Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

UHİVE İco İncelemesi

Haziran 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

UHİVE İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere bir sosyal ağ projesi olan uhive isimli ico'yu inceleyeceğim. Çeşitli ico değerlendirme siteleri üzerinden yüksek puan alan bir projedir; icobench üzerinden 4.5 ve trackico üzerinden 5 tam puan almıştır.

UHİVE nedir?
Uhive, bir sosyal ağ projesidir. Uhive projesi için günümüz sosyal medyalarının bir üst sürümü diyebiliriz. uhive projesinin amacı dünya içerisinde yeni bir sanal dünya kurmaktır. Bunu beyaz sayfalarında ''dünya içerisinde dünya'' diyerek bunu açıkça ifade etmişlerdir.
Beyaz sayfasını baştan sona okuduktan sonra aklıma black mirror dizisinin 1.sezon 2.bölümü geldi ve açıkçası biraz ürperdim.
Yine ülkemizde kayıt dışı programına katılan araştırmacı Abdullah Çiftçi'nin yeni digital dünya düzeni olarak bahsettiği konular aklıma geldi.
uhive, aynı black mirror dizisinde olduğu gibi avatarlarımızla gerçek dünya dışında ayrıca sanal bir dünyada dolaşabileceğimizi söylüyor.
Aşağıdaki resimdeki gibi bulunduğunuz konuma göre yada ilgi alanlarınıza göre gezintilere çıkıp yeni insanlar ve yeni gruplar keşfetmemizi sağlayacak. Bir sonraki aşamasında sanal gerçekliğinde işin içine dahil olması ile gerçek dünyayı çok daha başarılı taklit etmeyi amaçlıyorlar.

Uhive, Medeni dünya ve Gri dünya olarak iki ayrılıyor. Medeni dünya gerçek hayatımızın bir taklidi olan ve anonim olmadığımız bir dünyadır.
Gri dünya ise insanlara anonimlik sunuyor. Gri dünyayı bir uzay boşluğu gibi düşünebilirsiniz, sonsuza kadar kaydırma yapılabilen bir yer. Fakat o kadar büyük bir yer ki başka bir kişi ile karşılaşmak imkansız. Gri dünyada anonim olarak diğer anonim kişilerle bulaşmak için gri dünyada kordinatınızı vermeniz gerekiyor. Kişi izin vermeden gri dünyada bulunması imkansızdır, yine gri dünyada ilgi alanlarına göre çeşitli gruplar olacak fakat medeni dünyadakinden farklı olarak anonim olacaklardır.

Potansiyeli nedir?
Öncelikle sonsuza kadar insanların, facebook,twitter ve instagram gibi belli başlı sosyal medya platforumlarını kullanacağını düşünmüyorum.
Elbette yeni farklı girişimler kendilerine yer edinecek, farkı sosyal ağlar oluşacaktır. Kripto paraların ortaya çıkması ve popüler olması ile birlikte bir iş fikri olan icolardan güzel yatırımlar toplamaya başladı. İco yaparak zaten bir nevi ön reklam yapılmış olunuyor.
Daha önceki sosyal medya incelemelerimde söylediğim gibi; geleceğin baskın sosyal medyalarından bir tanesi 2018 yılı içerisinde yapılan icolar arasından çıkacaktır. Zira 2019 bu iş için çok geç olabilir. Şuana kadar başarı sağlamış bir steemit var, fakat steemit yapı itibari ile sadece içerik üreticilerine hitap eden blog yazarlığı için geliştirilmiş bir sistem. Anlayacağınız facebook tarzı genele hitap eden sosyal medyalar ile aynı alanda değil. 2017-2018 yılları arasında pek çok sosyal medya projesi çıktı. Bunlar arasından ico'da iyi para toplayan ve en ciddi girişim olarak sapien.network'u gördüm. Şuan tokeni borsaya girmedi ama beta sürümüne göz attığımda sapien'de beni yeteri kadar tatmin etmedi.
Diğer projelere göz atarsak facebook'u taklit eden sphere social, borsaya girdikten sonra çöp oldu ve yok oldu. Selfllery, bire bir intagramı taklit ediyor ve şuan ico sürecinde, yine hiveway projesi ise twitterı taklit ediyor. Klasik sosyal medyalara ciddi bir fark konulamadığı sürece başarılı olunacak gibi görünmüyor. Sapien.Network proje mantığı itibari ile daha çok kişisel verilerin güvenliği, sahte haberlerin önüne geçilmesi gibi çeşitli problemlere odaklanmış olarak geliştiriliyor. Diğer sosyal medyalara koyabildiği fark aşağı yukarı bu özellikleri ile sınırlı kalıyor.
uhive, ise daha eğlenceli ve sosyal ağlara yeni bir bakış getiren bir proje. uhive projesi 4 yıldır geliştiriliyor ve ekibin proje gelişiminde baz aldığı kriter ise insan psikolojisi. İnsanlar için daha eğlenceli, onların daha fazla zaman geçirmeye sürekleyecek bir sistem yaratmak için psikoloji biliminden faydalanılıyor.

uhive'yi bu yılki sosyal medya projeleri içerisinde yüksek bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.

uhive hakkında daha fazla bilgi;

Bağlantılar

Resmi web sitesi: https://www.uhive.io
Beyaz sayfa: https://www.uhive.io/wp-content/uploads/UHIVE_Whitepaper_tr.pdf
Telegram: https://t.me/uhivesocial
Facebook: https://www.facebook.com/UHIVESocial/
Twitter: https://twitter.com/UHIVEsocial
instagram: https://www.instagram.com/uhivesocial/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .