Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

SKYFchain İco İncelemesi

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

SKYFchain İco İncelemesi

Merhabalar bugün inceleyeceğimiz ico SKYFchain isimli b2r kargoculuğu ağırlıklı olarak konu alan bir ico olacak.
SKYFchain projesi, pek çok ico inceleme sitesinden yüksek puan almıştır. Türkiye'nin en prestijli ico inceleme sitesi olan İcometre tarafından 8.5 puan, icobench üzerinden ise 4.7 puan almıştır.

SKYFchain nedir?
Öncelikle SKYF'nin ne olduğunu açıklayım. Aşağıda video olarak görebileceğiniz gibi SKYF drone kargolar diyebiliriz. Zaten uzun süredir konuşulan bir konuydu. SKYF token sahipleri SKYF'nin elde edeceği komisyon gelirlerinin %25'ini alacak. Ayrıca süpernodeler komisyon gelirlerinin %50'sini alacak. Prototip denemeler yapıp ciddi hazırlıklar yapan SKYFchain, kargoculuk alanında geliştirilen projeler arasında en ciddi projedir diyebilirim. Yapılan prototip denemelerde şuan ki teknolojisi ile SKYF droneleri tam 400 kg yük taşıyabilmektedir.

Geleceği okumak
Dünyada olup biten gelişmeleri bir bütün olarak okuyabilenler, geleceği tahmin edenler kripto paralar ve diğer pek çok alanda kazançlı olacaktır. Bu o kadarda zor değil, firmaların yatırım yaptıkları teknolojiler, büyük markaların sahipleri ve ceoların açıklamalarını takip ederek pek çok fırsatı değerlendirme şansımız doğacaktır. Amazon zaten uzun süre önce drone ile kargo gönderimini gündemine almış, bu konuda çalışmalar ürettiğini açıklamıştı. Alibaba.com'un Ceosu Jack Ma yine Lojistik şehirler konusunu gündeme almış ve Çin'den sipariş edeceğiniz herhangi bir ürünün 24 saat içerisinde kapınızda olacağını ifade etmişti. Alibaba'nın en büyük rakibi olan JD.com'da tam 3 milyar dolarlık drone,lojistik şehirler ve robotlar için yatırım yaptı.

Problem nedir?
Kargoların daha ucuz maliyetle daha hızlı ve daha güvenli adrese teslim edilmesi konusunda bir rekabetin şimdiden yaşandığını söylebiliriz. Blok zincir teknolojisinin devreye girmesi ile kargo sektöründe de pek çok şey değişecektir. Günümüz kargoculuğunda pek çok problem bulunmaktadır. Örnekle açıklamam gerekirse; 0 derece üzerine çıkmaması gereken bir ürün hedef adrese gidene kadar 5-6 kez nakil olabiliyor. Ürün son adrese ulaştığı zaman ürünün bozulursa, hatanın hangi nakliyeciler tarafından yapıldığını tam olarak takip etmek ve zararı talep etme imkanı pek olmuyor. Ama blok zincirin dağıtık şeffaf defteri, mal sahibinin kargoların geçtiği aşamaları ve o anki sıcaklıkları doğrudan takip etme imkanına kavuşacak. Ayrıca blok zincirin değiştirilemez yapısı ile bu sağladığı bilgilere güven duyacaktır. Akıllı sözleşmeler ile kargo firmaları ile ürün gönderici ve alıcılar arasında kolayca sözleşmeler yapılabilmesi ve bu sözleşmelerin kolayca duyurulabilmesi gibi çeşitli avantajları olacaktır.

İco bilgileri
Öncelikle projenin SEC uyumlu olduğunu belirtmek gerekir, yani proje oldukça güvenilir. SKFchain Takım ekibi alanında profesyonel olan kişilerden oluşuyor. Token değeri 1 SKYFT = 0.065 USD olarak belirlenmiş. İco'ya katılım için ödeme yöntemi olarak ETH ve BTC kullanabiliyorsunuz. En az yatırım olarak 3000 SKYFT token satın alma şartı bulunuyor. Hardcap olarak 30.000.000 USD belirlenmiş, softcap olarak ise 5.000.000 USD alt limit vardır. Toplam token sayısı ise 1.2 milyar olarak belirlenmiş ve ico döneminde bu tokenlerin 582 milyon adeti satışa sunulacaktır. Token satışları 10 martta başlayacak ve 15 haziranda son bulacaktır. Tokenlerin ico sonrası 1 ay içerisinde borsaya girmesi bekleniyor. Fakat borsaya girdiğinde ico fiyatının üstünde olacağını tahmin ediyorum, ico tokenleri almak avantajlı olacaktır. Son zamanlarda pundix,docademic gibi icolar token sahiplerine ellerinde token tuttukça komisyonlardan pay almayı garanti etti. Aynı yine SKYFchain projesinde bulunmakta, elinde tuttuğunuz tokenler sürekli artacak anlamına geliyor. Ve ilk borsaya çıkışta diğer projelerde olduğu gibi tokenler rağbet görecektir. (SKYFchain elde ettiği komisyonların %25'ini token sahiplerine verecek)

SKYFchain projesi ile daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://www.skyfchain.io/
Beyaz sayfa: https://fpivc.box.com/v/SKYFchainWhitePaper
Telegram: https://t.me/SKYFchain
Twitter: https://twitter.com/SKYFchain
Facebook: https://www.facebook.com/SKYFchain-2030350540582744/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .