Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

FOMO fırsat kaçırma korkusu

VxVx
Şubat 10 düzenlendi kategorisi Kütüphane 16.00 Karma

Merhabalar arkadaşlar. Bugün sizlerle kripto alım satımı yaparken dikkate aldığım birkaç tavsiyeyi anlatmak istiyorum.

İlk tavsiye: FOMO (Fear Of Missing Out) Türkçesi: Fırsatı Kaçırma Korkusu, kripto para piyasasında inanılmaz tehlikelidir. Hatta belki de kriptopara piyasasındaki bir traderın en büyük düşmanıdır. FOMO’yu daha net bir şekilde açıklamak gerekirse, almadığınız bir para artarken “Gidiyor para işte, şimdi 10 dolara çıkar bende dışarıda kaldım gidiyor güzelim fırsat. Bir daha da düşmez bu fiyata.” korkusuna kapılıp, bu korkunun mantığınızın önüne geçmesine izin vermektir. Ben bu işe ilk girdiğimde en büyük kayıplarımı tam olarak da bu korku yüzünden yaşamıştım. Lütfen şu anda içinde bulunduğumuz kripto para piyasasının, fırsatlarla dolu olduğunu unutmayın. Neredeyse her gün değerini neredeyse iki katına çıkaran paralar mevcut. Bu yüzden sakin olun, paranız elinizde kaldığı ve zamanınız olduğu sürece doğru fırsatı elbet bulabilirsiniz.

İkinci Tavsiye: Trading ile yatırım arasındaki farkı mutlaka anlayın. Görüyorum ki guruplardaki birçok kişi bu farkı bilmiyor. Hatta en son paylaşımımda birisi bunun için bana hakaret bile etmişti.

Kripto Para Yatırımı: Bir paranın, tüm projesini, projenin içinde bulunduğu piyasanın aktif durumunu, projenin yapıldığı ülkenin kirpto paraya karşı tutumunu, projeyi yapan ekibi vb. Birçok değişkeni inceleyerek o paranın değerinin hak ettiğinden çok daha düşük olduğuna karar verirsiniz ve gelecekte çok iyi yerlere geleceğinden neredeyse eminsinizdir. Bu durumda bu parayı alıp, yalnızca para ile ilgili önemli haberleri incelersiniz, ve paranın kısa veya orta vadedeki durumu sizin için önemli değildir.

Kripto Para Trading: İdeal olarak yine bir paranın değişkenlerini incelersiniz, ancak bu yatırım yaparken olduğu gibi bir zorunluluk değil, sadece ekstra bir önlemdir. Genel olarak piyasada neredeyse sürekli aktifsinizdir. En ufak dedikodu bile sizin için önem taşımaktadır, çünkü marketi kısa vadede etkileyebilir. Marketin bir kısmına hakimsinizdir ve amacınız elinizdeki parayı olabildiğince risksiz ve hızlı bir şekilde arttırmaktır. Paraların kısa vadede değer kazanması ve kaybetmesi sizin için son derece önemlidir. Çünkü eğer sonradan o parayı orada bırakıp uzun vadede değer kazanmaya bıraksanız bile, bu para sizin aktif sermayenizden uzun bir süre için çıkmış olacağından yine zarar etmiş olursunuz.

Aslında yazmak istediklerimi bitiremedim, ama yazım şimdiden bu kadar uzun olduğu için kalanını başka bir paylaşım olarak yazmaya karar verdim. Eğer herhangi bir sorunuz olursa, yorumlarda sorabilirsiniz.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .