Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

İnpactor İco İncelemesi

Nisan 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

İnpactor İco İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bugün inceleyeceğimiz ico inpactor isimli ico olacak.

Proje pek çok ico değerlendirme sitesinden yüksek puan almıştır, özellikle ico bench tarafından 5 üzerinden 4.7 puan alarak dikkat çekmiştir.
Projenin kurucuları Daniel de Gruijter ve Zikry Kholil isimli iki arkadaştan oluşuyor.

İnpactor nedir?
Temel olarak proje yardımseverlik üzerine bir ekosistem geliştiriyor.

Problem nedir?
Sosyal sorunların çözümü için her yıl milyonlarca dolar harcanıyor fakat bu çabalar sonuçsuz kalıyor. Her yıl dünya üzerinde yoksulluk artıyor, temiz içme suyuna ve temel ihtiyaçlarına erişimde zorluk çeken insanların sayısı her gecen gün artmaktadır.

Dünya üzerinde pek çok yardım kuruluşu var fakat yardımlar bir türlü yerine ulaşmıyor. Yapılan araştırmalara göre gönderilen yardımların . %95'i faydalanması gereken kişilere bir türlü ulaşamıyor. Çünkü yeterince takip edilebilen, şeffaf bir sistem bulunmuyor. Blok zincir teknolojisi gelecekte her alanda hayatımıza girecek, yardım işlemleri de yine aynı şekilde blok zincir üzerinden şeffaf ve adil bir şekilde yapılabilir.

The Guardian'ın dünya felaketleri raporuna göre 371 milyar dolarlık yatırımın sadece 11 milyar doları hedefine ulaşmış. Yardım için aracı kurumlar, komisyonlar ve art niyetli kuruluşlar sebebi ile yardımlar yerine yeterince ulaşamıyor.

Yardımların yerine ulaşmaması sebebiile gerek kamu kuruluşları gereken kurumsal firmalar sosyal sorumluluk projelerine katılmaya yeterince yanaşmıyor.

2016 yılında bu soruna Eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'da dikkat çekmiş ve şöyle demiştir; '' Eski yöntemlere takılıp kaldık fakat bu yöntemler yetersizdir, İhtiyacımız olan şey akıllı yeni finansal yöntemlerdir.''

İnpactor'ün getirdiği çözüm
İnpactor'ün geliştirdiği platform üzerinden adil ve şeffaf yardım kampanyaları geliştirilebilir. Markalar inpactor üzerinden kampanya yaratarak yada yaratılmış olan kampanyalara katılarak yardım edebilirler. Bir sosyal medya görünümü andıran proje aynı zamanda bir yapay zeka destekli olacak ve size uygun olan kampanyaları görmeniz ve yardımlara kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Markalar ve yardım severler kendilerine özel hesap oluşturabilecekler. Blok zincir tabanlı olan inpactor şeffaf ve hesap verilebilir olacaktır. Yardımlar nerelere ulaştığı ve nasıl etkiler bıraktığı rapor edilecektir. Yardım projeleri akıllı sözleşmeler ile yapılacak ve güven sağlanacaktır. Raporlama ve yardımların etkisi ölçülürken platform gönüllüleri tarafından oylamalar yapılarak teyit edilecektir.

Başarılı olursa proje önemli bir soruna çözüm getirecektir. Gelecekte dünyanın nereye evrileceğini tahmin etmek zor fakat blok zincirinde etkisiyle pek çok sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

**CSRi ve CSRm tokenleri*
Platform üzerinde ayrı token olack. İki ayrı token olmasının sebebi yardımların borsaların oynaklığından zarar görmemesi içindir. CSR'i token her zaman sabit bir değere sabit olacak ve platformdan bağımsız olarak çalışacaktır.

İnpactor platformu ne zaman açılıyor
Mayıs ayının ortasında beta lansmanı yapılacak. Platformun betasında 115 özelliğin bulunacağı ve daha sonraki geliştirmelerle ilave 83 özellik daha ekleneceği duyurulmuştur.

Platform reklamları
Facebook gibi bir algoritma ile çalışacak akıllı reklamlar olacaktır. Kullanıcıların etkileşime girdiği markalar kişisel profillerinde reklam olarak görüntülenebilecek.

İco Bilgileri
Token değeri olarak 1 ETH = 2,286 CSRm olarak değer biçilmiştir. 5000 ETH sofcap ve 45.000 ETH hardcap belirlenmiştir. Yapacağınız alım miktarına göre çeşitli bonuslar bulunuyor. Diğer icolarda olduğu gibi icoya katılırken KYC kimlik doğrulama prosedürünü geçmeniz gerekiyor.

Bounty kampanyası var mı?
Evet, projenin bounty kampanyası bulunmaktadır, kampanya tokensuite ekibi tarafından yönetiliyor. Tokensuite ekibinin yönettiği kampanyalara gözünüz kapalı katılabilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz aşağıda verdiğim bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://csr.inpactor.com
Beyaz sayfa: https://csr.inpactor.com/assets/docs/inpactor_paper_v2_6.pdf
Telegram: https://t.me/theincitement
Twitter: https://twitter.com/theincitement
Facebook: https://www.facebook.com/theincitement


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .