Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

HealthFX İco İncelemesi

Haziran 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

HealthFX İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugünkü incelememde sağlık alanında geliştirilen HealthFX isimli icoya göz atacağız. HealthFX icobench tarafından 4.3 puan ile değerlendirilmiştir. Health FX, Health Fyx Pte'nin ticari bir markasıdır ve bu şirket Singapur'da UEN: 201014286D kodu ile kayıtlıdır.
Projenin prototipi mevcuttur, buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2017 yılında çıkarılan sağlık alanındaki icolar genelde başarısız olurken, 2018 yılında çıkarılan sağlık alanındaki icoların iyi gittiğini görüyoruz.
Pek çok kripto araştırmacısı bu yıl sağlık yılı gibisinden sözlerine rastlamak mümkün. Sağlık alanında Docademic - MTC isimli proje ico sonrasında bir kaç hafta içerisinde 40 kat değer kazanarak dikkatleri çekmişti. HealthFX projeside sağlık alanında geliştirilen bir proje, bakalım ico sonrası nasıl bir değerlendirme olacak hep birlikte göreceğiz.

Pazara bakış
Sağlık hizmetleri için tüm dünyada yapılan harcamaların toplamı 2017 yılı verilerine göre 9.1 trilyon dolardır. Yapılan araştırmalara göre 2040 yılında sağlık hizmetleri için market cap'in 18.3 trilyon dolara ulaşacağı düşünülüyor. Bu harcamaların artışına kesin gözü ile bakılıyor, çünkü gelişen bilim ile birlikte insan ömrü her gecen gün daha fazla uzuyor. Şuanda dünyada 65 yaş üzerinde olan 656 milyon kişi yaşamaktadır.
Dünyada sürekli olarak nüfus artmaktadır, 2017 yılında dünya nüfusu 7.5 milyar iken 2019 yılında 7.7 milyar olacağı tahmin ediliyor.2040 yılında ise dünya nüfusu 9.2 milyar olacaktır.

Problem nedir?
Sağlık alanında özel ve devlet arasında uyumsuzluk kaynaklık son derece karışık bir yapı vardır. Aşağıdaki şemada ABD'nin sağlık sistemlerinin bugünkü yapısını görebilirsiniz.

Sağlık verilerinin kontrolü ele almak
Bugün bir sağlık kuruluşuna gidip muayene olduğumuzda bizlerden çeşitli tahlil sonuçları istenebilir yada geçmişte gördüğümüz tedavileri ve kullandığımız ilaçları hekim öğrenmek ister. Bir süre sonra farklı bir hastahaneye gidip tekrar muayene olduğumuzda bizden tekrar aynı tahliller istenebilir, röntgen ve MR cihazları bildiğiniz üzere yüksek radyasyon içerir ve sağlık açısından sürekli testlere giramek doğru değildir.
Hali hazırdaki tüm sağlık geçmişimizi verilerini hekim görebilse belki farklı yeni testlere başvurmasına gerek kalmayacaktı. Yada geçmişte kullandığımız tüm ilaçlara sadece göz atarak, mevcut hastalığımızın bir yan etki olduğunu daha kolay keşfedebilirdi. Tabi bugün sağlık sitemleri gelişti ve ülkemizde artık doktorlar sağlık verilerine sistemden ulaşabiliyorlar. Fakat bu sistem sadece yurtiçinde çalışıyor, yurtdışına gittiğimiz zamanda sağlık verilerimizi kullanamıyoruz HealthFX ile kişiler sağlık verilerinin kontrolünü kendi eline alırıa İster yurt içinde isterse yurtdışında gerekliği gördüğü zaman istediği kişilerle online olarak tüm sağlık verilerini paylaşabilir. Ayrıca bir sağlık hizmeti alan kişi olarak sağlık alanında veri üretiyoruz ve bu verilerin maddi karşılığını bugünkü sistemde alamıyoruz. Çeşitli sağlık kuruluşları ve ilaç firmaları,sağlık verileri için para ücret ödeler. HealthFX ile insanlar kendi sağlık verilerini kendi istekleri doğrultusunda paylaşma yada paylaşmama hakkına sahiptir. Paylaştığı taktirde sağlık verileri için ödüllendirilir.

İco Bilgileri
Token satışı 8 Eylül'de başlayıp 30 Eylül'de tamamlanacak. Tokenlerin temsili değeri olarak 1 HFX = 0,2 USD değer belirlenmiştir. Softcap 2.8 milyon dolar olarak belirlenirken, hardcap yani üst limit olaraksa 38 milyon dolar olarak belirlenmiştir. İco'ya katılacak olanlar ETH yada BTC ile ödeme yapabiliyor.
İcoya katılmak isteyen arkadaşlara son bir hatırlatma yapmak istiyorum. İco'ya katılacağınız cüzdan MEW cüzdanı olmalıdır yani özel anahtarın elinizde olduğu bir cüzdan. Borsa cüzdanları ile icolara katılmayınız, katılırsanız tokenlerinizi alamazsınız.

HealthFX projesini kısaca özetledik, ilginizi çektiyse ve daha ayrıntılı bilgiler istiyorsanız aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: http://hfxtoken.com/
Beyaz sayfa: http://hfxtoken.com/HFX-WP.pdf
Telegram: https://t.me/hfxtoken
Facebook: https://www.facebook.com/healthfyx/
Reddit: https://www.reddit.com/user/hfxtoken
Medium: https://medium.com/@hfxtoken


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .