Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

OnLive İco İncelemesi

Mart 11 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

OnLive İco İncelemesi

Merhabalar, bugün inceleyeceğim ico adından anlaşılacağı gibi canlı yayınları konu alan OnLive isimli proje olacak.

On.Live nedir?
Onlive, canlı danışmanlık platformu oluşturmayı amaçlıyor. Belli konularda yetkinliği olan uzmanların canlı yayın açarak onlive üzerinden hizmet verebilecek. Kullanım alanlarını incelersek çok daha kolay anlaşılabilecek bir konu. Bu yüzden örnekler üzerinden anlatıma geçersek sizlerinde projenin potansiyelini daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum.

Örneğin diyelim ki fazla kilolarından şikayet ediyorsunuz, hem diyetisyene hemde evde yapılabilecek egzersizlerden oluşan bir egzersiz programına ihtiyacınız var. Hemen on.live platformuna girip kendinize canlı yayından destek veren bir uzman buluyorsunuz ve birebir canlı yayın üzerinden online hizmet alıyorsunuz.

Yada adli bir konuda problem yaşıyorsunuz, avukattan bilgi almak istiyorsunuz Yine yapmanız gereken on.live üzerinden bir avukat bulup birebir konuşmak. Hukuki.net üzerinde açılan konu sayısına bakarsanız ülkemizde bu konuda ne kadar talep olduğunu görebilirsiniz.

Yine eğitim alanı da sıkça kullanılabilecek kategorilerden bir tanesi olacaktır. Ülkemizde özellikle KPSS alan sınavlarına hazırlıkta ve yabancı dil öğreniminde uzaktan eğitime yoğun talep bulunuyor.

Doktorlardan,psikologlardan, mali danışmalardan,sigortacılardan hatta köpeğinizi eğitmek için bir köpek eğitim uzmanından... Aklınıza gelen her türlü alanda on.live üzerinden insanlar hizmet alabilecekler.

Platformun özelliklerine gelecek olursak; Platformda ödeme yöntemi olarak on.live tokenleri kullanılır. Farklı bir ödeme yönteminin olmayacağını belirtmişler. Bence farklı ödeme yöntemlerinin bulunması fakat onlive için teşvik edilmesi daha mantıklı olacak.
Ödeme çeşidi olarak çeşitli seçenekler bulunuyor, ister dakika başına, ister görüntülenme başına , ister video içerisinden doğrudan para gönderme şeklinde çeşitli seçenekler üzerinden ödeme imkanı vardır. Birebir özel hizmet alabileceğiniz gibi toplu halde izleyerek yine hizmet alabilirsiniz.

Problem nedir?

• Eğitim sektörü ile alakalı olarak;
    Yaşanılan il-ilçe itibari ile çevrede uzman eğitmen bulma zorluğu çekenler bulunuyor. Küçük ilçelerde KPSS'den matematik öğretmeni olmak için sınava giren kişilerin, KPSS kazanamayıp dershanede hoca olan kişiler tarafından eğitilmesi gibi absürt durumlar söz konusu olabiliyor.
    Yada yaygın olmayan konular üzerinde eğitim almak isteyenlerin bulunduğu şehirde uzmanlara ulaşamaması gibi sorunlar bulunuyor.

• Canlı yayın sayesinde kimliği doğrulanmış uzmanlardan destek almak varken, belli bir süre yol çekme zahmetine girmek zaman kaybıdır.
    Bazen gözümüzde büyüyen yol yüzünden pek çok kez tembellik edip uzman desteği almaktan vazgeçmişizdir. Bir kaç tıkla anında uzmanlara ulaşabilecek kadar yakın olmamız, bizi platformu kullanmaya teşvik edecektir.

• Daha fazla seçeneğiniz olabilir. Bulunduğunuz çevrede aradığınız uzman sadece bir tane ise sadece ona gitmek zorundasınız. Fakat on.live ile her türlü mesafe ortadan kalktığı için tüm Türkiye hatta dil bilginiz varsa tüm dünya uzmanları bir tık yakınınızda olacak. Bu seçenekler sadece verilen danışmanlık hizmetinin kalitesi değil aynı zamanda çeşitli fiyat ve tarife seçeneklerinizin olacağı anlamına da geliyor.

• Danışman hakkında yeterince bilgiye sahip olmamak. Bulunduğunuz çevrede alacağınız bir offline danışmanlık hizmeti için görüşeceğiniz kişinin alanındaki uzmanlığından emin olamayabilirsiniz. Sadece bir kaç kişinin tavsiyesi yada çoğu zaman hiç bir tavsiye olmaksınızın danışmanlarla görüşülür. Fakat on.live sisteminde kullanıcıların yaptığı geri dönüşleri inceleyerek alanında gerçekten başarılı olan uzmanları kendiniz tespit edebilirsiniz.

• Şuanda hali hazırda dünyada online destek alabileceğiniz on.live benzeri bir sistem yoktur. Ülkemizde bulunan uzman tv sadece ofline videolar üzerine uzmanların çektiği videolardan oluşur.

İCO bilgileri
Toplam token sayısı 111.000.000 ONL olarak belirlenmiş. Ön satışta 12.210.000 ONL satışa çıkarılırken İCO döneminde 61.050.000 ONL satışa çıkarılacaktır. Geriye kalan diğer tokenler ise çeşitli giderler için ayrılmıştır. İco sürecinde satılmayan tokenler ise yakılacaktır. Hardcap olarak 100.000 ETH hedef belirlenmiştir. On.live web sitesini ziyaret ederek icoya nasıl katılacağınız hakkında geniş bir anlatım bulabilirsiniz.
Her seferinde olduğu gibi icoya katılmak isteyenler için uyarıda bulunmak istiyorum. İcolara lütfen borsa adreslerinizi vererek katılmayın. Sadece özel anahtarına sahip olduğunuz cüzdan adresleri ile katılmanız gerekiyor. (Örnek; MEW cüzdanları)

Sonuç: Proje güzel, özellikle platformu olan projeler benim ilgimi çekiyor. Çünkü burada yaratılacak kripto para geçerliliği olan bir para birimi olacak ve sürekli döngüye girecektir. Sadece belirli kişilere değil ayrıca tüm insanlara hitap ediyor, olur da platform başarılı olursa token değeri yüksek olacaktır. Her icoda olduğu gibi risk elbette bulunuyor ama başarılı olması durumunda da potansiyelin ne olduğuna bakmak ve buna göre risk almak gerekir. on.live projesi başarılı olur ve canlı destek dediğimizde insanların aklına ilk gelen isim olursa token değeri ne 10x nede 100x ile ölçebiliriz. Kripto paraların yaygınlaşması ve platformu olan projelerden bir tanesinin başarılı olması sonucunda insanlar kripto para kullanımına alışacağı için diğer benzer projelerinde yükselişini tetikleyecektir. Örneğin sapien.network ve steemit'in yaygınlaşması on.live gibi tüm insanlara açık olan diğer projelerin kullanımı da etkileyecektir. Açıkçası ben bir tane bombanın patlamasını bekliyorum, herkese açık bir proje yaygınlık kazanırsa diğerleri de arkasından bir bir patlayacaktır. O zaman işte kripto çağı resmen başlamış olacak. İcosunu yapıp platformu şimdiden geliştirmeye başlayan on.live kendi alanında yer tutup popüler olmayı bekleyecektir. Bu yazıyı ico sonrası ileri bir tarihte okuyorsanız ve borsadan almayı düşünüyorsanız; platformun üye sayısı grafiğini incelemenizi tavsiye ederim. Sürekli bir yükseliş halinde olması tokenin de aynı şekilde yükseliş halinde olacağını gösterir.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://on.live/
Beyaz sayfa: https://on.live/documents/OnLive_Whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/onlive
Twitter: https://twitter.com/on_live
Facebook: https://www.facebook.com/OnLive.TV/
Reddit: https://www.reddit.com/r/OnLiveTv/

Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .