Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Telefonla madencilik

JJ
kategorisi Madencilik 10.00 Karma

Laptop cihazları mining için uygun değildir, cep telefonları da mining için uygun değildir. Çok ufak kazançlar uğruna malınıza zarar vermeyin. Biliyorum ve sizi anlıyorum; "kolay kazılan coin'den azıcık biriktireyim belki değerlenir." bu bir hayaldir, gerçekleşme ihtimali çok düşüktür. -olamaz demiyorum-

Şimdi "neden yahu?" diyeceksiniz tabii. En basit sebebi batarya ömrünüzü bitirmesidir hem de çok hızlı bir şekilde. Sonuçta bu cihazlar bir 'pil' üzerinden çalışır ve bunun sarj olması gereklidir. Ancak mining işlemi yüksek performans gerektirir ve cihazınızı yüksek güçte çalıştırır (aşırı cpu/gpu kullanımı) kasar bu da aşırı güç tüketimi demektir. Peki siz sürekli sarjı biten cihazi, sürekli sarj ederseniz nolur? Sarjda iken, sürekli güç tüketimi ile kullanırsanız nolur? Bunları söylememe gerek yok sanırım. Aşırı ısınma sebebi ile cihazın yanması ve kullanılamaz hale gelmesi de söz konusudur.

Diğer sebebi ise; zaten çok düşük kazançlar sağlıyor.. değmez bile. Üç kuruş için telefonunuzdan olmayın. Onun yerine telefonunuzu satıp yatırım yapın samimi söylüyorum kazanç sağlama ihtimaliniz daha yüksektir.

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .