Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

BrainerZ İco İncelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

BrainerZ İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugünkü incelememiz oyun sektörü üzerine geliştirilen BrainerZ isimli ico olacak.
BrainerZ icobench üzerinden 4.4 puan ile değerlendirildi.

BrainerZ nedir?
BrainerZ, blok zincir tabanlı olarak geliştirilen ve rekabetçi sosyal oyunları konu alan bir projedir. Bilgi yarışmaları, strateji oyunları gibi çeşitli rekabete dayalı oyunlar bulunacaktır. İlk etapta TreasureZ ve RiddleZ isimli iki oyunla platform başlatılıyor.
TreasureZ oyununa girdiğinizde arka arkaya 10 soru ile karşılaşırsınız. Ve her soru için çok az bir saniyeniz vardır. Soruyu hızlıca anlayıp cevabı vermek gerekiyor. Bu Oyunun dünyanın ilk blok zincir tabanlı bilgi oyunu olduğu ifade ediliyor.
Genel olarak oyunların mantığı Türkiye'de bir ara çok popüler olan bil ve fethet oyunu tarzında olacaktır. İnsanlar tarih boyunca bilgi oyunlara ilgi göstermiştir, tv programlarında bile kim 500 milyar ister gibi çok sayıda bilgi yarışmalarına rastlamak mümkün.
BrainerZ' meraklı ve bilgisine güvenen insanları bir araya getirecek küresel bir platform olma amacı taşıyor. BrainerZ Platform soruları yine uzman kişiler tarafından hazırlanacağı ifade ediliyor. BRNZ tokenleri oyunlar için ortaya konacak bahis aracı olduğu için ne kadar çok oyuncu oyun oynarsa tokenin değeri o kadar değere binecektir.

Rekabet Kızışıyor
Diğer insanlarla oyunda rekabet ederken ortaya brainerz tokeni koyarsınız. Ve yarışma sonucunda en başarılı olan oyuncu tokenleri kazanır.
Böylece bilgi yarışması gibi zaten rekabete dayanan oyunlar, ek olarak token kazanma motivasyonu ile desteklenir. Yarışmalardaki tokenlerin %1.5'i komisyon olarak kesilir ve yeni oyunların geliştirilmesi amacı ile finansman olarak kullanılır.

Kripto paralar ve blok zincir teknolojisinin ilk yaygın kullanımının oyun sektöründe olacağını düşünüyorum. Oyun sektörü kripto paraların yaygınlaşması için musait bir yapıya sahiptir. Sadece bilgi yarışmaları oyunları değil, tüm online ve karşılıklı rekabete dayanan oyunlarda işin içine paranın girmesi ve blok zincirin şeffaflık ve adilliği garanti etmesi ile insanların güvenini kazanması gibi pek çok faktör, oyunların hayatın bir gerçeği haline gelmesini sağlayacaktır. Ki yakın zamanda doğan bir e-spor olgusu bulunmaktadır. Çeşitli oyunların espor takımları bulunur, hatta bu konularda milli takımlar bile var. Dünya çapında bazı popüler oyunların turnuvalarında dudak uçaklatacak turnuva ödülleri konulmaktadır.Bu ödüller için özel idman yapıp çalışan ekipler bulunuyor. BrainerZ, kendi yaratacağı platformda da akıl küpü olan insanları bir araya getirecek, token kazanma motivasyonu sayesinde insanlar BrainerZ'de başarılı olabilmek adına özel olarak bilgilerini geliştirme amacına sahip olabilirler.

Aslında bu tarz uygulamaların okul eğitimlerinde kullanılması nasıl olur diye düşündüm. Çocukların 15 yıl sonrası için kariyer planı yapmasını beklememiz hiç gerçekçi değil. BrainerZ benzeri ödüllendirici sistemler okullarda eğitim amaçlı kullanılabilir.

MVP hazır
Buraya tıklayarak BrainerZ'in MVP'yi inceleyebilirsiniz.

İco Bilgileri
Ön satış 9 temmuz tarihinde başlıyor, ico satışı ise 23 temmuz ve 23 eylül tarihleri arasında yapılacak. Toplam token sayısı 2 milyar adet olarak belirlenmiş, ve bu tokenlerin %60'ı ico ile satışa çıkacak. İco satışına katılmak için uluslararası zorunluluk olan KYC (müşterini tanı) prosedürünü tamamla şartı bulunuyor. Token değeri olarak1 BRNZ = 0.01 USD olarak değer biçilmiştir. Softcap olarak 500 bin dolar, hardcap olarak 12 milyon dolarlık sınır belirlenmiştir.Olur da softcapteki limite ulaşılmaması dahilin de yatırımcıların paralarını geri iade edeceği bildiriliyor.
İco satışına katılmak isteyen arkadaşlara private keyinin kendilerinde olduğu (Örneğin mew) eth cüzdanları ile katılmalarını ayrıca hatırlatmak istiyorum. İco satışların borsalardan aldığınız eth cüzdanları ile katılırsanız tokenleri alamazsınız.

BrainerZ hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Resmi web sitesi: http://www.brainerz.io/
Beyaz sayfa: http://brainerz.io/images/whitepaper-1.0.pdf
Telegram: https://t.me/Play_BrainerZ
Twitter: https://twitter.com/Play_BrainerZ
Facebook: https://www.facebook.com/brainerz.io/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .