Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Online.io İco incelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Online.io İco incelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün inceleme konumuz güvenli İnternet deneyimi için geliştirilen online.io isimli proje olacak.
Online.io İcobench üzerinden 4.7, İcoMetre tarafından 8.5 puan ile değerlendirilmiştir.

Online.io nedir?
Online.io ile ziyaret ettiğiniz web sitelerini derecelendirme şansınız olacak ve her bir sitenin itibar puanı olacak. Böylece sahte,dolandırıcı, casus yazılım içeren web siteleri yada güvenilir olmayan alışveriş siteleri yüksek puana sahip olmayacakları için tercih edilmeyecektir. Yüksek derecelendirmeye sahip web siteleri ise güven kazanacak, böylece kullanıcı doğru içeriğe ulaşmak için zamandan tasarruf edecektir. Onlinne.io ile gereksiz, rahatsız edici reklamlardan da kurtulacağız. Online.io reklamsız bir İnternet deneyimi sunacak. Bu durum web sitesi sahiplerini endişendirmesine gerek yok, çünkü online.io ile sitenize giriş yapan kullanıcılar web sitesine tokenler ile değerlendirme yapabilecek, yani farklı bir gelir kapısı açılmış olacak.

Problem nedir?
2016 yılında yapılan anketlere göre İnternet kullanıcılarının %91'i digital reklamlardan rahatsız olduklarını belirtmişlerdir. Ayrıca kullandığımız tarayıcıların ve kullandığımız sosyal medyaların kulluanıcı hakkında çok fazla kişisel veri toplamasından rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler.
Günümüzdeki müdahaleci ve rahatsız edici İnternet deneyimi blok zincir teknolojisi ile daha farklı bir evreye geçmesi bekleniyor. Online.io ziyaretçilerin gizliliğini garanti alacak ve 2018 Mayıs itibari ile yürürlüğe giren Avrupa Birliğinin düzenlediği GDPR ile uyumlu olacak.

Ziyaret ettiğimiz web siteleri, alışveriş siteleri, sosyal medya siteleri ve kullandığımız web tarayacıları... Sürekli olarak yaptığımız aramaları, etkileşime girdiğimiz reklamları, hangi sitede ne kadar zaman geçirdiğimiz gibi pek çok bilgiyi kayıt ediyor. Ortaya çıkan bu verilerde genellikle reklam şirketlerine satılıyor. Yeni çıkan kanunlara göre veri toplamak ve veri satmak eskisi kadar kolay olmayacak fakat yinede yasal olmayan bu veri satışı devam edecektir. Reklamcılar açısından bakıldığı zamanda satın aldıkları verilerin güncelliği ve doğruluğunun bir kesinliği yoktur. Kullanıcı kendi verilerinin sahibi değildir ve onları değiştiremez yada rızası dışında satışına engel olamaz. Verilerin para etmesi sebebi ile bu alanda pek çok kötü amaçlı yazılım yapıldı. Yeni çıkan telefon,tablet ve bilgisayar bu sorunu çözmek için sürekli olarak geliştiriliyor.
Ayrıca reklamlar ve zararlı yazılımlar İnternet'in hızını yavaşlatmaktadır, kullanıcı istemediği bu engellerden kurtulduğu zaman daha güvenli İntenet'in yanında daha hızlı bir İnternet'ede kavuşmuş olacaktır.

Online.io kişisel bilgilerin korunması ve kişisel bilgileri ele geçirmeye çalışan casus yazılımlardan korunaklı bir yapıda insanlara reklamsız bir İnternet deneyimi sunmayı amaçlıyor.

İco bilgileri
Token satışı 15 haziran ile 9 temmuz arasında yapılacaktır. Toplam token sayısı olarak 2.500.000.000 token adeti belirlenmiştir. Tokenin birim fiyatı ise 1 OIO = 0,04 USD olacak şekilde açıklanmıştır. Ödeme yöntemi olarak pek çok seçenek bulunuyor; Ethereum, Eth. Classic, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitcoin, Dash... gibi bir çok kripto para ile İco'ya katılabilirsiniz . Softcap olarak 5 milyon dolar, hardcap olarak ise 50 milyon dolar limit belirlenmiştir. İcoya katılmak için uluslararası bir prosedür olan KYC şartı aranıyor.

Tokenleri satın aldığınız tarihe göre değişen bir bonus sistemi bulunuyor. 15 Haziran ve 19 haziran arasında İco'ya katılanlar %25 bonus alıyor. Gün geçtikçe aşamalı olarak bonus miktarı düşüyor. Aşağıdaki tablodan katılım tarihine göre alacağınız bonusları görebilirsiniz. Bonus olarak kazanılan tokenlerin 90 gün sonra cüzdanınıza çekebileğinizi belirtmişler. İcoya katılmak isteyenlerin geç kalmayıp bonuslardan yararlanmalarını tavsiye ederim.

Online.io hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://online.io/
Beyaz sayfa: https://online.io/download/OIO-Whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/OnlineIO
Twitter: https://twitter.com/OnlineIO_
Facebook: https://www.facebook.com/Online.io/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .