Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Borsada kazanmanın 9 kuralı

JJ
Ocak 2018 düzenlendi kategorisi Kütüphane 10.00 Karma

Borsanın püf noktaları

  • 1- Cryptocurrency borsasına sizi yormayacak bir rakamla örneğin 500 TL ile başlayın. 1 ay deneyin. Paranız 1 ay sonra 1000 TL mi oluyor, yoksa 250 TL'ye mi düşüyor. Eğer 250 ye düştüyse borsa size uygun değil demektir. Bunu 250 TL ile tecrübe etmiş olursunuz. Borsada 100 TL kazandıysanız emin olun ki başkasının kaybettiği 100 TL yi kazanmışsınız demektir.

  • 2- Herzaman temkinli yaklaşın. Coin fiyatının tepe seviyesinden hiçbir zaman alım yapmayın. Özellikle nirvanasını yaşayan ağır pump yiyen bir hisseye uçup gidiyor diyerek girmek sizin sonunuz olur. Ben Cryptocurrency piyasasında bir kağıt pump yerken 1 dk da %80 düştüğünü çok gördüm. Alım seviyeniz Tepe noktasından min %35 aşağıda olsun. Benim tercihim %35-%40 arasıdır. Bunlar sağlam coinler için. Hacmi düşük coinler için bazen alım seviyesi %90 lara kadar düşebilir.

  • 3- Hiç bir zaman elinizdeki tüm parayı 1 coine basmayın. Bu piyasanın babasını bitcoin olarak düşünürsek sürekli %50 bitcoin olarak bekleyin. Bazı kağıtların Bitcoin bazında inanılmaz düştüğüne tanık olursunuz. Bu durumlarda çok güzel alım fırsatlarınıda yakalamış olursunuz. Ayrıca diyelim bir coine 500 dolardan girdiniz ve hızla düşüyor. Zararsız çıkmak için 500 doları beklemeniz gerekli. Ama siz paranızın sadece bir kısmını bu coine bastıysanız, ve coin diyelim ki 200 dolara düştüğü zaman birdaha alabilirsiniz. artık zararsız çıkmak için 500 ü değil 350 yi beklemeniz yeterli olacaktır.

  • 4-Borsacıların en büyük indicator aracı Bollinger Bandıdır. Bollinger bandının kullanımını youtube'dan izleyerek öğrenebilirsiniz. Bollinger bandı size ne zaman girip ne zaman çıkmanız gerektiği sinyallerini en doğru şekilde gösteren indicator aracıdır. Özellikle elinizdeki coin miktarını sürekli olarak arttırmanıza yardımcı olacak bir araçtır. Bu indicator için bir kaç video izleyerek öğrenin.

  • 5-Alt coin analizlerini kesinlikle btc bazlı olarak yapın. Dolar bazlı analizler sizi muhtemelen yanıltacaktır. Altcoin için en iyi alım bitcoinin rekor kırdığı zamanlardır. Bitcoin tarihi rekorlarını kırıyorsa bu altcoinler için felakettir. Btc bazında çok fazla düşen hacmi iyi coinlerden satın alın. tüm paranızı 1 coine yatırmayın. Bir kaç farklı coine bölün. bu coinler sırayla pumplanacaktır. Pumplanan coiniden karınızı alıp çıkın. Yada aldığınız kardan güvendiğiniz henüz pump yememiş coinlere dağıtın.

  • 6- coinmarketcap sitesi üzerindeki hacim sıralamasındaki ilk 20 coin dışına çıkmamaya çalışın. Özellikle aynı anda bir çok büyük borsalarda yer almayan coinler büyük risk taşırlar. Sağlam coinler genelde her borsada yer alırlar. Tepe seviyesinden %35-%40 kadar seviyede olan aldığınız coin halen düşüş yaşadıysa Hodl moda geçin. Zararına satmayın. Aldığınız coinin hacmi min 4-5 aydır yüksek gidiyorsa emin olun aldığınız seviyeye yeniden gelecektir. Zaten Tepe noktasından %35 aşağısına aldığımız için yeniden aynı rakamlara gelmesi çok yakındır.

  • 7- Kazanmak için herzaman sabırlı olun fırsat kollayın. İllaki her gün kazanacağım birinden çıkıp hemen diğerine gireceğim derseniz emin olun biryerde patlarsınız. Kazandıklarınızı 1 coinde bırakabilirsiniz. Daima tetikte olun. Bir coine girmeden önce 100 kere düşünün. En kötü ihtimalleri değerlendirin. A kişi şunu dedi B kişi bunu dedi. 10 dolar olacakmış 100 dolar olacakmış gibi boş sözlerle kimseye inanıp bir coine dalmayın. Alacağınız coini seçerken hacmi yüksek ve fiyatının normalden düşük olduğu coinleri almayı tercih edin.

  • 8- Bazen 1 hafta boyunca ağır pump yiyen coinler ile ilgili haberler duyarsınız. Şunla anlaşmış. Bunla imzalamış. Şu kabul etmiş. Sponsor olacakmış. 100 kat artacakmış. Bu paradan aldım şurdan satarım köşe olurum. Gibi Gibi... Bu işlerin sonu hep hüsranla bitmiştir. Genelde insanları ağır pump yiyen coinlere çekmeye çalışırlar. Bir coin 10x mi büyüdü ? size hala girmenizi mi söylüyorlar ? 100x mi olacak diyorlar. Arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ediyorum.

  • 9- Son olarak söyleyeceğim bitclubnetwork , genesis-mining tarzı cloud mining sistemlerinden uzak durun. Bunlara yatırdığınızı parayı yaklaşık 1 yılda anca geri alabiliyorsunuz. Siz o parayı adam akıllı bir coine yatırın zaten en geç 3 aya paranız 2 katına çıkacaktır. Elinizdeki paranızı geri alabilmek için 1 yıl bekleme gibi bir hataya kapılmayın. Özellikle biri çıkıp da bizim fabrikamız izlanda da elektriği az ödüyoruz sizi zengin yapacağız diyorlarsa modemin fişini çekin.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .