Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Photochain İco İncelemesi

Mart 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Photochain İco İncelemesi

Merhabalar, bugün inceleyeceğimiz ico Photochain isimli proje olacak.

Photochain nedir?
Photochain, fotoğraflar için p2p (kişiden kişiye) bir pazar oluşturma amacını taşıyor. Photochain ile kişiler çektikleri fotoğrafların telif hakkını alabilir ve bu fotoğrafların mülkiyetini başka kişilere devir edebilir. Proje Blockchain Liderlik Zirvesi 2018'de yapılan ​​Pitch Yarışması'nda üçüncü sırada yer alarak dikkatlerimizi çekiyor. Ayrıca pek çok prestijli ico inceleme sitesinden yüksek puan almıştır. (ico bench üzerinden 4.4) Photochain, Ethereum blockchain ve IPFS protokolünün üzerine kurulmuş merkezsiz bir DApp uygulamasıdır. Proje bir Estonya projesidir ve Estonya'da kayıtlı ve resmidir. Bildiğiniz üzere Estonya yazılım ve blokzincir gibi alanlarda adını sıkça duyuran bir ülke, teknoloji ve yazılım alanında en çok yatırım yapan ülke olarak biliniyor.

Problem nedir?
Proje İnternet dünyasındaki önemli pek çok soruna çözüm getiriyor. Çekmiş olduğumuz fotoğrafları kolayca üzerimize teliflemek ve bunları gerektiğinde satabilmek gibisinden imkanlara sahip olacağız. Günümüz İnternet dünyasında çektiğimiz pek çok fotoğraf İnternet ortamına yükledikten sonra anonim hale geliyor, birden fazla kopyası çıkarılıp iznimiz dışında kullanılabiliyor.
Çekmiş olduğumuz fotoğrafların telif hakkını almak ise uzun ve uğraşlı bir iş haline geliyor. Photochain ile telif alma işini kolaylaşacak ve sahteciliğe karşı çalışmalarımız korunacaktır. Photochain ile birlikte telif hakkı problemleri azalacaktır. Stok fotoğraf satmak için bugün çeşitli alternatifler bulunuyor fakat yüksek komisyon ve kullanışlı olmamasından dolayı yeterince verimli değil. Merkezsiz doğrudan kişiden kişiye bir fotoğraf pazarı harika bir fikir. Ve gelecekte mutlaka bu fikrin uygulandığını göreceğiz.

Demosu var
Proje ico öncesinde çalışan örnek bir ürün hazırlamıştır. (MVP) Buraya tıklayarak photochain demosunu inceleyebilirsiniz. İco yatırımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi çalışan bir ürünün olup olmadığıdır. Herhangi bir girişimde bulunmayan sadece bir kuru beyaz sayfa ile fon toplamaya çalışan projelerden uzak durmakta fayda var.

Photochain potansiyeli nedir?
Günümüzde kullandığımız İnternette ciddi problemler var ve blok zincir ile birlikte bir değişim dönüşüme gireceğimiz tahmin ediliyor. Geleceğin interneti nasıl bir şey olacak kestirmek zor. Fakat blokzincir pek çok sorunu çözme potansiyeline sahip. İnternet'te bulduğunuz bir resmin telif hakkı ile korunup korunmadığını nereden sorgulayabileceğimizi bilmiyoruz. Pek çok sanatçının emek verip hazırladığı görseller sıradan bir resim gibi pek çok sitede kullanılabiliyor. Yeni blokzincir tabanlı İnternette küresel bazı çözümler çıkarılabilir. Devletlerin telif haklarını kabul edeceği bir sistem ile pek çok sorunun önüne geçilebilir. Zaten photochain beyaz sayfada bu konuyuda açıklamış. Alınan teliflerin birer kanıt olduğu ve devlet mahkemelerince bu teliflerin tanınacağı konusunda çalışmalar yapacaklarını bildirmişler. Telif olayının gelecekte tamamen küresel ve şeffaf bir hale geleceğini tahmin ediyorum.

Photochain kendi alanında tek olan bir proje değil. Benzer rakip projelerde bulunuyor. Fakat geniş bir takıma sahip olması ve demonun ico öncesinde hazırlanması photochaini rakiplerinden ayırıyor.

İco bilgileri
PHT tokenleri için değer olarak 1 PHT = 0.00017 ETH değer biçilmiştir. ETH, BTC, LTC gibi kripto para birimleri ile ödeme kabul ediliyor.
En az yatırım olarak belirlenen miktar ise 0.1 ETH'dir. İcoya katıldığınız tarihe göre çeşitli bonus kazanmak mümkün, ne kadar erken katılırsanız o kadar daha fazla bonus token kazanma şansınız var.
İcoya katılım için kyc kimlik doğrulama şartı , zaten yeni çıkan icolarda kyc istemeyen kalmadı diyebiliriz. Kyc şartının yasal düzenlemeler için hemde yatırımcıları korumak için gerekli olduğunu belirtmişler.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıda verdiğim bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar

Resmi web sitesi: https://photochain.io/
Beyaz sayfa: https://docs.google.com/document/d/1C4UPA9-9o2cOLJOEYMIVwN_Fi3Ebtn2YcRua58hQ7_0/edit
Telegram: https://t.me/photochain_io
Twitter: https://twitter.com/photochain_io
Facebook: https://www.facebook.com/photochain.io/
İnstagram: https://www.instagram.com/photochain.io/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .