Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Bitcoin yatırımı nasıl yapılır

Ocak 16 düzenlendi kategorisi Kütüphane 0.00 Karma

Bitcoin yatırım stratejileri

Yatırımcılığın temel ilkesi yumurtaları tek sepete koymamadır. Profesyonel yatırımcıları takip ederseniz Borsa, döviz, gayrimenkul, faiz vb enstrümanlara bölerek yatırım yaparlar. Yükseleni tepede satar düşene geçerler. Düşen bir süre sonra çıkar onu satar bir başkasına. Hiçbir hareket zirvede kalmaz.
Tavsiyem Yatırımlarınızı en az 3 gruba ayırmanız.

• 00 dolar üzeri coinler ( btc ya da ethereum olabilir)
  • 1$-100$ coinler
  • 1 dolar altı coinler
    ben bu şekilde bir gruplama yaptım herkes kendine göre şekillendirebilir.

Alım yaparken coinmarketcap.com gibi sitelerden alım yapacağınız coin ile ilgili temel bilgilere bakın.

• Toplam kaç adet coin var? Mesela ripple almayı düşünüyorsun. 38 milyar ripple var. 1.3$ dan alıp 1 yıla 100 doları bulur gibi hayaller kurmayın. 1.3$ da Şu an toplam değeri 50 milar dolar civarı 100$ olduğunu düşünürsek toplam değerin yaklaşık 40 trilyon dolar gibi bir rakama ulaşması gerekir. Yani 50 milyar doların üzerine 39 trilyon 950 milar dolar para girişi olursa ancak ripple 100$ olur. Şuan BTC nin toplam değeri yaklaşık 200 milar dolar.

• Alacağınız coin in teknolojisi nedir? kadrosunda kimler var?( yazılımcı, yönetici, yatırımcı vb) bir kaç gündür NEO uçtu gitti. sebebi Hollanda telekom firması ile ortak çalışma kararı. Mesela Ripple çok popüler sebebi Tr de akbank dahil bir çok saygın finans kuruluşunun destek vermesi...

• ilk iki madde de hangi coin e yatırım yapacağınız hakkında kararı belirlediniz ancak zaman doğru zaman mı? yakın zamandaki konumuna bir bakın. Ripple kısa sürede 1$ dan 2 küsür $ a çıktı. Daha yükseleceğini bekleyerek çok kişi zürveden giriş yaptı. ve %50 den fazla düşüş. Ani ve anormal yükselişlerin sonunda muhakkak bir düzeltme olur. Yükselişin büyüklüğüne görede iniş yani düzeltme büyük olur... son günlerde Ethereum nerede ise ise 2 ye katladı. Dahada yükselebilirdi ancak devamında bir düzeltmenin olacağı kesindi. Buna göre durumu gözlemleyip gerekirse nakitte kalıp doğru zamanda giriş yapmak lazım. 1400 $ dan Ethereum alanlar kara geçebilmek için %40 + yükselişi beklemesi gerekir. zarardayım psikolojisi ile beklemektense nakiti hazır tutup düşünce almak daha mantıklıdır. Her zaman bir fırsat vardır.

• İşlem yapacağınız borsayı araştırın. adı duyulmadık borsalardan uzak durmaaya çalışın. Bir anda kepenk kapatabilirler. Bunun dışında işlemler yoğunlaştığında işlem yapamaz, paranızı çekeceğiniz zaman problemlerle karşılaşırsınız. alım satım komisyonları, hangi paralar var?teknik olarak grafikler stop limit ( kullananlar için) gibi özellikler varmı vs.

• Bu işe büyük meblağlarla girmeden önce az bir meblağ ile alım satım yapın. Grafikler ne anlatıyor. Çıkış ve iniş davranışları, dalgalanmalar vb. Bunları iyi kavrar ve kullanırsanız daha az zarar eder daha çok kar edersiniz...

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .