Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

HexCash İco İncelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

HexCash İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugünkü incelememde sizlere HexCash isimli iconun incelemesini yapacağım.

HexCash nedir?
HexCash, Ethereum tabanlı merkezi olmayan fon yöntemi sistemidir diyebiliriz. HexCash ile kişiler fonlarını Ethereum'un akıllı sözleşmelerinin güvencesi ile kendi kontrolünde tutma imkanı veriyor.

Problem nedir?
Satoshi Nakamoto ile birlikte ortaya çıkan bitcoin ve sonrasında ortaya çıkan pek çok alternatif coin ile bir kripto para piyasası oluştu. Kripto paralar 2017 yılı sonunda ciddi bir yükselişe girdikten sonra 2018 15 ocak gibi bir düşüşüş dönemine girdi. Bu süreçte bir günde -30 civarı değer kayıplarını gördük. Bu şekilde voltalitesi yüksek olan para birimlerinin yatırım aracı olarak tercih edilmeyeceğini, bu oynaklıkta ki para birimlerine yatırım yapmanın kumar oynamaktan farkı olmadığını biliyoruz. Piyasa marketcap'in daha fazla büyümesinin önündeki en büyük engel voltalite sorunudur. Para birimleri eğer sabit değerler arasında kalmış olsaydı, ödeme yöntemi olarakta yaygın bir şekilde kullanılabilir ve böylece piyasa istikrarlı bir büyüme yaşayabilirdi.

Her geçen yeni para birimleri ortaya çıkmakta ve böylece çöküş için risk artmaktadır. İnsanların binlerce kripto para hakkında gelişmeleri takip etmesinin imkanı yoktur. Bu yüzden insanlar ETH gibi güvenilir limanları tercih etmektedir.
İcolar için yine yasal bazı sıkıntılar bulunmaktadır. İcolar devletler tarafından düzenlemeler yapılmıyor ve bir çoğu yeterince denetlenemiyor. Buda güvensizlik ortamı yaratıyor.

Çeşitli ponzi sistemleri, örneğin davor coin gibi yada bayram ılgının tavsiye ettiği bazı projeler gibi... Bu ponzi sistemleri ve sonu hüsran ile biten projeler yüzünden insanların kripto paralara olan güveni sarsılmıştı. Çünkü bu sistemler yeterince merkezsiz ve şeffaf sistemler değildi. Sistem sizden 1 BTC istiyor ve her ay size 1 BTC daha ödeyeceğini iddia ediyorsa bu dolandırıcılıktır. Çünkü böyle bir kazanç durumu olası değildir. Şeffaf akıllı sözleşmelerin olmaması sebebi ile bu problemler ortaya çıkmaktadır. Akıllı sözleşmelerle ödemeler belirli parametreler dahilinde otomatikleştirilir böylece paranızı garanti altında tutabilirsiniz. HexCash işte bunu gerçekleştirme amacı taşıyor.

HexCash nasıl çalışır?
Hex Hodl sistemi ile Hex tokenlerinizi belirli kontrat adreslerine gönderirsiniz, tokenlerinizi bu adreste tuttukça haftalık olarak ödül kazanıp gelir elde edersiniz. HexHold blokzincirin akıllı sözleşmeleri ile geliştirilen bir ödül mekanizmasıdır. Benzer projelerin bir çoğu dolandırıcılık çıktı, çünkü akıllı sözleşme adresleri kullanmadan sadece paranızı belirli adrese göndermenizi istediler, ponzi mantığı ile çalıştıkça yeni gelen üyelerin paralarını ödediler ama her ponzi sisteminin sonu olduğu gibi bir yerde tıkandılar ve insanlar paralarını alamadılar. Bir ponzi örneği olarak davor coini inceleyebilirsiniz.

Fakat Hex size akıllı sözleşmeler sayesinde paranızı garanti eder ve akıllı sözleşmeler aracılığı ile sizlere geri ödemede bulunur. Hex yatırımcıları, paralarını her zaman blok zincir üzerinde görebilir ve takip edebilir.

İco bilgileri
Token satışı 9 mayıs itibari ile başladı ve 10 haziran tarihinde sona eriyor. Token satışları 6 ayrı aşamadan oluşuyor ne kadar erken bir tarihte alırsanız o kadar uygun fiyata token alma şansınız olacak. İcoya katılım için kabul edilen para birimleri ETH, BTC, LTC gibi pek çok para birimi ile ödeme imkanı bulunuyor. İco döneminde satış için ayrılan toplam token sayısı 10.000.000 adettir ve ortalama bir token için biçilen değer 0.50 USD olarak belirlenmiştir. 500 bin token ise bounty kampanyası için ayrılmıştır, tokensuite ekibi tarafından yönetilen hexcash bounty programını görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

HexCash için daha fazla bilgi istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://www.hexcash.com/
Whitepaper: https://www.hexcash.com/whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/hexcash
Twitter: https://twitter.com/hexcashofficial


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .