Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Howdoo İco İnceleme

Mayıs 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Howdoo ico incelemesi

Merhabalar, bugünkü incelememizde Howdoo isimli reklamcılık ve kişisel veriler alanını ilgilendiren projeden bahsedeceğim.
Proje çeşitli ico inceleme sitelerinden yüksek puan almıştır, icobench üzerinden 4.4, icometre'den ise 8 üzerinde puana almış. Howdoo Projesi 2017'nin başından beri geliştiriliyor.

Howdoo nedir?
Howdoo, sosyal medya ve diğer her türlü platformda içerik oluşturucuları, içerik tüketicileri ve reklam verenler arasında bir ekosistem kurma amacı olan bir projedir. Howdoo sosyal ağları blokzincir teknolojisi ile bir sonraki aşamaya taşıyacağını iddia ediyor. (sosyal medya 2.0)

Howdoo nasıl çalışır, Problem nedir?
İçerik tüketmekte problem o kadar fazla olmasada içerik üretmekte ve bundan kazanç elde etmekte daha çok problemler vardır. Howdoo ile içerik üreticisi önce üreteceği içeriği howdoo üzerineden girecek ve içeriğinin sahipliğini doğrulayacak. Buna bir nevi telif alma diyebiliriz.
Bu içeriğin bundan sonra diğer alanlarda paylaşılmasında da kazanç elde edebilecek. Howdoo üzerinden kolay bir şekilde içerik üreticisi, ürettiği içerikleri diğer sosyal medyalarda yayınlayabilir. Howdoo, içerik üreticilerinin içeriklerinin çalınmasının önüne geçecek. İçerik tüketicileri açından değerlendirecek olursak, internet üzerinde karşımıza çıkan içeriklerin ne kadar doğru bilgi içerdiği konusunda endişelerimiz oluyor. X isimli yazarın yazdığı söylenen makaleyi acaba gerçekten x isimli yazar mı yoksa onun adını kullanan başkaları mı? Howdoo ile üretilen içerikler güvenilir ve kaynağı belli olan içerikler olacaktır. Howdoo ile aynı zamanda içerik tüketicileri reklam alabilir, etkileşime geçtikleri reklamlar için kazanç elde edebilirler. Reklam verenler içinde çeşitli faydaları olacaktır, örnek vermek gerekirse howdoo üzerindeki bir içeriği arkadaşlarınızla paylaştıktan sonra arkadaşınızın reklamla etkileşime girmesi durumunda buradan ödül elde edersiniz. Yapılan araştırmalara göre pek çok insan için en güvenilir kaynağın akran tavsiyesi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Kısacası howdoo içerik üreticileri için daha adil ve kazançlı bir kapı, tüketiciler içinse daha güvenilir içerikler ve bir yandan içerik tüketirken ödül kazanma şansı, reklam verenler içinse daha ucuz ve etkili reklamlar sunmaktadır.

Kişisel verilerin suistimal edilmesi
Facebook milyonlarca kullanıcısının verisini Cambridge Analytica'ya sattığını biliyoruz. Facıebook yada diğer sosyal medyalardaki kişisel verilerin ne kadar önemli olduğunu pek çok insan kavrayamıyor. Seçimi kaybeden h.ciliton seçimi facebook verileri yüzünden kaybettiğini açıklamıştı.
Howdoo tanıtım filminde facebook insan başına yaklaşık 800 sayfalık bir kişisel veri tabanı oluşturduğu ve bunları sattığını söylüyor.
Daha sonra buradaki veriler işlenip sizleri çeşitli amaçlar için kullanabilmeleri sağlanıyor. İnsanlar kategorize edilir, insan tipleri ortak ilgi alanları gibi şeylerle birlikte. Sonrasında ise hayranı olduğunuz bir sanatçının x başkan adayını desteklediği videolar size özel profilinize düşmeye başlar. Kişiye özel algı operasyonu ile insanalar böylece yönlendirilebilir. Bu sadece bir örnek, çok sayıda farklı alanlarda verilerin kullanılma imkanı vardır. Özellikle önemli mevki sahiplerinin verileri daha değerli olabilir. Facebook yazdığınız her şeyi kayıt etmektedir. Özel mesajlarınızdan tutun, yazıp göndermekten vazgeçtiğiniz yazılarda dahil olmak üzere.

Blokchain ile birlikte insanların kişisel verileri paylaşıp paylaşmama hakkına sahip olacak, paylaşırsa bile kimlerle paylaşmak istediğini seçme şansına sahip olacak. Blok zincir haricinde hiç bir teknoloji bugün için güvenilir değildir. Facebook verileri mark'ın bilgisi dışında çalışanlar tarafından yine satılabilir yada hackerler tarafından ele geçirebilir. Kimse bunun %100 garantisini vermez. Çünkü veriler merkezi bir sunucuda tutulur. Ve bu sunucunun anahtarı sizin elinizde değildir. Yeni nesil sosyal medyalar ise anahtarı sizin elinize veriyor.

İco bilgileri
05-02 - 06-02 tarihleri arasında ön satış ile ico başlayacak. Token fiyatı olarak 1 ETH karşılığında 6,425 Howdoo tokeni (uDoo) satın alabilirsiniz.
Minumum katılım bedeli olarak 80 usd belirlenmiş. Ödeme yöntemi olarak ETH, BTC, LTC ve Fiat paraları kullanabiliyorsunuz. Amerikan vatandaşları İco'ya katılamıyor, İco'ya katılmak için Amerikan vatandaşı olmadığınızı ispatlamak için KYC yapma şartı isteniyor.

Howdoo hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Web sitesi: https://howdoo.io/
Beyaz sayfa: https://howdoo.io/wp-content/uploads/2018/04/howdoo-whitepaper.pdf
Twitter: https://twitter.com/howdooHQ
Facebook: https://www.facebook.com/HowdooHQ
Telegram: https://t.me/HowdooHQ


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .