Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Monoreto İco İncelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Monoreto İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuz bir sosyal ağ projesi olan Monoreto isimli proje olacak. Monoreto, İcobench tarafından 4.5 puan, icometre tarafından 8.5 puan, track ico tarafından ise 4.8 puan almıştır.

Monoreto nedir?
Monoreto bir sosyal ağ uygulamasıdır, günümüz sosyal ağlarından farklı olarak aldığınız her beğenin bir para karşılığı olacaktır. Projenin iddiasına göre her bir beğeni 5 cent değerinde olacak diyor. Blokzincir alt yapısı ile belirli bir miktar tokene sahip olacaktır, bu sebeple platformda kullanılan token sayısında şişme gibi bir problem olmayacaktır. Blokzincirle birlikte adil ve şeffaf bir şekilde çalışacaktır.

En büyük motivasyon para
Dünyada 2.5 milyar insan sosyal ağ kullanmaktadır. (2018 verileri)
Günümüz sosyal ağlarında insanlar beğenilmek istiyor, beğeni aldıklarında mutlu oluyorlar. Bu onlar için bir manevi motivasyon kaynağı. Fakat insanları asıl kaliteli paylaşım yapmaya motive edecek unsur maddi kazançtır. Youtube'nin geçmişine baktığımızda para kazanmanın mümkün olmadığı dönemde içerik üretici kullanıcı sayısı azdı. Youtube reklamlardan içerik üreticilerine pay vermeye başladığı zaman içerik sayısında hemde içerik kalitesinde büyük bir artış oldu. Monoreto beyaz sayfasında sosyal medya kullanıcılarını 3'e ayırıyor. İçerik üretip para kazananlar, içerik üretip para kazanamayanlar ve sadece düzenli içerik tüketenler. Bir sosyal ağa değer katanların düzenli içerik tüketicilerinin olduğunu belirtiyor. Çünklere değer katan bu kişilerin beğenileridir. Takipçi kitle beğenileri ile içerik üreticilerine yön vererek onlara daha iyi, daha faydalı, daha ilgi çekici içerikler üretmesi için motive edecektir. Markalar için de hem ucuz hemde etkili bir tanıtım yöntemi içerik üreterek mümkün olacaktır.

Mevcut sosyal ağların yetersizliği
Facebook,twitter, İnstagram gibi pek çok sosyal ağ günümüzde kendisine yer edinmiş ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat bir zamanlar nokia markasının popüler olması ve günümüzde unutulması gibi bu sosyal ağlarda mevcut halleri ile devam eder, yenilik yapamazlarsa yok olacaktır. Facebook'ta yaşanan veri skandalı, twitter'da ise sahte reklam hesapları ve botlar, kullanıcılara gelirden pay ödenmemesi, kullanıcıların içerik üretmek için manevi motivasyonlar haricinde ekbir maddi motivasyona sahip olmaması, blokchain olmaması ve veri güvenliğinin garanti edilememesi gibi pek çok kusur bulunuyor. Monoreto beyaz sayfasında mevcut sosyal ağlar çok kapsamlı bir şekilde incelenmiş. Kullanıcı sayısı ve reklamlardaki etkinliği sosyal ağlar arasında en büyük olanın facebook ve ikinci sırada ise instagramın olduğunu belirtmişler. Facebook 350 milyar dolarlık değeri ile aynı zamanda en değerli sosyal ağ olma özelliğini taşıyor. Fakat buna rağmen ciddi eksikliklere sahip ve kullanıcıları içerik üretmeye motive edecek unsurları bulunmuyor.

Demosu mevcut
Monereto ağının nasıl gördüğünü merak ediyorsanız,buraya tıklayıp demosunu görüntüleyebilirsiniz.

Monoreto başarılı olur mu?
Şahsi görüşüm 2018 yılı içerisinde yapılan icolardan bir veya bir kaç tanesi, sosyal ağlar dünyasında kendisine yer bulacak ve belkide en büyük
olacaktır. Çünkü 2019 bunun için çok geç olur. Mevcut sosyal ağlar ise şuani gelirlerinden memnun ve yenilik yapmaya niyetleri yok. Bir süre daha geç kalırlarsa nur topu gibi yeni rakipleri olacağını düşünüyorum. Monoreto'yu diğer sosyal medya projelerinden ayıran özellik olarak ise sadelik ve kolay kullanımı var diyebilirim. Kripto dünyasında pek çok benzer proje bulunuyor, bunlar arasında başarılı olup fark yaratanların kolay kullanıma sahip olanların olacağını düşünüyorum.

İco bilgileri
10 Mayıs 2018 - 10 Haziran 2018 tarihleri arasında token satışı gerçekleştirilecek. Minumum katılım olarak 0.1 ETH katılım şartı var. 1 MNR için biçilen fiyat 0.05 USD olarak belirlenmiştir.

İco hakkında daha fazla bilgi için aşağıda verilen bağlantıları ziyaret edebilir, daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://monoreto.com/
Beyaz sayfa: https://monoreto.com/resources/Monoreto_WP_ENG.pdf
Telegram: https://t.me/monoreto
Facebook: https://www.facebook.com/monoreto/
Twitter: https://twitter.com/MonoretoSocial


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .