Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Shivom İco İncelemesi

Mart 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Shivom İco İncelemesi

Merhabalar bugünkü incelememizin konusu genetiği konu alan Shivom projesi olacak.

Shivom nedir?
Shivom, insanların genetik bilgilerini toplayıp bu veriler sayesinde hastalıkların araştırılması ve tıbbı çalışmalar için bu verileri kullanılacaktır. Shivom genetik alanında bir bilgi bankası olma amacı taşıyor.

Genetik bilgiler nasıl toplanacak?
Pek çok kişi kendi atalarının nereden geldiğini merak ettiği için günümüzde dna testi yaptırmaktadır. Bu hizmeti veren pek çok firma vardır, 23andMe mesela bunlar arasındaki en meşhurudur. Dna testi yaptırdığınız zaman atalarınızla alakalı geçmişi öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda hangi hastalıklara ne kadar açık olduğunuzu da öğrenebiliyorsunuz.

Bu testler şu şekilde yapılıyor; önce dna testi için 23andMe yada benzer şirket bulmalısınız. Sitesine girip yaptıracağınız testi seçip kredi ile ödeme yapıyorsunuz. Daha sonra sizden örnek almak için bir dna testi kiti kargo ile yola çıkıyor. Kargodan paketi teslim aldığınız zaman dna örneği vereceğiniz tüpler elinize geçiyor. bu tüplere tükürük örneğinizi bırakarak tekrar geriye kargoluyorsunuz. Bilgileriniz firmaya ulaştıktan sonra test yapılıyor ve sonuçlar size bildiriliyor. Bu yolla dünyanın en uzak ve alakasız yerlerdeki akrabalarınızı bile öğrenebiliyorsunuz. Ve hangi hastalıklara meyilli olabileceğiniz konusunda bilgilendiriliyorsunuz. Türkiye genetik olarak dünyanın en karışık bölgeleri arasında birinci sırada geliyor. Konumu itibari ile doğu ve batı medeniyetlerinin ortasında kalan ve Avrupa ve Asyayı birbirine bağlayan bir konumda olması buna sebep oluyor.

Shivom yine aynı 23dnaMe gibi insanların dna bilgilerini aynı yolla toplayacak. Ayrıca daha önce dna testi yaptırdıysanız bu bilgileri shivom üzerine yükleyebilirsiniz.

Dna bilgilerimiz ile ne yapacaklar
Arkadaşlar daha önceki yazılarımda belirttiğim üzere yapay zeka çağına doğru ilerliyoruz. Her türlü verinin artık maddi karşılığı olacak. Özellikle hastalıklar ve ilaçlar üzerine araştırmalar yapılırken bu dna verileri kullanılacak. Kötü amaçlarla kullanılabilir mi gibisinden düşünebilirsiniz fakat 23dnaMe kötü amaçla kullanması daha yüksek ihtimal çünkü altında şeffaf blokzincir bulunmuyor. Shivom'da bilgileriniz ilaç firmalarına satılır ve bu satıştan kazanç elde edersiniz. Nereye ve ne şekilde satıldığı şeffaf sistemde görünür ve bu bilgilerin sahipleri olarak kazanç elde edebilirsiniz. Belkide shivom üzerinden yapacağınız genetik test, bu bilgilerin ilaç şirketlerine satılması ile kısa sürede maliyetini geri kazandıracaktır.

Sonuç: Arkadaşlar yapay zekaların çalışabilmesi için veriye ihtiyaç duyuluyor, gelecekte en çok veriye sahip olan ülkeler en etkili yapay zekalara sahip olacaktır. Sadece genetik yatkınlıklar yani genetik bilgiler değil tüm bilgiler önemlidir. Ve bunların birbirileri ile harmanlanması ile sorunlara karşı en etkili çözüm yolları bulunabilir.

Shivom hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin
Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://shivom.io
Beyaz sayfa: https://shivom.io/documents.html
Twitter: https://twitter.com/projectshivom
Facebook: https://www.facebook.com/ProjectShivom
Medium: https://medium.com/@projectshivom
Reddit: https://www.reddit.com/r/Shivom/
Telegram: https://t.me/projshivom


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0xF96B219d972DBF09489b9684EF48c3469C7EAC0A

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .