Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Digipharm İco İncelemesi

Mart 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Digipharm İco İncelemesi

Merhabalar, bugünkü incelememizde sağlık sektörü üzerine geliştirilen Digipharm isimli projeyi ele alacağız.

Digipharm nedir?
Digipharms’ın hedefi, değer bazlı sağlık hizmeti sunumunda öncü olmaktır. Digipharm projesi daha çok sağlık sektöründeki ilaçlarla ilgili bir projedir. İlaçların üretilmesi, ilaçların etkilerinin gözlenip veri haline getirilmesi ve bu ilaçların fiyatlandırılmasındaki sorunları çözmek için ortaya çıkmıştır. Proje'nin ayrıca Swisscom'la bir ortaklığı bulunmaktadır.

Verilerin para etmesi

Web 3.0'a doğru ilerlediğimiz günümüzde, yüksek veri çıkışı ve veri kullanılabilirliğine olanak tanıyan yeni bir çağın başlangıcındayız.
Bugüne kadar 100'e yakın ico ve beyaz sayfa incelemiş biri olarak her zaman kullanıcıların yaratacağı verilerden gelir elde etmesi gibi cümlelerle çok karşılaştım. Veriler ne kadar değerli olabilir ve ne kadar eder ki bunu yazma gereği duyuyorlar diye düşünmüştüm. Fakat olayın aslında yapay zekanın bir parçası olduğunu daha yeni anladım.
Teknoloji çağına adım attığımız bu yıllarda kesinlikle en güçlü değer bilgi olacak. Verilerin değerli olmasının sebebi yapay zekanın gelecekte her alanda kullanılacak olmasından kaynaklanıyor. Yapay zeka biz insanlar gibi öğrenebilen bir şey, yapay zekanın daha etkili çalışması için daha fazla veriye ihtiyacı var, ne kadar fazla bilgi varsa yapay zeka o kadar öğrenir ve o kadar etkili çözümler üretebilir.Daha etkili yapay zekalar için daha fazla veri gerekiyor.

Gelecekte sanayi,tarım ve hizmet gibi 3 ana sektörün yanına birde veri grafiği ekleneceğini düşünüyorum. Sadece sağlık değil her alanda toplanacak veriler yapay zekaların çalışmasında etkili olacaktır. Tüm verileri birlikte işleyen yapay zeka sorunları tespit edebilir ve en etkili çözüm yöntemlerini bulmamıza yardımcı olabilir.

Sağlık sektöründe verilerin önemi
Veriler özellikle sağlık gibi ciddi bir alanda kritik önem taşımaktadır. Basit bir örnekle açıklamak gerekirse sadece belli bir ilçede yaşayan insanların doktora mide bulantısı şikayeti ile başvurması durumunda yapay zeka bunu fark edecektir. Ve yapay zeka hemen sinyal verecektir. Böylece salgınlar saniye saniye takip edilecek ve yayılma alanları tespit edilecektir. Yine hastalıkların teşhislerinde kritik önem taşır.Hekimler sadece yörede görülen mide bulantısı şikayetini inceleyerek bunun şehir şebeke suyundaki mikroptan kaynaklandığı ve bir an önce önlem alınması gerektiğini bildirerek pek çok kişiyi hastalanmaktan kurtarabilir. Tüm dünya üzerinde verilerin saniye saniye toplanması ve hastalıkların özellikle salgınların haritalarının çıkarılması çok faydalı olacaktır.

Yine kullanılan ilaçların yan etkilerinin pek çok kişi tarafından raporlanması gerekiyor. Fakat günümüzde az sayıda insan üzerinde denenen ilaçların gerçek etkilerini saptamak zor oluyor. İnsanlar kullandıkları ilaçların faydasını ve yan etkilerini anket yolu ile Digipharm üzerinden girerek üretikleri sağlık verileri için ödül alabilirler. Ödüller teşvik edici olacağı için çok daha fazla bilgi toplanacaktır. Katılımcıların yaşları hatta yaşadığı coğrafya ırk gibi özellikleri de dikkate alınarak hangi ilaçların hangi bireylerde hangi coğrafyada yaşayan kişiler üzerinde nasıl etkiler yaptığı saptanacaktır. Böylece ilaç firmaları bir sonraki güncellemelerin de olumsuz durumların önüne geçmek için sorunların çözümü için çalışacaktır.

Sağlık gibi bir alanda verilerin güvenliği yine önem arz etmektedir. Blokzincir alt yapısını kullanacak olan Digipharm verilerin değiştirilmediğini ve doğru olduğunu verileri işlemek isteyenlere garanti edecektir. Bir blok zincir bilgisinin hatalı olduğunu düşünmek mantıksızdır, daha iyi ve güçlü bir sistem günümüzde bulunmuyor. blok zincir alt yapısı olmadan toplanan ve saklanan verilerin doğruluğu şüphelidir.

Digipharm hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret ediniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://www.digipharm.ch/
Beyaz sayfa: https://digipharm.ch/docs/DigipharmWP.pdf
Telegram: https://t.me/joinchat/ExOHxk-TuOplQDbBWXaLaQ
Twitter: https://twitter.com/DigipharmTeam
Facebook: https://www.facebook.com/digipharmteam/
Medium: https://medium.com/@digipharm
Reddit: https://www.reddit.com/r/Digipharm/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .