Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

DEEP AERO İco İncelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

DEEP AERO İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün inceleme konumuz Deep Aero isimli drone taşımacılığını konu alan bir proje olacak. Deep Aero, prestijli ico inceme sitelerinden yüksek puan alması ile dikkat çekiyor; icobench üzerinden 4.4, icometre tarafından ise 8.4 puan ile derecelendirilmiştir.

Deep Aero nedir?
Deep Aero, otonom drone taşımacılığını konu alan blokchain tabanlı bir projedir. Droneler ve insansız hava araçları ilk önce askeri amaçlı üretilmelerine rağmen, artık misyonları değişmekte ve insanlar tarafından iş amaçlı kullanım için geliştirilmektedir. Drone kullanımı gittikçe artmaktadır ve kargo taşımacılığının bir sonraki gelişim evresinde droneların kullanılmasına kesin gözü ile bakılmaktadır. Özellkle doğal afetler gibi durumlarda insani yardım amacı ile dronelerin kullanılması çok verimli olmaktadır. Ayrıca yangınlar için yangın söndürme işlevinde kullanılmak üzere drone itfaiyeler kullanılacaktır.

Dronelerin çok çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır; Fotoğraf ve film çekimlerinde kullanılabilmesi, Hava durumu hakkında veri toplama, Hava kirliliğini ölçümleme, Rüzgar tribünlerinin bakımı, yaban hayatı gözlemleme ve koruma gibi sayısız kullanım alanı vardır.

Elbette önüne gelen kafasına göre drone uçurma şansı yok, bu konu hakkındaki yasal düzenlemelere ve diğer yolcu uçaklarının güzargahları haricinde bir bölgeden uçurulması gerekiyor. Hava trafik yönetimi olan ATM ve Drone trafik yönetimi olan UTM'nin bu konuda bazı yaptırımları bulunuyor. Deep Aero projesi bu düzenlemelerle uyumlu olarak geliştirilmektedir.

DEEP AERO UTM: Bu merkezi olmayan bir drone trafik yönetim platformudur. Bu trafik yönetim platformunun yanında AERO'nun merkezsiz bir pazarı da bulunmaktadır. Yani buradan doğrudan ücreti mükabilin de bir drone kaldırma şansınız olacak.

Aşağıdaki videodan Deep Aero'nun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Geleceği tahmin edelim
Sanırım gelecekte gökyüzü biraz daha kalabalık olacak. Bilim kurgu filmlerinde havada uçuşan pek çok araç-cihaz görürdük. İşte yavaş yavaş o günlere doğru ilerliyoruz gibi.

Alibaba, Amazon ve JD gibi çeşitli alışveriş sitelerinin drone ile taşımacılık olayına ciddi yatırımları bulunmaktadır. JD bu iş için 3 milyar dolar yatırım yapmıştır. Alibaba'nın kurucusu Jack Ma ise, aliexpressten satın alınan ürünlerinizi 24 saat içerisinde avrupanın herhangi bir yerine gönderme hedeflerinin olduğunu belirtmiştir.
Kendi ülkemizden örnek verecek olursak PTT 2018 yılı sonunda Drone kullanmayı hedeflediklerini açıkladı. Dronelerin yayınlaşması uzak bir gelecekte değil, Deep Aero ve Deep Aero gibi projelerin yol haritalarına bakıldığı zamanda 2020'ye kadar tam faaliyete geçeceklerini planladıklarını görebiliyoruz.

Gelecekte lojistik şehirlerin kurulması planlanıyor. Bu şehirlerin planlarında dronler için hava sahaları olacak. 2020 yılına kadar 29 milyar ürünün İnternet ile bağlantısı olacağı düşünülüyor. Bunlar arasında elbette dronelerde olacak. IoT nesnelerin İnternet'i ile birlikte her şeyin birbiri ile bağlantısı olacak. Akıllı lojistik şehirler ve Akıllı Droneler birbirileri ile bağlantı olarak etkin bir şekilde çalışacaktır.

İco bilgileri
İco'dan token satışı 1 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 1 DRONE tokeni için 0.00005 ETH değer biçilmiştir. Minumum katılım bedeli olarak 0.1 ETH alt limit olarak belirlenmiştir. Softcap 10.000 ETH hardcap olarak ise 135.000 ETH limit belirlenmiştir.
İco'ya katılmak isteyenler için bir hatırlatma yapmakta fayda var, Kayıt olurken lütfen borsa cüzdan adresleriniz ile kayıt olmayın. MyEtherWallet üzerinden açacağınız yani private keyin size ait olduğu cüzdanlarla ico'ya katılmanız gerekiyor. Private keyinin size ait olduğu ETH cüzdanları tüm ETH tabanlı tokenleri barındırabilmenizi sağlar. Deep Aero tokenleri de ETH tabanlı Erc20 tokenidir.

Deep Aero projesi ilginizi çektiyse ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://www.deepaero.com/
Beyaz sayfa: https://www.deepaero.com/docs/DEEP-AERO-White-paper.pdf
Telegram: https://t.me/deepaerodrones
Twitter: https://twitter.com/DeepAeroDrones
Facebook: https://www.facebook.com/DeepAeroDrones/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

dr.png 16.7K
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .