Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Fixy Network İco İncelemesi

Nisan 23 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Fixy Network İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugünkü ico incelememizde Fixy Network isimli icoyu inceleyeceğiz. Projenin kurucusu ve ekibinde çok sayıda Türk bulunuyor. Bu yüzden ilgimi çekti ve incelemek istedim. Projeye çeşitli ico inceleme siteleri tarafından yüksek sayılabilecek puanlar verilmiş, örneğin icobench fixy network için 4.2 puan vermiş.

Fixy Network nedir?
Kripto paraların atası bitcoinin çıkışından sonra pek çok kripto para birimi ortaya çıktı. Sanırım şuan için bu sayı 3500'ü geçti, coinmarketcap isimli sitede ise 2000 civarı coin listeniyor. Bu kripto paraların bir çoğu yüksek değerlere ulaşmasına rağmen piyasada güveni bozan bir fiyat oynaklığı sorunu mevcut. Bu fiyat oynaklığı sebebi ile kripto paralar günümüzde alışveriş yapmak için hiç uygun değil. 100 token karşılığı alacağınız bir mal, ertesi gün 150 token yada 50 token olabilir.

Fixy Network projesi ise kripto paraların günlük hayatta kullanımı kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak adına geliştirilen bir projedir.

Kripto para kullanımı neden yaygınlaşmıyor
Yüksek fiyat oynaklığı, insanların kripto paraya erişiminin zor olması, kripto parayı hızlıca fiat paralara çevirebilme eksiği, devletlerin gerekli regülasyon yapmaması gibi pek çok etken bulunuyor. Örneğin ben ilk kripto para almaya çalıştığımda 250 lira bankadan havale ederek bir türk borsasına para gönderdim. daha sonra kimlik bilgilerini gönderip onay için bir kaç gün bekledim. Onaylandıktan sonra ETH alıp binance borsasına oradanda farklı bir tokeni almak için farklı bir borsaya para gönderdim. Sonuç itibari ile 250 lira yola çıktım ve çok kısa sürede param kesilen komisyonlar sebebi ile 30 liraya kadar düştü. Bu 30 lirayı fiat para olarak geri çekmek istediğimde ise çekemeyeceğimi anladım, çeksem bile benim elime geçene kadar para 5 liraya düşer. Özellikle acemi kullanıcılar yani sıradan insanların kripto para kullanması çok zor görünüyor. Bugün bunca engelle rağmen ısrarla kripto para almak isteyenler genellikle yatırımcılar ve zengin olma hayali kuran insanlar, bunun haricinde bir mal ve hizmet satın almak için kripto para kullanan kişi sayısı neredeyse sıfıra yakındır.

Fixy network bu sorunları çözmek için geliştiriliyor, projenin amacı çok kilit bir amaç diyebilirim. Mutlaka önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde kripto para kullanımını basitleştirip herkes tarafından kullanılmasını sağlayan bir proje başarılı olacaktır. Benzer projeler arasında fark yaratmak ise kolay kullanım ve anlaşılabilirlik sayesinde olacaktır. Karmaşık ve zor sistemler bu rekabette kaybedecektir.

Fixy ne yapacak?
Fixy gift card isimli bir kart piyasaya sürecek. Bu kartı mağazalardan fiat paralar ile satın alabileceğiz. Proje sahipleri bunu düşündü mü bilmiyorum ama bu kartları internet üzerinden çok daha kolay satabilirler diye düşünüyorum. ITunes, Google Play, Playstation Store, Xbox Live gibi çeşitli kartların satış başarıları ortada ve n11 üzerinden örneğin bu kartlar satın alınabiliyor. İçerisinde hazır ETH yüklü olan kartlar satılabilir örneğin. Ve bu kartlarla birlikte gönderilen bir ek kitapcık ile birlikte kullanıcılar Fixy uygulamasını kullanmak üzere yönlendirilebilirler.

Pek çok kişi kripto para almak istiyor ama karışık olduğu için almıyorlar. Bakkaldan ekmek alır gibi ETH-BTC satılabilse çok güzel olur. Bir icoda benim yapasım var bu konu ile ilgili. :) İçinde 0.05 ETH yüklü kartları 150TL'den satışa çıkarılır. Bu kart bir mew cüzdanı olur. her türlü ETH tokenini tutabilir mesela. Kartın yanında verilen kullanım kitapçığı da bu kişileri mobil uygulamanıza doğru çeker.

Her neyse konuyu fazla dağıtmadan gelelim fixy'in diğer özelliklerine;

Fixy OTC ticaret özelliği ile birlikte kullanıcılar kripto paralarını herhangi bir komisyon yada kesinti ile karşılaşmadan fiat paraya çevirilmesi sağlanacak. Fixy kullanıcıları cüzdanlarının güvenliği için kendi private keylerine sahip olacaklar. Bu bence önemli bir özellik, bugün güvendiğiniz borsalar hacklendik diyerek iflas açıklarsa paralarınız gidebilir. Fakat özel anahtara sahip olursanız bu cüzdanın hacklenme ihtimali eğer bir kullanıcı hatası yapılmazsa sıfırdır.

Fixy Mağazası
Fixy ek olarak mağaza eklentisi de olacak, yani bir nevi n11 gittigidiyor gibi bir pazar olacak. Bu pazar içerisinde satıcı hesabı oluşturarak satış yapabilir yada müşteri olarak yine kripto paralarla ödeme yaparak alışveriş yapabileceksiniz. Pazarda satıcı hesabı oluşturmak için fixy tokenile pazar ücreti ödemeniz gerekecek. Alışverişlerde piyasadaki kripto paraların değerin oynaklığına karşı çeşitli çözümler bulunacak. Ürünlerin ödemesi %60'ı fiat para %40'ı ise kripto para şeklinde satıcıya ödenecek. Böylelikle kripto paraların oynaklığından satıcı ve alıcının zarar görmesi engellenecek. Ödemelerde ETH - BTC gibi çeşitli kripto paralar kullanılabilecek. Fixy bu sistemi kurmak için diğer büyük borsalarla anlaşma yaparak arka planda paraların anlık olarak değerinde çevrilmesi gibi problemleri aşmayı planlıyor. Satış işlemleri için akıllı sözleşmeler ve itibar puanı gibi ek özellikler düşünülmüş.

Ek özellikler
Fixy uygulamasında oyunlar gibi çeşitli eklentiler bulunacak. Fixy token ödüllü oyunlarla, tokenin değer kazanması amaçlanacak.

İco bilgileri
Token değeri olarak 1 ETH=5.000 Fixy token olarak belirlenmiş. Softcap 2000 eth, hardcap olaraksa 11.400 ETH limit belirlenmiş. Ön satışta katılırsanız %40 bonus, ico 1.turda katılırsanız %20 bonus kazanma şansınız var. İconun son turu içinse bonus bulunmuyor. Satılmayan tokenlerin ise yakılacağı belirtilmiş. İcoya katılmak için KYC yapma şartı bulunuyor.
Fixy network projesinde hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda vereceğim bağlantıları ziyaret ederek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://fixyapp.io/
Beyaz sayfa: https://fixyapp.io/whitepaper_tr.pdf
Telegram: https://t.me/fixynetwork
Twitter: https://twitter.com/fixy_app
Medium: https://medium.com/@fixynetwork

Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .