Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Stop Loss ve Stop Gain nedir?

VxVx
kategorisi Kütüphane 16.00 Karma

Stop Loss ve Stop Gain nedir?

Stop Loss (kayıba son ver - zararı durdur): Kendine bir -% zarar oranı belirlenmesidir. Örneğin %15 diyelim. Bir X coin seçtiniz ve 1000 TL yatırım yaptınız diyelim. AHA! coin düşüyor, paralar gidiyor! Ne yapacağız? Zararımızı kurtarmak için stop loss koyacağız. "1000TL/%15=150TL & 1000TL-150TL=850TL" olay bu noktaya gelirse X coinden kurtulup, Y coine geçme zamanı geldi demektir.

Dipnot: Ben bunu pek önermiyorum açıkcası, bu seri halde trade(al-sat) yapanlar için uygun bir yöntem. Uzun dönem yatırımlar da, zarar edilse bile beklenebilir. Çünkü X coinin her zaman bir artma ihtimali söz konusudur.

Stop Gain:(kazancı bırak - karı durdur): Yine aynı şekilde, aynı mantıkla ilerliyor. Kendinize bir +% belirliyorsunuz ve yatırımız bu noktaya geldiği zaman satıyorsunuz, paranızı alıp X coinden çıkıyorsunuz. 1000TL'niz, 1150TL oldu. Tebrikler.

Peki Stop Gain neden yapılır yahu? Zaten kazanıyoruz bırak daha çok kazanalım!? HAYIR. X Coin %15-20 yükseldi diye, 2 gün sonra -%30 olmayacak diye bir şey yok, olabilir. Bu olay gerçekleşirse siz aslında hiç kar etmediniz ve komple zarar ettiniz. Üzerine zaman da kaybettiniz, peki zamana nasıl paha biçeceksiniz?

Stop gain yapmalı mıyız? Yine aynı şekilde kazancını garanti altına almak isteyenler ve trade(al-sat) yapanlar için uygun bir yöntemdir. Ben bunu bazı altcoinlerde uyguluyorum. Ancak babacoin dediğim BTC/ETH gibi üst seviye coinlerde daha çok uzun vade takıldığımı söyleyebilirim. Bu yüzden bir stop gain noktam yok... arttığı kadar artsın istediğim zaman satarım, düşerse beklerim.

Bunları internetten araştırarak ve videolar izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. BU İŞ ARAŞTIRMADAN OLMAZ! Kumar oynamayın, şans oynamayın. Lotodan farkı kalmaz. Borsa (hisse senedi, kağıt) mantığı aynen devrededir. (Öneri veya YTD)

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .