Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Siacoin (SC)

Aralık 2017 düzenlendi kategorisi Coinler -29.00 Karma

Siacoin

Siacoin için ana başlıktır.

Siacoin için anlık sohbet ve tahminler bu başlık altın yapılır, son mesajları görmek için son sayfayı ziyaret ediniz.

Yorumlar

• 10.00 Karma

Arkadaşlar Siacoin’i araştırmanızı tavsiye ederim. Son 1 ayda baya bir katladı, Amerika’daki “Net neutrality” tartışmalarından sonra daha da bi önplana çıktı. Teknoloji anonim dosya depolamayı ve cloud teknolojisini blockchain teknolojisi ile birleştiriyor. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE ÖNERİDİR. ARAŞTIRIN DERİM.

• JJ
    10.00 Karma

Bulut bilişimi ve bulut depolama teknolojisi Siacoin ile tamamen farklı bir boyut kazandıracak ben önünün açık olduğunu düşünüyorum kı zaten son 2 ayda %100 çıkışta.

• VxVx
    16.00 Karma

Tahminim ay sonuna kadar 500 e dayanması yönünde.

• Ocak 7 düzenlendi 0.00 Karma

Herkese merhaba,
    Bu akşam $SC Sia Coinin projesiyle ilgili bilgilendirme paylaşacağım. Baştan belirteyim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu coine çöp diyenler var. Ben projeyi beğendim kendi araştırmanızı yapın. Eleştirileriniz varsa da saygı ve hoşgörü çerçevesinde lütfen...

$Sc fiyatının yükselmekte olduğu şu günlerde, projenin nekadar başarılı olduğu ve diğer çoğu coine nazaran, fiili olarak faliyette olan bir proje olduğunu dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

$SC Sia Coin nedir?

Sia bulut bilişim teknolojisini kullanan, açık kaynak kodlu, blockchain tabanlı, merkezi olmayan bir bulut depolama platformudur. Sia Dünya genelinde kullanılmayan depolama alanlarını bir araya getirir ve blockchain zincirinde birleştirip şifrelenmiş olarak bulut depolamasını bir merkezi olmadan gerçekleştirir.

Nasıl çalışır?

Bilgisayar kullanıcıları, kullanmadıkları depolama alanlarını ücret karşılığında sia aracılığı ile depolama yapacak kişilere şirketlere kiralar. Dosyalarını Sia bulutunda saklamak isteyen müşteriler (kullanıcılar, büyük şirketler) saklamak istedikleri dosyalar karşılığında sia aracılığıyla bir ücret öder. Ödeme yalnızca Sia coin ile mümkündür. Saklama işlemi, siz doyanızı Sia bulutuna yükledikten sonra, Sia bu dosyayı 100 parçaya böler ve her parçayı çapraz şekilde 1000 ayrı bilgisayara (depolama yapan) gönderir.

Böylelikle bazı kullanıcıların bilgisayarları kapalı bile olsa siz dosyanıza istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bu depolama şekli, hem merkezi olmayışı hemde sistemin işleyişi itibari ile diğer depolama hizmetlerinden çok daha güvenlidir.

Üçüncü kişiler sizin dosyalarınıza ulaşmak (hack vs.) isterse blockchain zincirini çözüp bu 100 parçayı bir araya getirmek durumunda kalacaktır bu imkansıza yakın birşeydir.

Sia nın rakipleri içinde büyük tanınmış firmalar vardır. Fiayatları Sianın 10 katı gibi yüksek rakamlardır. Teknolojinin gelişmesiyle, her geçen gün, çözünürlük, kalite ve bununla birlikte dosya boyutları artmaktadır. Önümüzdeki yıllarda özellikle şirketler daha çok depolama alanlarına ihtiyaç duyacaktır. Tercihlerini yaparken de fiyat ve güvenlik ön planda olacaktır. Bu bilgiler ışığında ben Sia Coinin fiyatının önümüzdeki yıllarda, artık kaç X olur bilmiyorum ama çok X artacağı görüşündeyim. Bu bilgiler başlangıç seviyesindedir. Sizde yatırım yapacaksanız iyice araştırın yatırımınızı öyle yapın. YTD. Sürç i lisan ettim ise af ola.

• JJ
    10.00 Karma

Merkezsiz bir depolama sistmei diyebiliriz. Bunun en saglam rakibi Storj var mesela. Filezilla bile icerigine eklemis. Sistem olarak ikiside guzel. Ama bunlarin suandaki en kotu yanlari merkezli rakipleriyle mucacele edecek durumda olmamalari.

Ben suanda 1TB Dropbox icin aylik $10 veriyorum. Ama eger bunu Sia yada Storj da yapsaydim en az $20 dolara mal oluyor ki ustune birde trafik limitin var yada kullandigin trafik kadar ucret odeme olayi var. Dropbox da trafik limiti yok. Gdrive da aynen oyle.

Yani bu gibi merkezsiz depolama sistemlerini cok seviyorum ama suanda halen beta durumdalar. Buyuklerle yarisacak pek bir durumlari yok acikcasi.

Bir ara bunun madenciligini yapmayida dusundum. Yani evine aliyorsun birkac TB lik bir HD. Sonra bunu millete kiraliyorsun ama verilen para cok az oldugu gibi senden acayip trafik harcamalari ihtimalide var ki Turkiye gibi bircok ulkede internette trafik limiti mevcut. O yuzden bu coinlerin madenciligi bize uymaz maalesef.

Gelelim Hack olayina. Binance de olan hack (eger o bot olayindan bahsediyorsaniz) SIA ile hicbir ilgisi yoktu. Adamlar ucretsiz dagitilan bir botu hacklemis. Bu botu kullanan herkesin Binance hesabi uzerinden ellerindeki butun parayi SIA ya yatirtti. SIA nin fiyati muthis yukseldi ve kendi elindeki SIA lari yukardan satip BTC yi cebine atmaya calisti ki Binance bu kisinin o bakiyeyi cekmesini engellemisti diye duydum. Yani SIA hacklenmedi.

Bu tarz merkezsiz depolama yontemlerinde ETH bazli olup olmadiginada dikkat et derim. ETH bazli olmayanlar daha iyidir.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .