Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

DogeCoin (DOGE)

Aralık 2017 düzenlendi kategorisi Coinler -29.00 Karma

Dogecoin (Ɖ)

DogeCoin için ana başlıktır.

DogeCoin için anlık sohbet ve tahminler bu başlık altın yapılır, son mesajları görmek için son sayfayı ziyaret ediniz.

DogeCoin Hakkında Temel Bilgiler

Dogecoin (DOGE) sembolü : Ɖ ve D.
Logosunda bir internet fenomeni olan Doge'un esinlendiği Shiba Inu cinsli bir köpek olan, Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir.
Başlangıç tarihi 8 Aralık 2013'tir. Daha hızlı üretim trendi ile başlangıç yapmıştır.

Yorumlar

• JJ
    10.00 Karma

Sloganı: To the moon olan para birimi.
    5 para etmez bir coin olarak görüyordum şaka parası gibi bir şey.
    Sembolü bile sıradan amatör görünüyor yatırım yapmadım bu yüzden fakat geçen gördüğüm bir yorumdan dolayı bu para biriminden kıllanmadım desem yalan olur.

Youtube google facebook vesaire bunların kuruluş hikayelerine bakarsanız hep düşük sermaye ile kurulmuş ve büyük hedefleri olmayan gençler tarafından kuruluyor.
    Her ne hikmetse bu siteler dünya devi haline geldi.
    Dogecoin'de dünyanın para birimi olma amacı ile oluşturulmadı.
    Ve yine saçma bir kuruluş hikayesi olan bu para birimi sanal paralar arasında kral olabilir mi diye düşündüm.

Ripple gibi sağlam ekiplerle kurulan paralar çökerken böyle saçma sapan şeyler tutabilir.
    Çünkü hep saçma şeyler tutmuştur daha doğrusu bize öyle gösteriliyor.

Tabi her şeyden önemlisi bu para birimlerini kullanmak isteyen büyük devlerin hangi parayı seçeceği.
    amazon,aliexpress gibi devler hangi para birimi ile ödeme kabul ederse o para birimi en değerlisi olacaktır.

Bu para birimi dogecoin olabilir mi?

Bu coine yatırım yapmadım ve biraz çekindiğim bir coin açıkçası.
    yok olup gider diye düşünüyorum fakat reddit'te ciddi kitlesi var.
    Üzerinden şakalar mizahlar yapılıp sürekli adını duyuruyor dogecoin.

ve para üstünde bugüne kadar hep insan sembolü oldu.
    humanizm değer kayebettiği ve hayvan haklarının artacağı yüzyıllar olacak gelecek yüzyıllar.

Kürsel güçlerin ince mesajları mı var bilemiyorum.
    Neyse bu kadar saçmaladığım yeter sizlere dogecoin'in eğlenceli bir videosu ile veda edeyim.

• 10.00 Karma

doge duramaz arkadaşlar üretim sınırı yada üretim miktar limiti olmadığı için standart arz talep bu coin de geçerli değil. bu nedenle düzgün bir coin değildir. 3 tane görevi vardır doge coinin.
    1- kripto parayı insanlara tanıtmak mining yapmayı öğretmek ve çalışma prensibini test etme imkanı vermek.
    2- bir şaka sonucudur, üretim sınırı yoktur ve insanlar mining yapınca bol miktarda coin kazmak üzeredir. sonu sınırı olmadan insanlar arasında coin gezinir. birisinden 1000 doge isteseniz karşılıksız verir emin olun.
    3- kripto dünyadaki gönderim ücretlerine ve yavaşlığa çözümdür. 2 doge ücret ile istediğiniz miktarı saniyeler içinde istediğiniz yere gönderebilirsiniz. çoğu zaman ödeyeceğiniz dönüşüm komisyonu (%0,25) gönderim ücretinizden çok çok çok çok daha düşük olacaktır.

• KyoKyo
    -14.00 Karma

0.00000009 a kadar inip su seviyeye çıkmış bir coin guvenilmez al sat bi kaç kuruş karla anca.

bu coin küçük ödemeler için kullanılabilecek küçük bir para birimi olacak. gelecek yıllarda net bir fiyat yakalar kendi fazla oynamaz ve küçük ücretleri ödemek için kullanışlı olur.

bu arada cüzdanımda şans parası her zaman doge tutarım sevdiğim bir coin. 100-200 tane tutmayı seviyorum. :D

• 15.00 Karma

Benim görüşüm uygun miktarda alıp aç gözlülük yapmadan bir hedef belirleyerek satış emri vermek.. illa ki alım yapınca düşecektir.önemli olan bu süreçte satmamak.sabırlı olmak.ve istenen hedefe geldiğinde daha fazla artar mı hissine KAPILMAMAK.

Ben mesela toplamda 5000 tl ile girdim ve temiz 1000 tl karım var.hedefim buydu.beklesem daha çok kazanacaktım.ama aç gözlülük yapmadım sattım.karımı banka hesabıma attım.sonra hedeflediğim fiyata düşünce tekrar aldım.şuan düşüşte, zaradayım.ama yükselişte hedeflediğim miktara gelmeden asla satmam.

• Aralık 2017 düzenlendi 0.00 Karma

Dogenin sahibi hapiste diye biliyorum. Galiba birkaç aya çıkacaktı. Ben onun hapisten çıktıktan sonra Dogenin bir atılım yaşayacağına inanıyorum.

Ve biraz mizah:

• 0.00 Karma

Dogecoin hayvan sevenlerin ve tutanların coinu. İnterneten ev ve diğer hayvanlar için ve fazlası.

Hayvan sever deyip geçmeyin. Bunlar manyak. İki arkadaşın köpekleri var onlar hep doge alıyor. Şimdi kedi kuş ve diğerleri düşünürsek. %1200 karda ve halen o coin-a girip alıyor ve kulaniyor. Ciddi gözükmeyen coin yolunda. Çok cazip.

• KK
    15.00 Karma

Dogecoin alın yükselecek , Analiz ekibi "Cointech Group " olarak araştırmalarım sonucunda Dogecoin yükseleceği kararını verdim , 68 satoshi altından almaya bakın, 48 saat içinde en az %60 yükselecek.

• 0.00 Karma

Arkadaşlar azcık araştırma yapın yahu! arkasında hiç bir destek yok, çıkartanlar köpek sever derneği gibi bir şey geleceği olmayan bir coin. Gelecekte borsalardan çıkarılabilir. Bakın binance borsasında bu coin yok mesela.

Şahsi görüşüm doge ve lite gelecek sene yok olur.

• JJ
    Ocak 6 düzenlendi 10.00 Karma

Doge Shiba cinsi köpek fotosunun yurt dışında çok kullanımından dolayı logosunu burdan almıştır.Bununla ilgili bir sıkıntı yok.Konunun hayvanseverlerle alakası yok.
    Doge güzel bir coin fiyatı ucuzken keşke dememek için az miktarda alıp yastık altı etmekte fayda var.
    En güzel yönü bu coin pek çok kişiye azar azar dağılmış durumda. Yani pat diye düşmesinin imkanı yok.
    Mesela litecoin'in %50 si sadece 46 cüzdan sahibinin elinde.
    Fakat dogede böyle bir durum yok, çok fazla kişiye azar azar dağılmış bir coin.
    Balinası az olan bir coin ani düşüş yaşamaz. Bu yüzden güvenilir coindir.
    Gönderim için kesinti ücreti çok azdır. btc gönderirken 30-40 lira komisyon kesilirken doge coinde 2 doge kesilir.
    2 doge para değil.

• Ocak 9 düzenlendi 10.00 Karma

Dogecoinin en güzel tarafı bu coin birilerinin tekeli altında değil. yani piyasaya genel olarak yayılmış herkeste 3-5 bir şeyler var.
    Transfer ücreti sıfıra yakın. Ayrıca eski bir coin tarihi var, yeni çıkma bir coin değil.
    Tabi onlarca projenin arasında ayakta kalabilir mi bilmiyorum.
    Büyük borsalarda işlem görmüyor eğer işlem görmüş olsa değer kazanırdı.
    Yüksek ihtimal çöp olup gidecek yada küçük ödemeler için ayakta kalacak ve fakat fazla bir değer almaz.

Edit:
    Dogecoin kurucusu Jackson Palmer, dogecoin'in yükselmesine yaptığı yorum: ''Akıl dışı ve Çılgınlık''
    Bu yükselişi cripto para piyasasının boşluğunu gösterdiğini söylemiş.
    Yani kurucusu bile şaka amaçlı ortaya çıkan bu paranın yükselişini akıl dışı olarak görüyor.

• Ocak 12 düzenlendi 0.00 Karma

Jackson Palmer dogecoinin kurucusu ve ortada uzun zamandır görünmeyen adam 6 ocakta youtube kanalı açmış.

Bir şeyler olabilir, söylentilere göre dogecoin isim değiştirip tekrar geliştirilmeye başlanacakmış.

En düşük ücret alan İnfinity economics tir. işlem hızından dolayı tercih sebebi. transferler maximum 45sn 1 dk sürüyor.

• Şubat 7 düzenlendi 12.00 Karma

Kriptolar şuan alışverişte yaygın olarak kullanılmıyor. Fakat şuan ani bir yaygınlaşma olsa en çok değer kazanacak ilk 3 coinden biri doge olur.

Sıfıra yakın düşük transfer komisyonu var.
    Destekleyici kitlesi var.
    Kripto para diyince tanınan ilk 5 coinden bir tanesi.

Şuan büyük bir alışveriş sitesi kripto kabul etse ödemeler en çok doge ile yapılır. Komisyon ve hız açısından.

Şaka olması şaka olarak kalacağı anlamına gelmez.

• 10.00 Karma

doge coin kazanmak artık cok kolay saatlik bonuslar yatırımlı yatırımsız herkese miting imkanı

https://dogeminer.cc/index.php?boss=198468

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .