Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

NOIZChain İco İncelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

NOIZChain

Merhaba arkadaşlar, bugünkü incelememizde reklamcılık sektörünü hedef alan NOIZ Chain isimli projeyi inceleyeceğiz.
NOIZ Chain, icobench üzerinden 4.5 puan ile değerlendirilmiştir.

Proje 2016 yılından beri geliştirilmektedir. Proje bu süreç içerisinde karma mobil Market, NLP yani bilişsel reklam tasarımları, çok dilli yapay zeka,video görüntülü reklam ağı, marka prestiji için güvensiz reklamlardan korunma sistemi, chatbot rramework,cognitive reklam çerçevesi,ilk bilişsel reklamların piyasa sürülmesi gibi çeşitli aşamalardan geçmiştir. Noiz chain'in hali hazırda çalışan bir sistem olduğunun ayrıca altını çizmek gerekiyor. NOİZ chain takımı Dentsu ve Ogilvy gibi prestijli reklam ajanslarından gelen bir ekip tarafından kurulmuştur.

Noiz Chain nedir?
Noiz Chain, Yapay zeka ve blok zincir altyapısı ile geliştirilen bir reklam ağıdır. Noiz chain üzerinden Reklam verenler ve reklam alan yayıncılar doğrudan bağlantı kurabilirler (P2P). Yayıncıların bir itibar puanı olacak ve reklam verenler verdiği reklam etkisine göre oylamada bulunabilecekler. Bir reklam veren siteye girdiği zaman, hangi yayıncının ne kadar başarılı olduğun u görerek reklam verip vermeme kararını alacaktır. Puanlama sistemi sayesinde yayıncılar, daha iyi yapabilmek için motive olacaklardır. Sistemdeki yapay zeka, reklamlarda kullanılan banner türlerine göre etkileşimi analiz edip, reklam verenlere daha etkili reklamlar verebilmeleri için etkili çözümler sunacaktır.

Problem nedir?
Günümüzde digital reklamcılık dünyasında bir spam kirliliği sorunu vardır. Sosyal medyalarda sırf reklam amacı ile açılan sahte hesaplar bir bota bağlanarak, sürekli olarak reklam gönderileri paylaşırlar. Yine bu alanda yazılan bazı botlar, İnternet'e sörfe çıkar ve ne kadar mail adresi varsa hepsini toplarlar. Bir yere mail adresinizi yazdığınız zaman artık mail adresiniz spam botlar tarafından ele geçirildiğine emin olabilirsiniz.Botlar mailleri rastgele toplamaz, topladıkları web sitelerinin içeriklerine göre kategorize eder. Daha sonra bu kategorize edilmiş mail adresleri reklamcılara satılır. Ve sonrasında eposta adresiniz istenmeyen onlarca mail almaya başlarsınız. Reklamcılık alanında yapılan spam'ın dünya ekonomisine verdiği zarar ise yıllık 19 milyar dolardır. Bu rakam dünyadaki ATM dolandırıcılığından daha fazladır.

Digital reklamcılık alanında reklam verenler için etkili ve reklama maruz kalan kişiler içinse rahatsız edici olmayan bir çözüme ihtiyaç vardır.
Noiz Chain'in geliştirilme amacıda budur. Bunun için bilişsel reklamları, yapay zeka ve blok zincir ile harmanlayan bir çözüm sunuyor.

İco bilgileri
İco token satışı, 15 haziran ve 15 temmuz arasında gerçekleşecektir. Token değeri olarak 1 NOIZ için 0,25 USD fiyat biçilmiştir. Softcap olarak 15.000, hardcap olarak ise 60.000 ETH limit belirlenmiştir. Yatırım yapmak için belirlenen alt limit ise 100 USD olarak belirlenmiştir.

NOIZChain hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler bağlantıları inceleyebilir.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://noizchain.com/
Beyaz sayfa: https://noizchain.com/whitepaper
Telegram: https://t.me/noizchainenglish
Twitter: https://twitter.com/NOIZchain
Facebook: https://www.facebook.com/NOIZchain


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .