Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Coin yakma nasıl etkiler

kategorisi Soru Sor ✓ ✓ 15.00 Karma

Gruba bu coin ne olur şu coin ne olur yazmak yerine coinler hakkında basit ama işe yarayacak bilgiler öğrenmek istiyorum. Adam 500 milyar üretilecek coini 50 Satoshiden almış 1 dolar olursa köşeyi döndüm diyor. 1 dolar olsa 500 milyar dolar yapıyor, bugün toplam market cap 700-800 milyar dolar civarında kısa vadede bunun gerçekleşmesi imkansız gibi sizce yanılıyor muyum. Birde yatırım yapmayı düşündüğümüz coinin ne kadar adet olduğu ve ne kadarının üretildiği daha ne kadar üretileceği yatırım yapmadan önce çok dikkat edilmesi gereken hususlar mıdır. Ayrıca coin yakma olayı coinin fiyatını nasıl etkiler. Ve coin yakmaya neye göre karar veriliyor. Cevap verme zahmetine giren arkadaşlara teşekkürler.

Yorumlar

• VxVx
    16.00 Karma

Şöyle sorularla gelinsin canımı yesinler ya. Ondan sonra sorular tekrarlanıyor diye ben eleştiride bulununca çarmıha geriyorlar. Elim döndüğünce açıklayayım bildiğim kadarını:

Coinlerin uzun vadede neler getireceğini kestirmek elbet güç ancak eğer iyi şeyler vaad eden bir coinse ve eğer kendilerini update edip, sürekli yol haritalarında umut veriyorlarsa, kısa sürede ya da orta vadede yatırımcısını sevindiriyorlar. Ne kadar basılacağı, limitli mi limitsiz mi, coin yakma, air drop, fork; bunlar hep fiyatını etkiliyor evet. Verdiğiniz örnek üzerinden gidelim.

Coin yakma nedir?
    Bir coinin yakılacağı, harcanmaya müsait olmayan, ve harcanamayacak şekilde olan boş bir cüzdan adresine temelli gönderilmesi anlamına gelir. Yani yanar, kullanılamaz hale gelir. Bu da dolaşımdaki coin miktarını azaltacağı için, coin değerlenir. Bunu piyasada az bulunan bir meyve sebze örneği ile daha iyi anlayabilirsiniz.

• JJ
    10.00 Karma

Evet hocam düşüncelerin kesinlikle doğru maalesef şu 1 aylık süreçte o kadar fazla bilinçsiz yatırımcı var ki herkes kısa vadede zengin olma derdinden bu ise benim crypto dünyasına bakış açımı kötü yönde etkilemekte her zaman bu karlıklıkla para kazanılacağını düşünenler çok yakın gelecekte hüsrana uğrayacak blockchain tanımını bilmeyenler uçuk rakamlarla 1 usd altındaki coinler her zaman artacakmış gibi bilinçsiz bir yatırımla cidden arttırdılar buna üzülüyorum max supply avaible supply ve marketcap den coinin teknolojisinden vaad ettiklerinden team haķkındaki bilgilerden bi haber arkadaşlar sadece sözde üstatların demeleriyle 1 usd altındaki coinleri alma mantığı ne zamana kadar devam edecek? Sözümü kimse üstüne alınmasın benimki sadece gelecek kaygısı.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .