Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kripto Para Fikirleri

kategorisi Coin Cafe 12.00 Karma

Aklıma gelen bazı kripto para fikirlerini yazacağım. Olur da İco yapmaya gücü yetecek birileri varsa belki işine yarabilir.

1.)Karşılığı olan para
Bu her türlü fikrin içerisinde olabileceği gibi tek başına da olabilir. İco yapılır ve toplanan paranın yarısı ile altın dolar vs alınır. Token değerinin hiç bir şekilde ico fiyatının yarısının altına düşmeyeceği böylece garanti edilir. Bu mantıkla üretilen bir token hiç bir zaman çöp olmayacaktır. Rezervde tutulan altınlar işletilerek ayrıca utoken yatırımcılarına ek kazançlar sunulabilir.

2.)Çöpçatanlık İcosu
Mobil telefona indirilen bir uygulama olacak. Uygulama aktif edildiği zaman telefonda yapılan her türlü kişisel veriye uygulamanın erişimi olacak. Kişinin yaptığı tüm google ve youtube aramalarından tutun özel mesajlaşmalarına kadar her türlü bilgiyi uygulamı içerisine çekecek.
Tabi bu bilgileri anonim olarak kayıt edecek ve erişim olmayacak. Yapay zeka ile yapılacak işlemler sonucunda bu kişi ile aynı yaşlarda, aynı ilgi alanlarına sahip, aynı dizi ve filmleri izleyen, aynı hitap cümlelerini kuran, özel mesajlaşmalarında aynı uzunlukta cevaplar yazan bir partner bulunacaktır. Uygulama aynı size benzeyen birini bulduğu zaman bu kişiyi öneri olarak size sunacaktır, sizde aynı şekilde karşı tarafa sunulursunuz. Veri güvenliği garanti edildiği zaman, ki edilmese bile insanlar bunu kullanır ama yasal problem olur. Buradan elde edilecek veri bilgileri (bilgiler anonim olduğu zaman satılabilir) satılarak uygulama para kazanır. kazandığı para ile yapay zekasını sürekli güçlendirir ve zamanla daha iyi eşleşmeler sunar.

Reklamcılık icosu
Bitcointalk bountylerindeki sistemle çalışan, insanların markaları video çekerek, makale yazarak tanıtabileceği bir platform kurulacak.
Ödüller yine buradaki gibi stake usulu verilir.

Paralel sanal dünya icosu
Online oyun oynayanlar bilir, oyunlarda pazar alanı vardır. Karakterinizle bu alanda dolaşarak pazarlara bakar, silah zırh vs alırsınız.
Bu tarzda bir dünya yaratılacak. İnsanların oyun karakteri gibi birer sanal karakterleri olacak. Bir oyun gibi kurulacak olan sistemde, şehirler olacak. Web siteleri nasıl ki satış yapıyorsa bu oyunun içerisindede pazarlar kurup ürün gerçek ürünler satabilecekler. Bu sanal şehirlerin işlek bölgelerinde amazon ebay gibi siteler olurken, az oyuncunun bulunduğu bölgelerde küçük eticaret siteleri bulunacak. Bu oyun sadece mağaza açmak isteyenlerden yer parası alacak. Ayrıca hosting hizmetide verebilir. Gelecekte çıkacak sanal gerçeklik ile bu pazarlarda dolaşılabilir.

Ayrıca sadece alışveriş değil. İnsanlar buradaki sanal karakterleri ile oyun üzerinde buluşup sanal konserlere yada çeşitli farklı eğlence yerlerine gidebilirler.
Örneğin bir sinema filmini buradan izleyebilirler. sanal şehirdeki sinemanın üzerine tıklar, token ile ödeme yapar ve reklamsız olarak film açılır. Bu örnekleri sayısız çoğaltabiliriz.
Sanal şehirlerde ayrıca bilboard olur ve buralara reklamlar alınabilir.
Gerçek bir dünyada dolaşır gibi insanların dolaşacağı, alışveriş yapacağı, gezeceği, tozacağı bir sanal dünya olacak. Kendi sanal görünüşleri için ayrıca para harcayıp bu dünyada diğer insanlar tarafından ilgi çekebilirler.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .