Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Vivalid ico incelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Vivalid ico incelemesi

Merhabalar, bugünkü incelememizde antika eşyaları ve bu antika eşyaların değerlendirilmesi üzerine geliştirilen Vivalid isimli ico'yu inceliyoruz.
Vivalid projesi, icobench üzerinden 4.6 puanla değerlendirilmiştir.

Vivalid nedir?
Vivalid , antika değerinin olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı uzmanlar tarafından değerlendirmeye sunabileceğiniz bir platform geliştiriliyor.
Vivalid, sayesinde antika konusunda deneyimli kişiler fiyat değerlendirmesinde bulunacaklar. Yapmış oldukları değerlendirmeler içinse tokenlerle ödüllendirilecekler. Bir antika eşyanın değeri için pek çok farklı uzmandan değerlendirme alınacak, böylece bir antikayı satacağınız zamanda ViValid onaylı şu değer biçilmiştir gibi bir açıklamada bulunabileceksiniz. ViValid projesinin amacı anitika konusunda ViValid'i bir marka yapmaktır. Proje fikir açısından özgür bir projedir ve bu fikirle geliştirilen başka bir benzer proje bulunmuyor.Proje fikrinin özgün olması rakibinin olmaması İco konusunda önem verdiğim bir husustur.

Problem nedir?
Antikaların değerlerini belirlemek çok zordur, günümüzde doğru düzgün bir değerlendirme yöntemi yoktur. İnsanlar antika eşyayı İnternet üzerinden aratır ve emsal ürünün bir satışı varsa oda aynı fiyatı taklit eder. Yada antika forumlarına kayıt olur ve konu açar, sadece bir kaç gönüllüden yorum alır. Yada araştırma bile yapmadan antika alan dükkanlara gidip başvuruda bulunurlar ve genellikle bu kişilerin verdiği teklifler gerçek değerinden daha alt değerler olur.

Nasıl çalışır
Kullanıcılar ve değerlendiriciler olarak iki ayrı grup bulunacak. Antikaları değerlendirip tahmini fiyat verecek kişilerde kendi aralarında 5 ayrı rütbede olacaktır. Antikalara ilgi duyan ve bilgisi olan bir kişi belirli bir alanda, örneğin eski çizgi romannlar kategorisinde bir değerlendirici olarak başvuru yapabilir. Daha sonra bu alanda yapacağı başarılı değerlendirmelerle, daha üst seviyelere geçecektir. 1. 2. ve 3. rütbeler başlangıç rütbesi olurken 4. ve 5. rütbelere sadece alanında çok uzman kişiler geçebilecektir.

Kullanıcı sahip olduğu antika eşyanın fotoğrafını çekerek Vivalid üzerinden paylaşır. Ürünün değerlendirilmesi için ücret ödemek zorundadır. Ücret ödemesi için herhangi bir para birimi şartı yoktur, fiat paralar ile kredi kartı ile rahatça ödeme yapabilir.
Daha sonra platformdaki uzmanlar eşyayı değerlendirmeye başlar, her uzman birbirinden bağımsız şekilde ve birbirinden habersiz şekilde incelemelerini yaparlar. onlarca uzman tarafından incelendikten sonraıbir ortalama değer belirlenir. Eşyanın fotoğrafı, sahibinin Vivalid profil bilgisi ve değerlendirme sonuçları blok zincir üzerine kayıt edilir. Eğer eşya bir başka vivalid kullanıcısına satılırsa, bunun bilgisi yine blok zincire kayıt edilir. Böylece antika eşyalar için ayrıca bir hikaye oluşturma dönemi başlamış olur. Bilirsiniz antikalara değer veren şeylerden birisi her bir eşyanın hikayesinin olmasıdır. Bu eşyanın 3.kez satışında ise geçmiş dönem satışları ve fiyatları referans olarak alınabilir, her satış sonrası ayrı fotoğraflarla ilk satıştan itibaren herhangi bir eskime yıpranma olup olmadığına bakılabilir. Eğer ihtiyaç duyuluyorsa tekrar yeni bir değerlendirme yapılabilir. Vivalid platformunda değerlendirici olan uzmanlar ise değerlendirme ücreti olan kazançlarını Vivalid tokenleri ile alırlar. Piyasa dalgalanması gibi durumlar içinse, sistem içerisine bir mikroborsa kurulacaktır. Değerlendirme yapan uzman parasını token olarak tutmak istemezse bu mikro borsa üzerinden fiat para birimine geçiş yapabilir.

İco bilgileri
Temsili olarak token değeri için 1 ETH karşılığında 1800 Viv belirlenmiştir.En az yatırım tutarı 0,1 ETH'dir. Soft Cap için alt sınır 4.100.00 USD
Hard Cap içinse 28.750.000 USD üst sınır belirlenmiştir. Toplam tokenlerin %70'i bu süreçte satışa sunulacak olup, satış 14 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. Toplam tokenlerin %3'ü ise tanıtım amacı ile gerçekleştirilen bounty kampanyasında dağıtılacaktır. Tokensuite ekibi tarafından yönetilen bounty kampanyasını görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Vivalid için daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bağlantıları inceleyebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi Web Sitesi : https://vivalid.io/
Twitter: https://twitter.com/ViValidService
Beyaz sayfa https://vivalid.io/documents/vivalid-whitepaper.pdf
Telegram https://t.me/vivalidservice
Bitcointalk duyuru konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3301707


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .