Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

HashCard İco İncelemesi

Nisan 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

HashCard İco İncelemesi

Merhabalar bugün inceleyeceğimiz iconun ismi hashcard ismli bir proje olacak.

HashCard nedir?
Hashcard bildiğiniz kredi kartı ve banka kartları gibi kullanımı olan bir kripto para kartıdır. ATM'lerde yada alışveriş yaparken kullanılacak.
Kartınızdaki kripto parayı eş zamanlı olarak herhangi bir fiat para birimine çevirip ödeme yapmanıza olanak tanıyacak. Dünya üzerinde 30 milyon üzerinde satıcıda kullanım için geçerli olacağı iddia ediliyor.

HashCard özellikleri
İlk etapta 25 altcoini de destekleyecek olan kart ile eş zamanlı olarak kripto paranızı fiat paralara çevirebilirsiniz.
Hashcard ile ATM'lerden nakit fiat para çekebilir yada ödeme yöntemi olarak sadece fiat para kabul eden mağazalardan hesabınızda sadece altcoin olmasına rağmen hashcard ile alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü hashcard eğer hesabınızda alıcının almak istediği para biriminden hesabınızda varsa onu kullanır yoksa otomatik olarak kripto paranızı fiat paralara çevirir ve alıcının almak istediği para birimi ile ödeme almasını sağlar. VISA yada MasterCard'ın kabul edildiği her yerde ödeme yöntemi olarak kullanılabilir.
Hashcard kolay kullanıma sahiptir, adroid yada apple store'de uygulamaları ile kolay bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Hashcard güvenliği
Günümüzde gerek bankalar gerek diğer ödeme sistemleri sürekli kolaylık ve hızlılık peşinde koşuyor. Ödeme sistemleri için Güvenlik ve Kolay kullanım iki ana özelliktir. Fakat ben her zaman güvenliğin herşeyden önce ön planda olması gerektiğine inanıyorum. O yüzden hashcardıda incelerken hangi güvenlik yöntemlerini kullandığına göz attım.
Hashcard çeşitli güvenlik önlemlerine sahiptir. 2FA (2 faktörlü kimlik doğrulama) , Multi-Sig teknolojisi ve SSL şifreleme yöntemleri ile kullanıcıyı koruyacak. Böylece kart sahibinin izni dışında işlem yapılmasının önüne geçilecek. Kartın içerisindeki cüzdanınızın özel anahtarı AES-256 şifreleme yöntemi ile korunur. Hashcard web sitesi yine ISO 20022 ve PCI DSS gibi standartlara uygun olarak tasarlanmıştır. (AES-256 Amerikan hükümeti tarafından kabul edilen ve uluslarası alanda kabul gören en iyi şifreleme standartıdır.)

Hashcard'a nasıl sahip olabilirim?
Hashcard.io adresine giderek üye olabilirsiniz, hatta şuraya tıklayarak doğrudan kayıt sayfasına gidebilirsiniz. Üye olduktan sonra KYC işlemini tamamlayarak ücretsiz olarak adresinize Hashcard gönderilmesini talep edebilirsiniz.
Hashcard'ınızı aldıktan sonra kartınızın içeirisine btc,etc,usd gibi kripto para ve fiat para birimlerini koyabilirsiniz.

Hashcard kullanım ücreti
Hashcard'ın aylık kullanım ücreti gibi gereksiz ücretleri yoktur. Sadece yapmış olduğunuz para birimleri arasındaki dönüşümlerden komisyon keser. ATM'den kripto paranızı fiat para olarak çekerseniz %2'ye kadar komisyon uygulayabilir.

İlk 3000'üyeden biri olmanın avantajı
İlk kart başvurusu yapan 3000 üyeye özel kart çıkacak ve bu kartlarda yapılacak olan işlemlerde hayat boyu 4 kat daha az komisyon
alınacak. ATM üzerinden kripto'yu fiat olarak çekmek isterken %2 komisyon kesilirken ilk 3000 üyeden biri olan kişi %0.5 komisyon öder.
Yani 1000 liralık bitcoinini atm'den çektiği zaman sadece 5 lira komisyon ödersiniz. Diğer üyeler ise bu işlem için 20 lira öder. İlk 3000 üyeye giren kişi bu özelliği hayatı boyunca kullanabilir.

İco bilgileri
Satış 1 Mayıs 2018 - 12 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak. Token değeri olarak 1 HSHC = 0,10 USD değer belirlenmiştir. 3.000.000 USD softcap ve 9.000.000 usd hardcap olarak belirlenmiştir. Toplam token sayısı 150.000.000'dur. Toplam 90.000.000 HSHC tokeni ico döneminde satışa sunulacak, satılmayan tokenler ise yakılacak.

Bounty kampanyası var mı?
Evet, token dağılımına baktığımızda %4 gibi bir oran ayırarak ödül kampanyası düzenliyor. Ödül kampanyası bitcointalk üzerinden yapılıyor ve kampanya tokensuite isimli bir şirket tarafından yönetiliyor.

HashCard projesi için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://hashcard.io/
Beyaz sayfa: https://hashcard.io/downloads/WhitePaper-HashCard.pdf
Telegram: https://t.me/hashcard
Facebook: https://www.facebook.com/hashcard.io/
Twitter: https://twitter.com/hashcard


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .