Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

MediChain İco İncelemesi

Mart 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

MediChain İco İncelemesi

Merhabalar bugün inceleyeceğimiz ico sağlık sektörünü ilgilendiren ''MediChain'' isimli ico olacak.

MediChain nedir?
Projenin kurucusu Mark Baker'in 50'den fazla bilim adamı ile birlikte kurduğu bir projedir. Ana ekipte 20 kişi vardır, Doktorlar, sağlık verileri konusunda deneyimli kişiler ve blok zincir uzmanlarından oluşuyor. Danışmanlar arasında gözümüze çarpan isim ise ''Keith Teare'' oluyor. Keith Teare, Arşimed Labs, Minds, Machines Inc, MedCo, EasyNet ve RealNames gibi projelerde başarı gösteren bir kişidir.

Her yıl 8,5 milyondan fazla insan kardiyovasküler hastalık, inme ve hipertansiyon sebebi ile ölmektedir.
Dr.Mark Baker, MediChain ile yapılacak taramalarla bu insanların kurtarılabileceğini ifade ediyor.
MediChain tıbbi veri platformudur, hastalar kendi verilerinin sahibi olur ve gittiği her yerde verilerine kolayca erişebilir.
Proje 2015 yılından beri Mark Baker tarafından geliştiriliyor. Projenin ayrıca Medrec isimli MVP'si bulunmaktadır.
Proje fikir olarak ilk 2011 yılında doğmuştur, bu tarihten itibaren hayata geçirilmesi için çeşitli adımlar atılmıştır.
Kurucu Mark Baker 2015 yılından itibaren proje ile ilgili konferanslar vermeye başlamıştır.
2018 birinci çeyreğinde medichain projesi HIPAA ve FDA gibi yasalara uyumlu hale getirilmiştir.

HIPAA: 21 Ağustos 1996'da Amerika'da hayata geçirilen, hasta verileri güvenliği ile alakalı bir yasadır.
FDA: FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi; ilaç sanayini ilgilendiren bir kurumdur, onay vermediği ilaçlar dünyanın gelişmiş ülkelerinde satılamaz.

Kendi verilerinizin sahibi olun
Tüm tıbbi ve hasta verilerinin toplandığı şeffaf ve adil bir merkez günümüzde yoktur.(
Sağlık verilerini toplayan 2 büyük şirket vardır, bunlar; Elektronik sağlık kaydı (EHR) veya elektronik tıbbi kayıt (EMR) Medichain küresel olarak en büyük tıbbi ve hasta verilerinin toplandığı merkez olmak istiyor. Sağlık verilerine kimler ihtiyaç duyuyor?
Sağlık verilerine sigorta şirketleri, ilaç geliştirme şirketleri özellikle ihtiyaç duymaktadır.
Medichain topladığı bu verileri, satacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık veriler olarak. Satış medichain platform tokeni olan MCU ile yapılacak ve verilerin gerçek sahibi olan veri üretici hastalara verilerinin karşılığında bu MCU tokenler ödenecektir. Medichain ekosisteminden hem veri toplamak isteyen şirketler hem hastalar hemde bilim insanları hoşnut kalacaktır. Ekosistemin tüm oyuncularının şuan kullanmak için daha iyi bir alternatifleri yoktur.

Verilerin önemi
Sağlık sektöründe özellikle verilerin önemi büyüktür, kısa süreli haftalık veri değişimleri özellikle pek çok şey ifade edebilir.
Salgın hastalıklar kısa sürede tespit edilebilir. Ayrıca önümüzdeki yıllar yeni bir çağın başlangıcı olacak. Uzunca yıllar konuşulan ve hayatımıza ilkelde olsa giriş yapan yapay zeka devreye giriyor. Yapay zeka veri ile çalışır. Ne kadar çok veri o kadar çok yapay zeka yorum gücüne sahip olur. Bu yüzden pek çok blokzincir projesinde göreceğiniz üzere kullanıcılarına veri yaratmanın karşılığı token ile ödeme yapılır. Çünkü bu üretilen veriler geleceğin ürünü olacaktır. Bugün nasıl tarım ve sanayi ürünleri varsa geleceğin yeni sektörü bilgi üretmek olacak ve mamülüde veriler olacaktır. 20 yıl sonra ciddi ciddi ülkelerin üretim grafikleri gösterilirken tarım ve sanayinin yanında veri grafiği de olacaktır. Çünkü yapay zeka her şeyi optimize edebilir.

İco bilgileri
Medichain ico'su İCOBOX üzerinden güvenli bir şekilde yapılacaktır. İco sonrası MCU tokenlerinizi ETH kadar güvenli bir şekilde saklayabileceksiniz. Dilerseniz ek akıllı şifreler ile ek güvenlik önlemi ekleyebileceksiniz. İCO döneminde en az 10 MCU tokeni 10 usd karşılığında alabilirsiniz. Hardcap olarak 40.000.000 USD belirlenmiştir. Softcap olarak ise 2.000.000 USD alt limit belirlenmiştir. Medichain (MCU) tokenleri ERC20 standardına uygundur, ETH MEW cüzdanınıza tokenleri çekebilirsiniz.

Uyarı: Medichain üzerine açılmış sahte twitter hesapları bulunmaktadır. Resmi anasayfasında belirtilmeyen hesapları gerçek hesap olarak algılamayın. Ayrıca yatırım yaparken adres çubuğuna dikkat edin, dolandırıcılar son zamanlarda benzer siteler açıp sahte sayfalarla yatırımlarınızı çalmaya çalışıyor. İcosuna katılmayı düşünen arkadaşlar aşağıda vereceğim bağlantıları kullanabilir.

Uyarı 2: İcosuna katılacak olan arkadaşlar diğer icolarda olduğu gibi borsa adreslerini vermemelidirler. Özel anahtarınızın size ait olduğu MEW cüzdanları ile katılım yapmanız gerekiyor. MEW cüzdanları her türlü ETH tokenini depolayabilir, fakat borsa cüzdanlarının özel anahtarına sahip olmadığınız için içerisine gönderilen tokenleri görüntüleyemezsiniz.

Medichain ile alakalı daha fazla bilgi için aşağıda vermiş olduğum bağlantıları inceleyebilirsiniz. Medichain ile doğrudan iletişime geçmek içinse ''info@medichain.online'' mail adresini kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Resmi web sitesi: https://medichain.online
Beyaz sayfa: https://medichain.online/wp-content/uploads/2018/03/MediChain-ICO-Whitepaper_v1.08.pdf
Telegram: https://t.me/medichainonline_group
Twitter: https://twitter.com/MediChainOnline
Facebook: https://www.facebook.com/MediChain.Online/


Yazar hakkında:
BTT username: coinforumgentr
ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .