Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Bitcoin Elliot Dalgası

VxVx
kategorisi Coin Cafe 16.00 Karma

---- BİTCOİN YATIRIMCILARI DİKKATİNE !!! 5. elliot DALGASI ---

merhaba Daha önce 19.891 $ seviyesindeki zirve ile 17.200 $ seviyesindeki zirveyi birleştirerek elde ettiğimiz düşen trend çizgisi ve bu düşen trend çizgisindeki pareleli alarak elde ettiğimiz diğer kanalın , alt çizgisini oluşturan düşen trend çizgisini belirlemiştim ve bunun içerisindeki hareketine devam ettiğini söylemiştim yine elliot dalga teorisine göre şuanki düşen trend çizgisinin işleyerek acaba 5. dalganın içindemiyiz 5. dalga başladımı diye bir soru sorarak bitirmiştim kendime 5. dalga başladığsa 5. dalganın hedefinin 3. dalganın oluşturduğu dip seviyesi olan 6000$ seviyesinin aşağısında olabileceği gibi başarısız bir 5. dalga olması durumunda da 6000$ seviyesnin üzerinde bir seviyede sonlanma ihtimalinin oldugundan bahsetmiştim burdaki tek koşul 11500 $ seviyesnin yüksek bir işlem hacmiyle yukarı yönde kıralamaması idi ( ki nitekim malesef kırılamadı )bunun olması durumda 11500 11700 aralıgındaki direnç seviyesinden bu düşen trend çizgisinin olusturucagı trend çizgisine geri dönüşün muhtemel oldugunu ve bununda teğidini aslında bu 6000 dolar seviyesinden başlayan yükselen trend çizgisinin kırılması ile alacagımızdan bahsetmiştik şimdi bu elliot dalga teorisinin muhtemelen 5. dalgası ( genellikle 5 olur ve sondur ) başladı artık bunun içinde oldugumuzu söyleyebiliriz burada 6000 dolar çizgisinden başlayan trend çizgimiz bizim sonlanmıştır bunun teğidinide 4 saatlik grafik üzerinden yaptım MACD Göstergesi Yönünü aşşağıya çevirmiş ve 0 seviyesine yaklaşmış ortalamalarda yataya yaklaşmış durumda MACD de olumsuz bir durum var göstergenin negatif seviyeyi göstermesiyle birlikte fiyatlar dahada aşşağıyı gösterecektir RSI ye Göre 30 ile 70 arasında dalgalanır normal şartlarda ve 70 üzerine çıktığı zaman aşırı alım bölgesidir 30 altına düştüğü zamanda aşırı satım bölgesidir kapanış itibari ile ( gece yarısı 3 gibi ) 30 altına düşerse aşırı Satış bölgesine gelmiş oluyor şuanda 30 a yaklaşıyor buda fiyatların dahada geriye çekilme olasılığını arttırıyor saatlik formattada omuz baş omuz formasyonu gözüküyor eğer bu formasyon gerçekleşirse ki gerçekleşme olasılığı çok yüksek fiyatlar başın boyun kısmına uzaklığı kadar ineceğini gösterir ( 8700 $ ) eğer 10.200 seviyelerinin altında uzun süreler kalması durumunda formasyon ihtimali dahada artacaktır 6000 dolardan gelen yükselen trend çizgisi yüksek işlem hacmiyle bu Trend çizgisi Aşşağıa KIRILMIŞ durumda bu durumda omuz baş omuz formasyonu sözkonusu eğer bu gerçekleşirse yani kapanışlar itibariyle 10.200 Seviyelerinin çok altına gelirse formasyon hedefi 8800 Dolar seviyelerini göstermektedir. burda destek 9800 dür burası aşşağı yönde kırıldığı zaman zaten hızlı bir şekilde 9500 onunda kırılması durumunda 8800 civarlarını görecektir.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .