Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Selfllery İco İncelemesi

Mart 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Selfllery İco İncelemesi

Merhabalar, bugün yine Selfllery isimli ico bench puanı 4.6 olan harika bir projeyi inceleyeceğiz.

Selfllery nedir?
Selfllery 2016 yılının başında tasarlanan ve şuanda hali hazırda MVP ürünü olan bir sosyal fotoğraf paylaşım platformudur.
Projenin mantığı, çekilen ve paylaşılan fotoğraflar için ödüllendirme sistemine dayanır. Selfllery kullanıcıları çektiği fotoğraf ve videoları yükleyerek, üretmiş oldukları içerikler için Selfllery (YOU) tokenleri ile ödüllendirilirler. Selfllery bu özelliği ile digital reklamcılık dünyasını da hareketlendirecek, şirketler kendilerini Selfllery üzerinden tanıtma imkanına sahip olacak.
Proje doğrulanmış hayır sever kurumların hesaplarını sistemine entegre edecek, kullanıcı üyeler ve kullanıcı şirketler doğrudan platform üzerindeki tokenleri ile istediği kuruma bağışta bulunabilecek. Blokzincir tabanlı bir proje olduğu için şeffaflık ve güvenilirlikte işin içine giriyor.
Bir fotoğraf çekip yüklediğiniz zaman bu fotoğrafın farklı profillerde taklit edilmesi imkansız oluyor.

Pazara bakış
Sosyal medyalar digital reklamcılık için biçilmiş kaftandır. Yapılan araştırmalara göre sürekli olarak reklam giderleri arasında sosyal medya reklam giderlerinin artışta olduğu biliyoruz. Ortalama şirketlerin reklam giderlerinin %9.8'i günümüzde sosyal medya reklam gideri olarak ayrılmaktadır ve bu oran bu seviyeye sürekli olarak büyüyerek gelmiştir. 5 yıl içerisinde ise sosyal medya tanıtımları için harcanan oranın %18.5'e ulaşacağı ön görülüyor. Kişisel görüşüm ise %20'nin üzerinde olacağı yönündedir, çünkü blok zincirin devreye girmesi gelir paylaşımı ve ödüllendirme mekanizmalarının oluşumu sosyal medya kullanımı sanıldığından daha fazla arttıracaktır. Daha kaliteli içerikler daha fazla içerik tüketimi anlamına geliyor. Bir şeyin daha fazla tüketilmesi diğer alternatiflerin daha az tüketileceğine ve dolayısı ile söz konusu alanda daha fazla büyüme olacağına işarettir.

Hedefte Instagram var
Selfllery projesi Instagram'ın gelişmiş bir üst modelidir. Selfllery'in tahtına göz koyduğu Instagram'ın pazar verilerini inceleyelim.
Instagram kullanıcı sayısı çok hızlı bir şekilde yükseliyor ve şuanda toplam 800.000.000 kullanıcıya sahip. Dünyada en çok ziyaret edilen 20 site arasında yer alıyor.

Instagram'ın eksikleri
Instagram'ın pek çok eksik ve yetersiz yönleri bulunuyor.

  • Kullanıcıya gelirden pay verilmiyor! Instagram'ın tamamı görsellerden oluşuyor, diğer sosyal medyaların yine içeriklerinde görseller büyük pay sahibidir. Fakat bu görsellerin üreticileri olan kullanıcılar buradan pay kazanamazken, bu markaların ceoları paraları bu insanların ürettiği içerikleri pazarlayarak kazanmaktadır. İçerik sayesinde daha fazla kullanıcı kazanırlar, daha fazla kullanıcı daha fazla içerik demektir, bu yine daha fazla kullanıcı doğurur. (Yukarıdaki grafiğin açıklaması) Daha önce ne demiştim, insan gözünün gördüğü her yer reklam alanıdır. Bu kadar insanı bir araya topladıktan sonra ve bu insanları ilgi alanlarına göre kategorilere ayırdıktan sonra platformlar reklam dayamaya başlıyorlar. Bu reklam gelirlerinin tümü de platform kurucularına gitmektedir. Selfllery ise kullanıcılarına tokenleri ile kazanç elde etmenin kapısını açıyor.
    Böylece insanlar kullandıkları sosyal medyaların gerçek sahibi oluyorlar. Instagram'ın sıfır ödül mekanizmasına karşılık, Selfllery'in birden fazla ödül mekanizması bulunmaktadır. Bunu yazının ilerleyen kısımlarında açıklayacağım.

  • Instagram'da İyi içerik için ateşleyici bir şey yok. İnsanlar içerikleri için kazanç elde etme imkanlarının olmaması sebebi ile paylaşımlarına yeteri kadar özen göstermiyorlar. Şuan için tek ateşliyici unsur popüler olmak ve biraz ego tatmin etmekten başka bir şey değil. Selfllery'in kazanç kapısını açması ile birlikte daha kaliteli görsel içerikler üretilecektir. Böylece daha takip edilesi bir platform olacaktır.

  • Instagram üzerinde dönen paranın insanlara hiç bir faydası yok, sosyal bir fayda amacı gütmüyor. İşletmeler kurulurken ticari karın yanında topluma yapabileceği olumlu katkıları da gözden geçirmesi gerekirdi. Koskoca Instagram'ın insanlar için diktiği bir dikili ağacı yoktur. Selfllery ise insanlığa fayda sağlamak için çeşitli yardım kuruluşlarına bağış yapabilme imkanı sunuyor. Yaptığınız bağışlar profilinizde ayrıca rozet olarak görünecek. Buda insanların bağış yapması için bir ateşleyici unsur olacaktır. Bazen ünlülerin reklam amacı ile bağış yaptıklarını biliyoruz yine firmalar sıkça yapıyor. Fakat profilinde doğrudan yaptığı bağışların bir listesinin görünecek olması ünlüler ve firmaların daha güvenilir görünmelerine sebep olacaktır. Bende bir kullanıcı olarak alışveriş yapacağım markayı seçerken markanın yaptığı bağışları ciddiye alırım, çünkü benim sayemde kazandıkları paranın bir kısmının çeşitli yardım kuruluşlarına gidecek olması beni mutlu eder. Burada toplanacak bağışların zaman zaman haber niteliği taşıyabileceğini ve Selfllery hakkında medyada haberlerin çıkabileceğini öngörebiliriz. Kendi adıma projede en beğendiğim özelik bağış olayı oldu.

Selfllery ile kazanç elde et

  • Steemit'in çalışma mantığı gibi beğeni sayınıza göre belli miktarlarda jeton kazanma şansınız var, tabi yinede burada steem power gibi bir beğeni gücünün olacağını düşünüyorum. (Çalışma sistemi beyaz sayfada açıklanmış, sanırım profilinizin belli bir gücü olacak bu beğeni sayılarını çarpan olarak kullanabilecek) Bu önemli bir konu zira elverişli bir sistemin olmaması platformu reklam duvarına çevirebilir.

  • Platform üzerinden çeşitli aktivitelere katılarak ödül kazanabilirsiniz. Bu ise harika bir özellik olacak ve digital reklam sektörünede de köklü değişiklikler yaratacaktır. Örnek vermek gerekirse X marka gofret yerken çekilen fotoğraflarını yüklendiği bir ödül kampanyası reklam veren tarafından başlatılır. X marka gofret yerken çektiğiniz her fotoğrafı xgofret etiketi ile paylaşmanız istenir. Reklam veren kampanyada belirteceği üzere ister paylaşım başına, isterse baştan belirlemiş olduğu ücreti toplam katılımcı sayısına bölerek bir kampanya düzenleyebilir.

  • Diğer bir kazanç yöntemi ise fotoğraf yarışmalarına katılmak olacak. Selfllery üzerinde yapılacak olan fotoğraf yarışmalarını kazandığınız taktirde YOU tokenleri ile ödüllendirilebilirsiniz. En iyi doğa manzarası fotoğraf yarışması gibi...

-Fotoğraf görevleri yaparak para kazanabilirsin, proje stok fotoğraf yaratmak için sizlerden fotoğraf çekmenizi isteyecek. Örneğin bir kalem fotoğrafı çekin gibi... Bunlar ne işe yaracak nasıl bir maddi değer oluşturacak derseniz, google üzerinden stok fotoğraf satışı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  • Selfllery ile fotoğraf satışı yapmanızda mümkündür.

Market eklentisi
Beyaz sayfayı inceledikçe projede dahada hoşuma gitmeye başladı. Zaten ne zaman uzun yazılar yazsam bilin ki projeyi beğenmişimdir.
Projede alışveriş yapabilmeniz için market alanı olacak. Daha çok projenin konsepti ile alakalı olan bu markette Akıllı telefonlar, fotoğraf makineleri, Selfie çubuğu gibi çeşitli ürünler olacak. Selfllery üzerinden sizde satış yapabilirsiniz. Gerekli belgelerinizi gönderip kimliğinizi onaylattıktan sonra satış için uygun hale gelebilirsiniz. Elbette mağaza açmak için belli bir ücret ödemeniz gerekecek, bunun içinde YOU tokenleri kullanılacak.

MVP Mevcut
Mvp işe yarar ön ürün anlamına geliyor. Buraya tıklayarak selfllery platformunu inceleyebilirsiniz.

Sonuç: Proje güzel, yaratılan ekosistem çok güzel, reklam verenlerin olması, bağış için teşvikler ve market eklentileri gibi özellikler token değerinin yükselmesinde katkı yapacaktır. Belki Instagram,facebook,twitter gibi devleri yıkılmasını zor görüyor olabilirsiniz. Fakat aslında o kadarda zor değil. Hatırlarsanız hangi markalar geldi geçti, bir zamanlar nokia vardı, şimdi yok oldu. Sonsuza kadar insanlarında bu belli başlı sosyal medyaları kullanacağını düşünmek saçma olur. Mutlaka değişimler olacak, kazananlar ise kullanıcı odaklı olanlar olacaktır.
Eğer bu yazıyı ico tarihinden ileri bir tarihte okuyorsanız borsaya girdiği zaman tokenleri analiz etmeniz diğer projelere göre daha kolay olacaktır. Üye sayısı grafiği ve sitenin ne kadar yoğun kullanıldığına bakarak, özellikle markaların resmi profillerini oluşturmaya başlaması gibi sinyaller yükseliş alemeti olarak görülebilir.

İco Bilgileri
Tokenin kısaltılmış adı ''YOU''. Fiyat olarak 1 YOU = 0.001 ETH değer biçilmiştir. En az yatırım bedeli olarak 0.1 ETH kabul ediliyor.
Soft cap 10.000 ETH ve Hard cap 55.000 ETH olarak belirlenmiştir. Token alımında çeşitli bonuslar bulunmaktadır.
İco hakkında daha fazla bilgi edinmek ve takım üyelerini incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://tge.selfllery.com/
Beyaz sayfa: https://selfllery.com/wp/selfllery_whitepaper_en.pdf
MVP: https://selfllery.com/
Telegram: https://t.me/selfllery_en
Twitter: https://twitter.com/selfllery
Facebook: https://www.facebook.com/Selfllery
Reddit: https://www.reddit.com/r/Selfllery/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .