dikkat çeken emmares'i birde biz inceleyelim.

  Emmares nedir?
  Emmares e-postaları ilgili kullanıcılara gönderilmesini sağlayacak bir sistemdir. Alıcılar için rahatsız edici olmayan ilgi alanlarına göre mail almalarına olanak sağlarken, email pazarlamacılarının geniş hedef kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır.

  Email kutunuza gelen ilgi duymadığınız içerikleri işaretleyerek spama maruz kalmaktan kurtulabilirsiniz. İlgi duyduğunuz konulardaki epostalara ise abone olabilirsiniz. Mail kutunuza gelen epostaları değerlendirerek EMA tokenleri kazanabilirsiniz.

  Hem eposta göndermek isteyenleri hemde alıcılar için bir orta yol olacaktır.

  Emmares nasıl çalışır?
  Emmares sistemini kullanmak isteyen bir pazarlamacı emmares havuzuna EMA tokenleri ile ödeme yapar. Sistemi kullanır ve hedef kitleye mail gönderir. Alıcılar ise mail kutularına düşen mailleri değerlendirerek pazarlamacının havuza koyduğu EMA tokenlerini kazanırlar.

  Problem nedir?
  Şuan ki tüm mail sağlayıcıların da alıcılar spama maruz kalmaktadır. Çeşitli kategorilere göre el altından reklamcılar mail adresleri satıyorlar.(Örneğin; bitcointalk email listesi ele geçirilmiş ve 0.5 btc'ye listenin satıldığına dair haberler var.)
  Tabi bu durum telefon numaralarımız içinde yapılıyor. Bilirsiniz bir kaç yere telefon numaranızı verdikten sonra reklam mesajları almaya başlıyorsunuz. Ve bu spamı çoğu kez durdurmak için elimizden bir şey gelmiyor. Uzun süre kullandığımız mail adresleri ve telefon hatlarımız bir yerden sonra reklamdan geçilmez hale geliyor. İşin kötü tarafı gönderilen iletiler çoğu kez ilgimizi çeken konular olmuyor. Spama maruz kalıyoruz ve bundan hiç bir çıkarımız yok.

  Email ile hedef kitleleri ile iletişime geçmek isteyen pazarlamacıların da durumu zor. El altından satılan listelere güveniyorlar ve sonuç alamıyorlar. Yaptıkları spam ile daha çok markalarına itibar kaybettiriyorlar. Ayrıca mevcut ne olduğu belirsiz email listeleri durağandır.
  Yani ben bundan 5 yıl önceki ilgi alanlarım ile şuan ki ilgi alanlarım aynı değil, her insanın ilgi alanları sürekli değişir bu yüzden klasik listeler işe yaramazlar.

  Çözüm nedir?
  Eposta almak için hevesli olan alıcı kesim, kendi panelinden ilgilendiği kategorileri seçer. Örneğin mmorpg oyunlara ilgi duyuyorsanız, yeni çıkan oyunların epostalarını kendi rızanızla alabilirsiniz. İlgi alanıza göre almış olduğunuz maillerle etkileşime girerek aynı zamanda reklamcının havuza koyduğu EMA tokeni kazanırsınız. Yeni ilgi alanlarına sahip olduğunuzda yeni kategoriler seçebilir, ilgi duymaktan vazgeçtiğiniz alanları ise iptal edebilirsiniz.

  Projede yazılmamış ama konu ile aklıma gelen bir fikride ben ekleyim. Bir oyun tasarımcısı oyununu mail ile gönderip eğer oyunu indirirsen ve şu seviyeye gelirsen şu kadar EMA daha bizden gibi teşvikler verebilirse çok daha iyi etkileşimler olabilir.

  Emmares İco Bilgileri
  Ön satış 1 Mart 2018 - 15 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak olup ICO tarihi 19 Mart 2018 - 19 Nisan 2018 tarihleri olarak belirlenmiştir.
  Toplam maksimum token sayısı 500.000.000 EMA olarak belirlenmiş. Bunun %50si İCO döneminde satılacaktır.
  Softcap olarak 2.000.000 dolar hardcap olarak ise 22.500.000 USD. 1 EMA tokenin fiyatı ise 0.12 cent olarak belirtilmiştir.

  Emmares Takımı

  Kurucu Bojan Oremuž yaşamı boyunca girişimci olmuş bir kişilik. Bojan ve şirketi NetworksDefender için defalarca Avrupa Birincilik Ödülü adayı olarak gösterilmiştir. Email pazarlama, ağ ve alt yapı oluşturma konusunda tecrübelidir, girişim için seçmiş olduğu alan Bojan Oremuz'un yetkin olduğu bir alandır.
  Denis Orešnik ise saygın finans şirketleri için (CRM sistemleri dahil) uygulama geliştiren web yazılım uzmanıdır.
  Diğer takım üyelerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Emmares hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

  Bağlantılar
  Resmi web sayfası: https://emmares.io
  Beyaz sayfa: https://emmares.io/whitepaper.pdf
  Telegram grubu: https://t.me/emmares
  Twitter sayfası: https://twitter.com/emmares_io


  Yazar hakkında:
  BTT username: coinforumgentr

  kriptokadınVxadmin
 • Deex Coin İco İncelemesi

  Deex Coin İco İncelemesi

  Size bir ico dan bahsetmek istiyorum. DEEX COIN. Daha önce airdroplarla ilgili gönderide bahsedildi ama ayrıntılı anlatıp birçok insanın faydalanması için ayrı bir gönderide paylaşmak iyi olur gibime geldi. Yöneticiler de izin verirse hepimiz için kazançlı bir yatırım olabilir diye düşünüyorum.

  Deex coin nedir?

  Deex Exchange isimli yeni açılacak bir borsanın kendi coinidir. Binancedeki bnb ve kucoindeki kcs yle aynı mantıkta olan bir coin. Toplam 100 milyon adet deex coin olacak. Bunların yüzde 25 lik kısmı (yüzde 15 i ico geliştiricilerine , yüzde 7 si danışmanlarına ve yüzde 3 ü reklamlara) yatırım dışı unsurlara ayrılmıştır. Yüzde 75 lik kısım ise yani 75 milyon coin ico öncesi ve ico yatırımcılarına ayrılmıştır.

  İco öncesi yatırım bitmiş olup 10 Ocaktan 25 Ocak a kadar 0.16$ dan yaklaşık 26 milyon deex coin satılmış. Şu anda ise ico döneminde yüzde 15 lik indirimle 0.17$dan satışına devam ediliyor ve bugüne kadar toplam 33 milyon satılmış. Yani 25 ocaktan bu yana 1 haftada 7 milyon token satılmış. 1 hafta daha yüzde 15 indirimle 0.17$dan satışı yapılacak. 28 Şubata kadar da bu ico satışları bitecek. Muhtemelen indirimleri azalarak devam edecek.

  Deex Coin neden değerlenecek?

  Öncelikle bunun için deex borsasının tercih edilmesi gerekiyor. Peki neden tercih edilebilir bu borsa onu değerlendirelim. Borsa faaliyete geçtiğinde başlangıçta deex bitcoin ethereum gibi 10 kripto paranın değişimi yapılacak. Hedefleri borsa kullanıcılarının kendi ülkelerinde bulunan para birimlerine göre para yatırma yöntemlerini kullanarak değişim yapmalarını sağlamak ayrıca güvenilir ve kullanışlı bir platform oluşturmak. Bu ay içinde 10 ülkede (başta Türkiye, Almanya, Rusya, İspanya, İtalya, Kazakistan, Malta) olmak üzere kripto para Atm si koyacaklar.
  Bu borsanın bir avantajı da merkezi olmayan bir borsa kurmayı hedefliyorlar. Bu da binance gibi merkezi borsaların, bulunduğu ülkeler tarafından borsaların el konulması yasaklanması devletleri tarafından manipüle edilmesi gibi tehlikelerini ortadan kaldırıyor. Yani merkezi olmadığından herhangi bir devlet bu borsayı kapatamaz hesaplarına el koyamaz. Ayrıca yukarıda da dediğim gibi bu borsada kendi para birimimizle değişim yapmak mümkün. Bu da kripto para satın almak için kendi düşük işlemli borsalarına mecbur kalan tüm kullanıcılarının bu borsaya kayması demek. Türk borsalarının bitişi olarak düşünebiliriz. Ayrıca Deex basın bülteninden yapılan açıklamaya göre "kuruluştan itibaren tek bir hacklenme olayı yaşanmayan son derece hızlı ve güvenilir bir platform olarak tanımlanan BitShares 2.0 (Graphene) block zinciri" ile çalışıyoruz. Kısacası bu coin bitshares 2.0 platformu üzerine kurulu, bu da bir saniyede 100.000 işlem yapabilme kapasitesi anlamına geliyor. ne kadar hızlı olduğunu anlamak için örnek vermek gerekirse ripple bir saniyede 1.500 işlem yapabiliyor.
  deex exchange; merkezsiz, ülkesiz, internet ortamında sürekli gezici bir borsa olacak, kapatılması, ceza kesilmesi, vergilendirilmesi gibi uygulamalara hiçbir zaman maruz kalmayacak.

  Bu borsanın ileride binance bittrex kucoin gibi borsalara çokça üstün olduğunu düşünüyorum. Ciddi manada kullanıcı bu borsalara kayacaktır ve bu borsayı ne kadar fazla kullanan olursa kendi coini de o kadar değerlenecektir. Deex exchange geliştiricileri 388 kat değerleneceğini iddia ediyor. Benim görüşüm 10$ civarına çıkması olası. Bu da 4 5 ay içinde gerçekleşebilir.

  Deex token almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Bağlantılar
  Resmi web sitesi: https://deex.exchange/
  Beyaz sayfa: https://www.deex.exchange/docs/DEEX_wp-2.0_eng.pdf
  Twitter hesabı: https://twitter.com/deex_exchange
  Telegram sayfası: https://t.me/deexexchange


  Yazar hakkında:
  BTT username: coinforumgentr

  kriptokadınadmin
 • İCO yatırımında dikkat edilmesi gerekenler

  İCO yatırımında dikkat edilmesi gerekenler

  İco Nedir?
  ''ICO'nun açılımı Initial Coin Offering olarak geçiyor Türkçe karşılığını halka arz olarak yansıtabiliriz. Bunu daha basit bir örnekle anlatmamız gerekirse şöyle açıklayalım:

  A şahsının, firmasının bir projesi var diyelim ve bu projenin toplam maliyeti 1 Milyon Euro,
  Ancak A şahıs, firmasının bu projenin maliyetini karşılayacak gücü bulunmuyor bu sebeple proje için para toplamak zorunda,
  İşte bu noktada A şahıs, firması proje için gerekli olan parayı toplamak için oluşturduğu coini satışarak sunarak projelerini halkın beğenisine sunuyor ve beğenen kişiler A şahıs, firmasından proje için oluşturulan coini satın alıyor.

  Eğer hâlâ kafanızda soru işareti varsa şu örnek işleyişi daha iyi anlamınızı sağlayabilir.

  A süt firmasının yeni bir tesis kurmak için paraya ihtiyacı var diyelim,
  A süt firmasının yeni bir tesis kurmak için gereken parayı karşılama gücü yok,
  A süt firması bu parayı karşılamak için hisselerini halka arz ederek yeni tesisi için fon topluyor,
  Eğer siz A süt firmasının yapacağı işlere güvenir ve hisse satın alırsanız hem A süt firması projeleri için gerekli olan parayı topluyor hem de siz A süt firmasından hisse satın almış oluyorsunuz. ''

  Şimdi gelelim asıl meseleye: İyi bir ICO nasıl seçilir?

  Şunu bilmelisiniz ki ICO seçimi yapmak samanlıkta iğne aramaya eş değerdir. Piyasada çok fazla yanıltıcı ICO olmasının yanında fon topladıktan sonra ortalıktan yok olan ICO'ların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Tüm bu olumsuzluklar ICO'ların adını kötüye çıkardığı için, yatırımcıların uzak durması şaşırtıcı değil, ancak tüm ICO'lar böyle olmak zorunda değil. Bu yazıda ICO seçerken nelere dikkat etmeliyiz, iyi bir ICO nasıl anlaşılır bunlar hakkında bir kaç ipucu vermeye çalışacağım.

  Öncelikle ilk adımımız ile başlayalım;

  1.Domain

  Çoğu kişinin dikkat etmediği bu adım bana göre dikkat edilmesi gerekenlerin başında geliyor. X ICO'sunun resmi websitesine girdik her şey iyi güzel gözüküyor ama domain sorgulamasında X ICO'sunun domainin yalnızca 1 yıllığına kaydedildiğini görüyoruz. Bana göre en azından 3 yıllığına kaydedilmiş olmalı ve yan domainler satın alınmış olmalıdır.

  Örneğin .com alan adı ile satış yapılıyorsa .net .org domainlerinin de satın alınıp olası bir dolandırıcılığın önüne geçilmiş olması gerekir.

  Bunun nedeni ne olabilir? X ICO'su neden büyük paralar toplayacağı projesinin domainini 1 yıllığına kaydetmiş olsun ki siz olsanız güvendiğiniz projenin domainini 1 yıllığına kaydettirir misiniz?

  Yine domain sorgulamasında X ICO'sunun alan adının kimin adına kayıtlı olduğuna bakıyoruz. Kayıt bilgileri gizli mi? Bir şahıs adına mı kayıt ettirilmiş yoksa bir firma mı? Şahıs adına kayıt ettirildiyse bu şahısın X ICO'su ile alakası var mı? Proje içerisindeki konumu nedir? Bu soruları ICO'yu araştırarak cevaplıyoruz.

  2.Proje

  Herhangi bir yatırım yaparken ilk olarak bakmamız gereken şey nasıl ki projenin kalitesiyse ICO seçimi yaparken de buna dikkat etmemiz gerekiyor. X firmasının bir projesi var ve fon toplamak istiyor. Biz yatırımcı olarak projeyi sorgulamak zorundayız, X ICO'su projesine güveniyor olabilir hatta siz de güveniyor olabilirsiniz ama ya diğer insanlar onlar güvenecek mi? X firmasının projesi gerçekten ilgi çekecek bir proje mi?

  Tüm bu soruları cevaplamak zorundayız unutmayın ki bir ICO'ya yatırım yaparken aslında bir şirkete yatırım yapmış olursunuz eğer şirket halka hitap etmiyorsa sattığı ürünler satılmıyorsa sizin yatırımınız değer kaybeder. Bir projenin yeterince kaliteli olması o projenin insanlar tarafından kabul edileceği veya kesinlikle gerçekleştirileceği anlamına gelmez.

  Örneğin ben de bugün bir ICO oluşturup projemin insanların bir yatırıp on alacakları bir platform kurmak olduğunu söyleyebilirim. Ancak bunu yapabilme ihtimalim var mı? Akla mantığa uyuyor mu uymuyor. Eğer seçtiğiniz ICO'nun projesi mantığınıza uymuyorsa uzak durmalısınız.

  3.WhitePaper

  X ICO'sunun projesini beğendiniz, projesinin gerçekleşebilme ihtimalini insanlar tarafından kabul görme ihtimalini ölçtünüz tarttınız peki şimdi ne yapacaksınız? Bunun cevabı projenin whitepaperını okumak.

  Whitepaper bir proje hakkında tüm bilgileri vermesi gereken bilgi kitapçığıdır. Projenin fikrinden tutun, projenin işleyişine, gelecek hedeflerine, bir sonraki adımlarına, kazanılan tutarların nerelere harcanağına vs kadar tüm bilgileri vermesi gerekir.

  Eğer whitepaper sadece projenin fikri ve işleyişi hakkında bilgi veriyorsa uzak durun. Kaliteli bir projenin gizli kalan hiçbir yanı olmamalıdır eğer siz bir projeye yatırım yapacaksanız size o projenin geleceği hakkında bilgi verilmek zorundadır. Bunu yapmayı reddeden kaçamak cevaplar veren ICO'lardan uzak durun. Whitepaperlar genellikle İngilizce olduğu için bu adımı İngilizce bilen biriyle tamamlamalısınız eğer bu konuda yardım alabileceğiniz biri yoksa ücretli tercüme yöntemlerine bile başvurmalısınız.

  4. Roadmap

  Roadmap yani yol haritası seçtiğiniz projenin bu zamana kadar yaptığı işleri ve bundan sonra atacağı adımlar hakkında bilgi verir. Burada dikkat etmemiz gereken şey projenin biz farkına varmadan önce attığı adımlar nelerdi, gerçekten yol haritasına yazdıkları şeyleri yaptılar mı? Veya yol haritaları çok basit olan adımlarla mı başlıyor.

  Örneğin:

  2017 Kasım: Projenin fikrini düşündük
  2017 Aralık: Proje için ekip topladık
  2018 Ocak: Projenin coini üretildi
  2018 Şubat: ICO dönemi
  2018 Mart: Borsalarda işlem göreceğiz

  Bu tür yol haritaları olan ICO'lardan kesinlikle uzak durun. Yol haritası kesinlikle ama kesinlikle projenin temel taşlarını taşıyan, taşıyacak olan adımları içermeli. Ve yalan yanlış bilgiler verilmemelidir. Yol haritasında yazan bilgilerin doğruluklarını kesinlikle teyit etmelisiniz.

  5. Ekip

  Projeyi oluşturan ekibi detaylıca araştırmalısınız. Proje ekibinde yer alan kişilerin özgeçmişleri, linkedin profilleri, sosyal medya hesapları, google aramaları bunların tümü sizin için bir eleme kriteri olmalıdır. Dolandırıcılığı hedef alan ICO'lar genellikle fake fotoğraflar ve fake özgeçmişler oluşturarak yatırımcılara güven vermek isterler. ICO ekibinin Linkedin profilini detaylıca araştırın, profilin açılış tarihini, bağlantılarını, daha önce yaptıkları işleri kesinlikle sorgulayın. Sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlara, sosyal medya hesaplarının açılış tarihlerine dikkat edin.

  6. Adres ve Mail adresi

  Projenin ofis adresini kontrol edin biliyorum bu gerçekten zor bir adım ancak bu konu hakkında ufak bir google araması yapabilirsiniz en azından verdikleri adresin fake bir adres olup olmadığını, verdikleri ülke bilgisinde gerçekten öyle bir adres olup olmadığını kontrol edin. Sosyal Medya hesaplarında ofislerinde çekilmiş bir fotoğraf var mı veya gerçekten bir ofisleri var mı bilmelisiniz.

  Bunun yanında aklınıza takılan tüm soruları ICO sayfasında bulunan mail adresine bir mail göndererek iletin size geri dönüş şekillerine, verdikleri cevaplara, geri dönüş sürelerine dikkat edin.

  7. Sosyal Medya

  ICO'nun sosyal medya hesapları sizler için bir kriter olmayabilir ancak bu önemli bir adımdır. Bir ICO sosyal medya hesaplarından sadece ICO'nun satış kısmıyla ilgili paylaşım yapıyorsa bu eksi puandır. Projesini tanıtmalı, proje hakkında bilgiler vermeli etkileşimlerini karşılıksız bırakmamalıdır. Aynı zaman da yine ICO'nun sosyal medya hesaplarının ne zaman açıldığı da önemlidir, ICO tarihinden bir ay önce açılmış ve ICO zamanına kadar sadece ICO ile ilgili paylaşım yapan bir sosyal medya hesabı güven vermez.

  8. Hedef

  Çoğu ICO beklediği satış rakamlarına ulaşamadan satışı tamamlamak zorunda kalıyor. Peki seçtiğimiz ICO'nun böyle bir durumu yaşama ihtimali var mı? Eğer böyle bir durum yaşanırsa soft cap miktarıyla belirttikleri adımları gerçekleştirebilirler mi?

  Ekibin kalitesi bu adım hakkında size biraz ipucu verecektir eğer proje ekibi uzman kişilerden oluşuyorsa soft cap miktarıyla bile size verdikleri sözleri yerine getirebilir. Unutmamalısınız ki proje sattığı coinin borsalarda itibar görebilmesi için ekibin atacağı adımlar çok önemlidir siz hep en kötüsünü düşünüp proje ekibinin minimum tutar ile bile projelerini bir adım öne taşıyabileceğinden emin olmalısınız.

  9. Medya

  Proje hakkında medyada çıkan haberlere dikkat edin. ICO sayfasında var olan medya bağlantılarının doğruluklarını teyit edip, paylaşım yapılan websitelerinin geçmişlerini, piyasa içindeki otoritelerine göz atın. Sıradan bir blog kullanıcısın yatırım yapmayı düşündüğünüz ICO hakkında yazdığı yazı sizin için kriter olmamalı ve ICO bunu websayfasında referans olarak göstermemeli.

  10. Ortaklar

  ICO'larda yer alan ortaklar bağlantılarını araştırın, bu adım önemlidir öyle ki resmi websiteleri Google'da çıkıyor diye partners kısmına Google'yi ekleyen ICO'lar bile bulunmakta. Ortaklar bağlantıları önemlidir, ICO ile belirtilen firmaların herhangi bir bağı var mı? Daha önce bununla ilgili bir paylaşımda bulunmuşlar mı? Ortaklar kısmında yer alan kurumlar proje fikri ile bağlantılı mı? Bu soruları araştırarak cevaplamak zorundasınız.

  Unutmayın ki en ufak bir yalan bile size ICO hakkında bir ipucu verebilir!

  Tüm bu adımları tamamladıktan sonra yatırım yapacağınız ICO hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Eğer tüm bu adımlardan sonra ICO'ya katılmaya karar verdiyseniz bir sonraki adımınız ICO'nun satış dönemlerini takip etmek ve mümkün olduğunca erken bir şekilde alım yapmak olacak.

  Elimden geldiğince yardımcı olmak istedim, hatam olduysa affola unuttuğum bir şey varsa belirtirseniz konuyu düzenlerim herkese bol kazançlar.

  Kyo
 • Abyss İCO İncelemesi

  The Abyss İCO İncelemesi

  Merhabalar bugünkü inceleme konumuz ABYSS isimli oyun sektörünü ilgilendiren bir ico olacak.
  ABYESS 2018'in en çok konuşulan en popüler İCO'larından biridir. Pek çok ico değerleme uzmanlarından yüksek puan almıştır.

  ABYSS nedir?
  Özellikle F2P tarayıcı ve MMO oyunları üzerinde yoğunlaşan hem oyun geliştiricileri hemde oyuncular için çeşitli avantajlar sağlayan bir projedir. Abyss, oyun severler ve oyun geliştiriciler için kripto ödül ekosistemidir diyebiliriz. Ödül sistemi ile oyun sektöründeki finansal harcamalar için bir ekosistem yaratmayı amaçlıyor.

  ABYSS tokenleri ile oyun satın alabilir yada oyun içi harcamalarda kullanabilirsiniz. ABYSS tokenleri ile alışveriş yapmanız fiat paralara oranla avantajlı olacaktır. Buda ABYSS tokenlerin değeri için istikrar getirecektir.

  ABYSS 2008'de Destiny.Games Vakfı isimli bir oyun şirketidir. 2016 yılı itibari ile kripto ile bağlantılı son teknoloji bir platform oluşturma düşüncesine geçilmiştir. 2018 yılına kadar yaptıkları çalışmalar sonrası İCO sürecine geçilmiştir. ABYSS projesi İsviçre'de başlayan bir projedir. (Fakat geliştirici ekibi ve kadronun bir çoğunluğu Rustur.)
  Ruslar online oyun pazarının en büyük hakimlerinden biridir. Proje ayrıca vitalik buterin isimli 94 doğumlu Etherium'un kurucusu tarafından desteklenmektedir. ABYSS , daıco yöntemiyle çalışan ilk ico olma özelliğini de taşıyor.

  ABYSS platformu bu makalenin yazıldığı tarih itibari ile 50.000 üyeye ulaşmış bulunmaktadır. ABYSS telegram grubunda şuan için 15.000 kişi bulunuyor. Youtube videolarının izlenme oranları da pek çok İCO'ya göre yüksek seviyede.

  ABYSS platformu ayrıca çok dili müşteri hizmeti desteğine sahip olacaktır.

  ABYSS Referans sistemi nedir?
  ABYSS projesinin kilit noktası referans sistemi üzerine kurulu olmasıdır.
  5 seviyeli referans sistemi bulunmaktadır. ABYSS oyunları için davet ettiğiniz her kişi başına ABYSS token kazanırsınız. ABYSS elde edilen gelirlerin 1/3'ünü referans sisteminde olan kullanıcılara aktarıyor. Bu tokenler ile oyun alabilirsiniz yada oyun içi satışı olan özel eşyalar, itemler gibi premium seçeneklere yönelebilirsiniz. Referans olarak kayıt olduğunuz referansta önem taşımakta, sağlam bir networktan katılmanızın ayrıcalıklar sağlayacağından bahsedilmiş. Sizlerin oluşturacağı kişisel listelerde bu ağın güçlenmesi sağlayacak. Buraya tıklayarak benim network listemden ABYSS sistemine kayıt olabilirsiniz.

  Referans sistemini anlatan ABYSS videosu:

  Referans sisteminin tek olumsuz yönü bizler için her tarafın ısrarlı referans linkleri dolmasıdır.Tabi bu ABYSS'nin ve ona bağlı oyunların reklamı olacaktır. Bu arada referans ile pazarlamanın en büyük örneğini binance göstermiştir. Binance referans linklerini google'a yada çeşitli sitelere reklam olarak verenler bile oldu.
  ABYSS referans linkleri de binance linkleri gibi çılgınca ortalıkta dolaşırsa ABYSS tutar gider. Ki gelir olayı tamamen referans üzerinden dönüyor.
  ve ABYSS platformunun tüm gelirinin 1/3'ü referans havuzuna ayrılıyor.

  Pazarlama giderlerini azaltacak
  Bu durumun en büyük artısı oyunların pazarlama giderlerini azaltacağı yönündedir. Her işte olduğu gibi oyun sektöründe de pazarlama
  işin en önemli kısmıdır. Doğrudan ABYSS'e bağlı bir oyun geliştirmişseniz bunu pazarlamanız daha kolay olacaktır. Kayıt ol ABYESS kazan, yada oyun içinde 20 seviyeye gel ve ABYSS kazan gibi kampanyalar yapabilmelerini oyun geliştiricilerine imkan sunar. Blokzincir olmadan bu yapılamaz mıydı peki? Hayır, çünkü kimse sizin geliştirdiğiniz oyunu sadece o oyunda geçerli olan bir para birimi için uğraşmaz. Bir zamanların popüler oyunu metin2 üzerinden örnek vermek gerekirse, premium olarak ejderha parası dediğimiz EP satılırdı. Oyunda 50 level olana 100 EP verseler, bu oyuna ilgi duymayan kişiler için hiç bir şey ifade etmez.Çünkü kazandığı şeyi takas etme ve farklı yerlerde kullanma imkanı yok.
  Belki USD verilse oyuncu çekebilirlerdi fakat fiat paraların transferi zorlu ve masraflı olduğu için bu yolda tanıtım için maliyetli bir yoldu.
  Fakat ABYSS kazanma şansınız olursa, yeni bir oyuna sırf AYBSS kazanmak için katılabilirsiniz. Ve daha sonrada bir grup oyuncu, bu oyunun bağımlısı olup çıkar ve oyuncuların bir kısmı kazandığı AYBSS tokenleri yine ona kazandıran oyun üzerinden harcar. Böylelikle pazarlama stratejisi başarılı olmuş olur.

  Oyun sektörü ve kriptolar
  Kişisel görüşüm kriptoların kullanımı alanı olarak en verimli alanlardan birinin oyun sektörü olduğudur.
  Online oyunlar oynadıysanız bilirsiniz oyun için oyunda geçerli olan para birimleri vardır.
  Pek çok oyunun zaten kendi oyun içi para birimi vardır, bu para birimleri sadece oyun içinde geçerli olmasına rağmen pek çok oyunun oyun para birimleri gerek oyun tarafından gerekse kullanıcılar tarafından satılabiliyor. Toplam oyun sektörü hacmine yansımayan İtem ve karakter satışları ile beraber oyun sektörü sürekli büyüyen bir pazardır.
  Oyuncularda oyun içi çeşitli para birimlerini kullanmaya zaten aşinalar. Kriptoya en kolay uyum sağlayacak kesimde yine genç oyuncular olacaktır.
  Hali hazırda oyun sektörü üzerine projeler var fakat ben hala rekabetin çok düşük olduğunu düşünüyorum.
  Oyun sektörü ülkemizde her yıl %7 oranında büyüyor. Ve kriz dönemlerinde en az etkilenen sektörlerin başında geliyor.

  Diğer İCO'larda olduğu gibi gelecek yıllarda gelir paylaşım modelli projeler hız kazanacak. Örneğin steemit, sapien,sphere gibi sosyal ağlar yine viuly ve felixxo gibi video projeleri hep gelir paylaşımı modeli üzerine kurgulanmıştır. ABYSS'te video oyunları için doğrudan gelir paylaşımı olmasa da kazanç elde etme imkanı sunuyor.
  Gelir paylaşımlı sistemlerin popüler olmasının sebebi kripto paraların küçük ödemelerin önündeki engeli kaldırmasından kaynaklanıyor.
  Kripto paralar küçük ödemelerin önündeki engelli kaldırdığı için gelecekte dünyayı daha hızlı bir piyasa bekliyor.

  ABYSS İCO Bilgileri
  İCO tarihi 7 Mart - 1 Nisan 2018 tarihleri arasındadır. Aslında İCO tarihi daha önceki bir tarihteydi. Fakat 15 ocak sonrası kripto para piyasasında başlayan aşırı fiyat dalgalanmaları sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi. En az katılım oranı 0.1 ETH olurken maksimum katılım olarak ise 10ETH seçilmiştir. Maksimum katılım oranı koymaları güzel olmuş, sadece büyük bir kaç balinaya tokenlerin satılması token değeri ve token değerinin aşırı oynaklığı konusunda risk oluşturabilirdi.

  Fiyat olarak 1 ETH = 5000 ABYSS olarak token değeri belirlenmiştir. İlk günden itibaren satışa katılanların daha fazla bonus kazanma şansı olacak. Bonus oranları İCO süresince geçecek her gecen gün düşecektir. En karlı alım için ilk gün katılmanızı tavsiye ederim.

  ABYSS toplam token sayısı ise 650.5 Milyondur.

  Ek bilgi: ABYSS tokenlerini satın alırken BNB yani binance'nin kendi coini ile de alabiliyorsunuz. Bunu ABYSS'nin kısa süre sonra binance borsasına gireceği yönünde yorumlayan kullanıcılarda olmuş.

  (Yatırım yapmak isteyenler için önemli bir noktada sadece özel anahtarına sahip olduğunuz ETH cüzdanları ile kayıt olmanızdır.
  Borsa adreslerini ETH cüzdanı olarak eklerseniz tokenler hesabınıza gelmez.
  MEW cüzdanı dediğimiz myetherwallet üzerinden yarattığınız cüzdanları kullanabilirsiniz. Bu cüzdanlar tüm eth alt yapısını kullanan tokenleri saklayabilir.)

  Airdrop var mı?
  Bir önemli uyarıyı da bu konuda yapacağım; ABYSS airdrop yoktur, sadece referans sistemi kazanç imkanı var. Airdrop linki olarak paylaşılan linklere tıklamayın, hesap bilgilerini ele geçirmeye çalışanların çıkarmış olduğu bazı sahte airdroplar piyasada dolaşıyor.

  ABYSS projesi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebiliriz.

  Sonuç: ABYSS projesi 2018 İCO'ları arasında potansiyeli yüksek İCO'lardan biridir. Kişisel görüşüm en iyi ilk 3 İCO arasında olduğudur.
  İyi bir İCO dönemi geçireceğini düşünüyorum. Ekibini inceledim ve sürekli çalışan bir ekibe sahip. Ayrıca coinmarketcap sitesinde reklamlarını gördüm, buraya tıklayarak reklamı sizde görebilirsiniz. Bazı yorumlarda arkalarında büyük kişilerin olmadığı ve ekibin sermayesinin olmadığı yazılmış fakat coinmarketcap'e her ico kolay kolay reklam veremez. Google kaynaklı reklamları yine google aramalarında karşıma çıkıyor. Coin reklamları üzerine yaptığım araştırmada rekabetin yoğun olduğunu ve pek çok sektöre göre reklam fiyatlarının uçuk olduğunu biliyorum. Rusya'nın kripto konusunda devlet desteği olduğunu ve girişimleri desteklediğini de biliyoruz. Proje ico bilgilerinde ülke olarak isviçre yazılmış fakat ekipte çok sayıda rus geliştirici bulunuyor.
  Proje güzel, ekip çalışkan, tanıtımlar yerinde olumsuz bir yönünü görmedim projenin.
  İyi bir İCO dönemi ve sonrasında borsada değer kazanan bir token olacağını düşünüyorum.

  Bağlantılar
  Resmi web sitesi: https://www.theabyss.com/
  Beyaz sayfa: https://www.theabyss.com/static/docs/theabyss-whitepaper-en.pdf
  Twitter: https://twitter.com/theabyss
  Facebook: https://www.facebook.com/theabyss
  Telegram: https://t.me/theabyss

  Projenin youtube kanalı içinse buraya tıklayabilirsiniz.

  Bir sonraki incelemede görüşmek üzere...


  Yazar hakkında

  BTT username: coinforumgentr