Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Bouts Pro İco İncelemesi

Mart 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Bouts Pro İco İncelemesi

Merhabalar bugün ico bench üzerinden 4.5 puan aldığını gördüğüm ilginç bir projeyi tanıtmak istiyorum.

Bouts Pro nedir?
Bouts.pro karate sektörünü ilgilendiren bir proje. Karate sektörü biraz ilginç bir tanımlama oldu ama neyse.
Dünyada 100.000.000'dan fazla insanın ilgilendiği ve bazı problemlerin var olduğununu belirten proje bu sorunlara çözüm getirmek istiyor.
Başlangıçta daha önce incelediğim cosplay projesi gibi bu icolar iyice bozdu dememe sebep oldu ama yinede bu tarz tokenlerin bazılarının başlangıç fiyatına oranla yüksek katlamalar yapabileceğini düşünüyorum. Şaka maksatlı ortaya çıkan dogecoinin market hacmini görüyorsunuz, en azından Bouts.Pro'nun bir projesi var diyerek şans verdim inceleme yapmak için. Beyaz sayfasını inceledim ve sektörde bazı problemlerin olduğu ifade edilmiş ve bunlara çözüm olarak Bouts Pro sunulmuş. Proje kurucularından Sensei Vladimir Jorga'nın projeyi anlattığı videoyu hemen aşağıya ekliyorum, alt yazılardan İngilizce dilini yada Türkçe otomatik çevir seçeneklerini seçebilirsiniz.

Karate hakkında bilgiler
Karatenin tarihi IV.Yüzyıla kadar uzanıyor, 1930'da ilk kez karate do isimi ile Japonya'da isimleniyor.
Günümüzde karate yapılış amacına göre 3 seviyeye ayrılıyor. Amatör karate - Yarı Profesyonel Karate - Profesyonel karate...
Amatör karatede sporcunun herhangi bir geliri bulunmuyor, ve bir üst seviyelere çıkmak tüm masrafını karşılamasını gerektiriyor. Profesyonel karatede ise sporcular bu işten gelir elde ediyor ve meslek olarak bu işle ilgileniyorlar. Profesyonel karateciler dövüşler için yüksek ücretler alıyorlar. Profesyonel sporcular reklam ve sponsor geliri ayrıca elde ediyorlar.

Her sektöre kripto para
Her sektörün kendine ait kripto parasının olması gerektiğini yada olacağını iddia eden görüşler var. Farklı dönemlerde manava gittiğimiz zaman 1 TL karşısında muzun sürekli dolar kuru gibi oynadığını görüyoruz. Aslında muz bir mal olmasına rağmen aynı zamanda para gibi bir değişim aracı olarak kullanılabilir. Bir nevi her mal paradır, her malda bir sektörün parçasıdır. Blokzincir projelerinde göreceğiniz üzere, kahve sektörünü konu alan Kripto N Kafe yada esrar yetiştiriciliği gibi konuları ele alan projeler görüyoruz. Bu projeler tüm üretim işlemlerini bir blokzincir üzerine kayıt ederek kendi sektörlerine ait ve kendi sektörlerinde mal fiyatı ile fazla oynamayan para birimleri yaratmaya çalışıyorlar. Bouts Pro Projesi bir savunma sanatı olan karateyi konu alıyor. Ve tüm karate organizasyonlarını,aşamalarını,ödemelerini diğer projeler gibi blokzincir üzerine kaydetmek istiyor. Bir karate salonuna yazılacağınız zaman ödeyeceğiniz eğitim ücreti kullandığınız ülke para biriminin dengesine göre değişim gösterebilir, bouts pro tokenleri içinse bu oynama daha azdır. Doğrudan sektöre bağlı olduğu için sektörde büyüme genişleme varsa ona göre token değeri de oynayacak ve yıllar sonra yine aynı karate salonuna bu fiyattan kayıt olabileceksiniz. Muz örneğinde verdiğim gibi pek çok muz üreticisinin çeşitli tarım amaçları için kullandığı bir para birimi olursa ve siz bu paradan yeterince stok yaparsanız hayatınız boyunca muz ihtiyacınızı garanti altına alabilirsiniz. Tabi ortalığın milyonlarca para birimi ile dolacağını düşünebilirsiniz fakat tamamen paranın digital ortama geçmesi bunu kaldıracak. Kullanışlılık açısından ise normal insanların basitçe kullanabileceği sistemler oluşacaktır. Örnek vermek gerekirse kişisel ihtiyaçlarınıza göre öncelik tanıyıp bu önceliğinize göre tokenleri cüzdanınızda taşıyabilirsiniz. Yada ileride de çıkacak akıllı cüzdanlar sizler için pek çok ters orantılı sektöre paranızı bölüştürüp , paranızın genel değerini daha az oynak bir hale getirebilir.

Problem nedir? Bouts Pro ne yapacak
Karate dünyada 100.000.000 kişinin ilgilendiği popüler bir spordur. Ve bu spor diğer sporlar gibi başınıza da bir eğitmen olmadan başlayabileceğiniz bir uğraş değildir. Bir basket topu alıp basket oynamaya başlayabilirsiniz fakat üzerine bir karate elbisesi giyip karateye başlama şansınız yoktur. Bouts Pro Öğrencileri Eğitmenleri ve Karate Akademi çalışanlarını bir çatı altında toplayan bir blok zincir oluşturmak istiyor. Tüm karate öğrencilerinin kaydı turnuva kayıtları gibi pek çok işlem blok zincir üzerinden yapılacak. Turnuva eşleşmelerinde eğer gerekirse kuralar bile sistem üzerinden çekilebilir. Ayrıca sporcular için en önemlisi doğrudan karate sektörü için reklam alabilir yada karate sporcuları kendilerine sponsor bulabilirler.

Bouts Pro Takımı
Projenin takımında çok sayıda usta karateci bulunuyor. Projenin kurucusu Sırbistanlı ''İlija Jorga'' ve Vladamir Jorga isimli bir karate ustalarıdır.

Bouts.Pro' takımındaki karate ustalarını google ve youtube üzerinden araştırırsanız popüler kişiler olduklarını göreceksiniz.
En azından takım karate sektörünü biliyor ve eksikliklerini ve ihtiyacı olan şeyleri bizlerden iyi görüyorlardır diye düşünüyorum.
Tabi ki takım sadece karate ustalarından oluşmuyor, yazılım geliştirici ekipte belirlenmiş. Resmi web sitesinden tüm takımı görüntüleyebilirsiniz.

Bouts Pro hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://www.bouts.pro/
Beyaz sayfa: https://www.bouts.pro/whitepaper/
Telegram: https://t.me/boutspro
Twitter: https://twitter.com/boutspro
Facebook: https://www.facebook.com/BoutsPro/
Reddit: https://www.reddit.com/r/bouts_pro/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .