Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Borsada alım zamanı tavsiyeleri

VxVx
Şubat 2018 düzenlendi kategorisi Kütüphane 16.00 Karma

Mükemmel Alım Nasıl Yapılır?

Selamlar arkadaşlar, bir önceki yazımda sözünü verdiğim gibi, size mükemmel alımın nasıl yapıldığını anlatacağım.

Biliyorsunuz ki, hiç kimse size piyasada ne olacağını %100 doğruluk payı ile söyleyemez. Bunun sebebi hiç kimsenin geleceği kesin olarak tahmin edememesidir. Peki bu tamamen kumar oynadığımız anlamına mı geliyor? Tabiki hayır. Size ufak bir örnek vereyim. Kendinizi bir cinayeti çözmeye çalışan bir dedektif gibi düşünün. Elinizde 10 tane şüpheli var ve bunlardan 7 tanesi kadın, 3 tanesi erkek. Varsayalım ki katilin bunlardan birisi olduğuna eminsiniz ve şüphelilerin hepsi cinayet mahallinde olmadıklarını iddia ediyor. ancak hangisi olduğunu bilmiyorsunuz. Şimdi ne yapmamız lazım? İpucu aramaya başlamamız. Var sayalım ki bulduğunuz bir ipucu sayesinde şüphelinin kadın olduğunu öğrendiniz. Bu durumda şüpheli sayınız otomatik olarak 10dan 7ye düştü. Şimdi birde üstüne, katilin sarışın olduğunu öğrendiğiniz var sayalım ve şüphelilerden yalnızca ikisi sarışın. Şüpheli sayısı bir anda ikiye düştü. Son olarak da katilin boyunun 1.70 civarında olduğunu öğrendiniz ve şüpheli sayısını bire düşürerek katili buldunuz.

Aynı dedektif örneğinde olduğu gibi, iyi bir alım yapmak ta ipucularını toplamayı gerektirir. Eğer yeterince ipucuna sahipseniz işte o zaman mükemmel alımı yapabilirsiniz. Peki ipuçlarını nerede bulabilirsiniz? Bunun için öncelikle marketi harekete geçiren unsurları tanımalısınız. Unutmamalıyız ki markette olan bir ürünün fiyatını o ürün için olan arz ve talep belirler. Yani bu durumda marketti bir ürünün artıp azalacağını, o anda o ürüne olan talebin ne kadar artacağı belirler. Bu durumda bizim ipuçlarımız da bu talebi değişikliğe uğratan şeylerdir. Nelerdir peki bunlar?

  • Haberler
  • Teknik Analizler
  • Balinalar
  • Projenin Gerçek Değeri
  • Dedikodular
  • Sosyal Medya

Haberler
En önemli ipucumuz çıkan haberlerdir parayla ilgili. Eğer bir parayla ilgili olumlu haberler çıkıyorsa, bu paranın artacağına dair güçlü bir göstergedir. Bu yüzden haberleri mutlaka takip etmelisiniz. Haberleri öğrenme zamanınız son derece önemlidir. Haberi çıktığı ana yakın bir zamanda öğrenmek size çok büyük kazançlar sağlayabilir.

Teknik analiz
Teknik Analiz özellikle direnç ve destek noktalarını bulmak konusunda inanılmaz derecede önem taşır. Ayrıca birçok insan teknik analiz yöntemlerini alım ve satım kararlarını almak için kullanırlar, bu yüzden, teknik analizi öğrenmek ve aktif olarak kullanıyor olmak size çok güçlü bir araç kazandırmış olur
Balinalar
Balinalar, ne yazık ki kripto para dünyamızın büyük bir parçası halindeler. Piyasa çok küçük ve çok genç olduğu için ne yazık ki büyük paralara sahip insanlar istedikleri gibi manipüle edebiliyorlar. Yapmanız gereken şey balinaların neden ve nasıl hareket ettiklerini anlamak, böylece kendinizi onların hareketlerine karşı koruyabilir, hatta onların hareketleriyle kazanç bile sağlayabilirsiniz.
Dedikodular
Dedikodular, kripto para dünyasında inanılmaz derecede büyük bir önem taşıyorlar. Hatta bazen haberlerin kendisinden daha büyük önem taşırlar. Bİr parayı almadan önce etraftaki dedikoduları dinlemeniz son derece önemlidir. Zira insanların birçoğu bu dedikoduları dinler, ve bu dedikodulara göre alım veya satım kararı verirler.
Sosyal medya
Büyük sosyal medya kanallarını takip etmenizde son derece önemlidir, piyasa küçük odluğundan, yüksek görüntülenme sayısına sahip, sosyal medya insanları fiyatlarda çok büyük oynamalara sebep olabilirler.

Peki mükemmel alım nasıl yapılır? Mükemmel alım size yukarıda bahsettiğim bütün öğelerin pozitif göstergelere sahip olmasıyla olur. Yani hem iyi haberlere sahip, hem teknik analiz olarak yükseleceği görünen, hem hakkında iyi dedikodular olan para, sizin için mükemmel alım fırsatıdır. Mükemmel alımı bulmak zordur ve hem sabır hem emek ister. Bu piyasadaki en garanti kazanma yöntemi, mükemmel alımı gözetmektir. Ya da elinizden geldiği kadar mükemmel alıma yakın olan alımları yapmaktır.

Alımı yaptıktan sonrada işiniz ne yazık ki bitmez. Ne zaman satacağınızı da bilmek büyük bir önem taşır. Aldığınız parayı, yine yukarıdaki indikatörlere dikkat ederek aktif bir şekilde sürekli incelemeye devam etmek en güvenli yöntemdir. Ne zamanki indikatörlerden bazıları olumsuz olmaya başladı, işte o zaman satma zamanı gelmiş demektir.

Eğer yukarıdaki yöntemle alım satım yaparsanız ve bunu doğru bir şekilde yaparsanız. Kar edeceğinizi size neredeyse garanti edebilirim. Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Eğer sorularınız varsa yorumlardan sorabilirsiniz.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .