Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Coin grafik analizi nasıl yapılır?

KK
kategorisi Soru Sor ✓ ✓ 15.00 Karma

Arkadaşlar yeni yatırımcıyım grafik analizi yaparken nelere dikkat ediyorsunuz, grafik okurken neye göre tahminde bulunuyorsunuz? Fikirlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Yorumlar

 • VxVx
  16.00 Karma

  Bi coinin nereye gidiceğini tahmin edebil ek için onun bi geçmişi olması lazım mesala btc ve trx gibi. Btc tahmin edevilirsin ama trx için biraz zor tecrube şart 4 yıl oldu forexteyim anca yeni yeni tahmin edebiliyon oda bi yerebağlı olmadıgından zor gibi tamamen arz talep meselesi. çok yükselince kar satışı yaparlar çok düşünce mal alırlar sistem bu şekilde. Arz talebe göre işler.

 • JJ
  10.00 Karma

  Coinler doviz ve borsa gibi elde gecmise donuk somut veriler olmayan araclardir.bunun icin bir cok yontem Grafik takibinde ise yaramayabilir. Benim tavsiyem ilk 100 deki coinleri takip et. Haftalik grafikte zirve noktasindan uzak olanları yakalamaya çalış.

 • KK
  15.00 Karma

  Emrah hocamdan alıntıdır 29 aralık 2017 de yayınlamıştır..eğitimdir lütfen dikkatlice okuyalım anlamaya çalışalım eğitimlerin sonunda belirli bi süre geçtikten sonra benimde sınavlar bittikten sonra yarışma yapıcam inşallah ve kazanana 100usd ödül inşallah..

  $ifa niyetine, egitim niyetine..

  Biraz candlestick chart (mum grafigi) ogrenelim.. :)

  $imdi resimde gormus oldugunuz grafik TRX/BTC 15 dakikalik mum grafigi.. Kirmizi daire icerisine aldigim yerde olusan tepedeki iki mumluk desenin adi Dark Cloud Cover (Kara bulut kaplama).

  Dikkat ederseniz yukariya dogru giden ivme hemen hemen ayni oranda ve buyuklukte ters yone dogru yani asagi dogru gitmis. Bu, trend ters yone dogru gitmeye baslayabilir sinyalidir. Bundan sonraki 2-3 mum cubuguna dikkat edin, eger asagi dogru gitme devam etmisse, bilin ki buyuk ihtimalle fiyat bir sure daha dusmeye devam edecektir.

  Peki nereye kadar dusebilir? Genelde support yani destek seviyelerine kadar dusme ihtimali yuksektir. Mavi daire icerisindeki pembe cizgi, bu 15 dk lik grafikteki 99 MAV cizgisidir. (Moving Average - Hareketli Ortalama)

  Yani son 99 mum cubugun kapanis degerlerinin toplanip ortalamasinin alinmasiyla olusur. Genel itibariyle 99 MAV (veya 100), boyle grafiklerde onemlidir. Bakmis oldugunuz grafikteki destek ya da direnc seviyelerini gosterir. (Daha bir suru MAV degeri var ama simdilik cok detaya girmeyecegim)

  Neyse, bu grafikte gordugunuz uzere, 99 MAV a kadar fiyat dusmus, ordaki destegi kiramayip tekrar yukari dogru cikmaya baslamis.

  Ayrica, grafigin 1 saatlik versiyonuna bakarsaniz eger, bu 15 dakikalik grafikteki 99 MAV noktasinin ayni zamanda 1 saatlik grafikteki 25 MAV ve 99 MAV la da ayni oldugunu goreceksiniz. Yani meali, bu 240 sat degeri onemli bir destek noktasi.

  Eger asagi dogru bu kirilirsa, onemli bir ust grafik olan 4 saatlik grafige bakin. 240 asagi kirilirsa, 210 u gorme ihtimali yuksektir.

  (Yazi biraz karisik olduysa kusura bakmayin. Ayrica $u anda kullandigim bilgisayarda TR klavye yok, o yuzden Turkce karaktersiz yazmak zorunda kaldim. Amac, ufak tefekte olsa biseyler ogretmeye calismak. Surcu lisan ettiysek affola)

  arkadaşlar unutmayın bu grafikte bu değerlerde 29 aralık 2017 e aittir.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .