Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Daostack İco İncelemesi

Nisan 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

DAOstack İco İncelemesi

Merhabalar bugünkü incelememizin konusu daostack isimli ico olacak.
Daha önce sapien.network projesini incelerken DAOstack ile karşılaşmıştık, sapien network projesi ile DAOstack'ın bir ortaklığı vardı. Sadece Sapien değil Gnosis, Menlo,Endor,iAngels ve daha pek çok proje ile iş birliği bulunmaktadır.
Bugüne kadar incelediğim onlarca ico arasında DAOoystack projesini en iyi ilk 5'e alabilirim. Popüler ico inceleme sistesi olan İcobenchte daostack için 5 üzerinden 4.2 puan vermiştir.

DAOstack nedir?
Blokchain'i ölçeklendirmek üzere geliştirilen bir proje diyebiliriz. Daha önce incelediğimiz CardStack projesine benziyor. DAO sözcük anlamı decentralized autonomous organization'un kısaltmasıdır. Tam Türkçe karşılığı ise merkezi olmayan özerk organizasyon anlamına gelir.
Merkezi olmayan özerk şirketler yani DAO'lar DAC denilen bilgisayar ortamında kodlanmış merkezsiz akıllı sözleşmelerle yönetilirler. Şuan için bu akıllı sözleşmeleri devlet hukuklarında herhangi bir yeri bulunmuyor. Fakat gelecekte akıllı sözleşmeleri çok daha fazla duyacağımızı ve bu sözleşmelerin aynı zamanda hukuki geçerliliğinin de olacağını düşünüyorum. Proje Ethereum alt yapısını kullanıyor, böyle güzel projelerin Eth alt yapısını kullanması bir eth sevdalısı olarak beni sevindiriyor. Başarılı her proje doğrudan olmasada dolaylı yoldan eth için değer kazandıracağını düşünüyorum. Her neyse konuyu fazla dağıtmadan DAOstack projesinin hangi problemleri çözmek için ortaya çıktığına bakalım.

DAO'lar yani merkezsiz yapıların işleyişi yönetilmesi gibi konularda bir güven problemi vardır. DAOstack bu problemi çözmek için ortaya çıkıyor.
Merkezsiz yapılar için DAOstack güvenli bir kalıp olacak. Beyaz sayfasında DAOstack bloggerlerin kullandığı hazır bir alt yapı olan wordpresse benzetilmiştir. Yani bir blog açmak istediğinizde sıfırdan önce wordpressi yazmak ve daha sonra blogunuzu oluşturmak yerine, şak diye wordpressi kurup yazılarınızı girmeye başlayabiliyorsunuz. Eğer wordpressi en baştan kendiniz yapmaya kalksaydınız muhtemelen pek çok açık olacaktı. Büyük bir zaman kaybı da çabası. Fakat wordpress binlerce geliştiricisi ve binlerce kullanıcısı ile güvenli bir hazır platformdur. Her blog açan sıfırdan kendi blogunu kodlamak yerine wordpres yada benzeri uygulamaları kullanmaktadır.

Sapien network ve DAOstack ortaklığı
Sapien network DAOstack ile ortaklığını duyurmuştu. Bu ortaklığın şerefine sapien ico katılımcılarına 10 DAOstack tokeni (10 GEN) ücretsiz veriliyor. Ödülü alabilmek için sapien.network isimli ico'nun önsatışına katılmış olmanız gerekiyor. Ödülü almak için DAOstack telegram grubuna giriş yapıp (Buradan giriş yapabilirsin.) Sapien önsatış sırasında kullandığınız ERC20 cüzdan adresi ile @romrora'ya isimli kullanıcıya telegramdan mesaj gönderin. Böylece 10 GEN tokeni ücretsiz kazanabilirsiniz.

İco bilgileri
İco tarihi olarak çok kısa bir süre var, 1 mayısta başlayıp 3 mayısta biten 2 günlük süre içerisinde token satışı gerçekleşecek. Tokenlerin alıcılarının bir kısmı şimdiden hazır olduğu için proje yöneticileri 2 günlük süreyi yeterli gördüğünü düşünüyorum. DAOstack tokenlerinin sembolü GEN olarak belirlenmiş ve 1 GEN = 1 USD şeklinde değer biçilmiştir. İco'nun güzel yönlerinden biride pek çok icoda aranan KYC şartı aranmıyor. Pek çok kişi ico ne kadar güvenilir olsa da kimlik bilgilerini özelliklede passport bilgilerini paylaşmayı sevmiyor. Toplam token sayısı 60.000.000'dur ve hardcap olarak 30.000.000 USD belirtilmiştir. Hardcap yapmasada bu miktarın en az yarısını toplayancağını düşünüyorum. İcoya katılmak için ödeme yöntemi olarak ETH kullanabilirsiniz. Tokeni alacağınız cüzdan adresi olarak ise myetherwallet üzerinden açılmış bir cüzdan kullanmanız gerekiyor. Yani private keyi sizde olmalı. Borsalardan aldığınız eth cüzdanlarınızı kullanırsanız tokenleriniz yanar.

Bounty kampanyası var mı?
Evet, bitcointalk üzerinden düzenlenen bir bounty kampanyası bulunmaktadır. Bounty kampanyası bounty avcılarının yakından tanıdığı tokensuite ekibi tarafından yönetiliyor. Bounty kampanyasını incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

DAOstack projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://daostack.io/
Beyaz sayfa: https://daostack.io/wp/DAOstack-White-Paper-en.pdf
Telegram: https://t.me/daostackcommunity
Twitter: https://twitter.com/daostack
Medium: https://medium.com/daostack


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

dao.jpg 17.8K
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .