Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Ripple (XRP)

Aralık 2017 düzenlendi kategorisi Coinler -29.00 Karma

Ripple (XRP)

Ripple için ana başlıktır.

Ripple için anlık sohbet ve tahminler bu başlık altın yapılır, son mesajları görmek için son sayfayı ziyaret ediniz.

Yorumlar

• Şubat 16 düzenlendi 10.00 Karma

Ripple şirketinin amacı, bankalar arasında kullanılan özellikle, uluslararası para transferleri kolay hale getirmek. Şu anda bir bankadan Amerika’ya veya Rusya’ya para göndermek isterseniz bu işlem, hem çok pahalı olacaktır, hemde 2, 3 gün sürecektir. Ancak ripple firması Blockchain teknolojisinin gücünü eski banka sistemleri ile birleştirerek, bu uzun işlemin hem maliyetini düşürme, hemde hızlandırma hedefinde. Şimdiden onlarca bankayı ripple projesinin test ağına dahil etmiş olup, gerçek birçok paranın aksine gerçek bir değer yaratmış bulunmaktadır. Son zamanlarda yaptığı anlaşmalarla sürekli adını duyurması, ekibinin aktif olarak projeyi geliştirmek adına çalıştığının bir göstergesidir.

Pozitif Yönleri:
    Dünyanın en büyük ve güçlü sektörleri arasında yer alan bankacılık sektöründeki büyük bir soruna çözüm üretmesi.
    Güçlü bir ekibe sahibe olması.
    İnsanlar tarafından, (özellikle bankalarla çalıştığı için) güvenilir bir para olarak gözlemlenmesi.
    Medyada çok olumlu bir algıya sahip olması. (Özellikle Kripto Para işine yeni giren neredeyse her insan XRP alma hedefiyle geliyor. Bunun sebebi biraz bankalar ile çalışıyor oluşu, biraz da son 2 ay içindeki inanılmaz yükselişi.)
    Transaction fee’lerinin ( Parayı bir yerden bir yere aktarırken ödediğiniz ücret) Ripple firmasına gitmek yerine, tamamen yok ediliyor oluşu. Bu XRP nin hacminin her geçen gün azaldığını göstermekte. (Ancak çok heyecanlanmayın son yıllardaki toplam yok olan XRP hacmi 5 milyon civarında, Paranın toplam hacmi olan 100 milyara bakarsak çok önemsiz bir miktar.)

Negatif Yönleri:
    Var olan Kripto Paralar içinde en fazla merkezi yapıya sahip olan oluşu.
    Bankalara ihtiyacı kaldıran, kripto dünyasında, bankalar için yaratılmış oluşu. (Birine para göndermek isterseniz, basit bir şekilde BTC atabilirsiniz. )(Bu sebeple Kriptoyu seven çoğu insan XRP’yi hiç sevmez. Bende onlardn biriyim.)
    İnanılmaz yüksek para adedi. (100 milyar maximum)
    Bankaların XRP yerine başka kripto paraları aynı işlem için kullanabilecek oluşları.
    Fiyatın son 2 ayda inanılmaz derecede artmış olması.

Son Notlar: XRP bankaların verdiği güvenle, blockchain teknolojisini birleştirerek, günümüze kolayca implemente edilebilecek bir proje. Birçok bankanın da desteğine sahip olmaları ve ekibinin aktifliği nedeniyle parlak bir proje. Ben potansiyelinin önümüzdeki 5 yıl içinde yüksek olduğunu düşünüyorum. Ancak eğer birçoğumuzun hayal etmekte olduğu gibi tamamen merkezilikten uzaklaşmış bir geleceğe doğru gidiyorsak Ripple uzun vadede ölmek zorunda.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Sorunuz olursa mesaj yoluyla veya yorumlardan sorabilirsiniz.

• JJ
    10.00 Karma

Arkadaşlar ripple ile ilgili bir alıntı paylaşmak istiyorum. Türkçeye çevirerek yazıyorum.
    İnsanlar rippleı neyle alır? Usd? Tabiki hayır. Eth ve Btc
    Peki dünyadaki en fazla ripple ı elinde tutanlar kim? Kim satıyor? Bankalar.
    Şu anda şahit olduğumuz olay devasa bir servet transferi ve dönüşümü.
    Bankalar eth ve btc yi yok edemeyeceklerinin farkında. Ve mümkün olduğu kadar fazla miktarda ele geçirmek istiyorlar ama güncel fiyattan almak da istemiyorlar.
    Planları ne?
    XRP yi geliştir, çoğunu elinde tut, 2$ 3$ gibi fiyatlardan alış emri vererek fiyatını şişir.
    Geri zekalı İnsanlar 4$ 5$ dolara doğru gidiyor bu dediğinde, ellerindeki sınırlı sayıda olan, değerli ETH ve BTC leri bir hevesle yazılmış olan shitcoin XRP ile değiştitecrktir.

Neticede bankalar kazanacak. Oyunun sonunda onlar bitcoin ve etheriım stoklarının çoğunu ellerinde tutarken, senin elinde çoğu xrp olacak.
    İşte bu Mcafe nin , BTC 1MİL $ , ETH 500K $ kehanetinim gerçekleşmesi olacak. Senin de elinde tuttuğun ripple $0.5 - $1.5 a sabitlenmiş olacak.

• KyoKyo
    -14.00 Karma

@J dedi:
    Arkadaşlar ripple ile ilgili bir alıntı paylaşmak istiyorum. Türkçeye çevirerek yazıyorum.
    İnsanlar rippleı neyle alır? Usd? Tabiki hayır. Eth ve Btc
    Peki dünyadaki en fazla ripple ı elinde tutanlar kim? Kim satıyor? Bankalar.
    Şu anda şahit olduğumuz olay devasa bir servet transferi ve dönüşümü.
    Bankalar eth ve btc yi yok edemeyeceklerinin farkında. Ve mümkün olduğu kadar fazla miktarda ele geçirmek istiyorlar ama güncel fiyattan almak da istemiyorlar.
    Planları ne?
    XRP yi geliştir, çoğunu elinde tut, 2$ 3$ gibi fiyatlardan alış emri vererek fiyatını şişir.
    Geri zekalı İnsanlar 4$ 5$ dolara doğru gidiyor bu dediğinde, ellerindeki sınırlı sayıda olan, değerli ETH ve BTC leri bir hevesle yazılmış olan shitcoin XRP ile değiştitecrktir.

Neticede bankalar kazanacak. Oyunun sonunda onlar bitcoin ve etheriım stoklarının çoğunu ellerinde tutarken, senin elinde çoğu xrp olacak.
    İşte bu Mcafe nin , BTC 1MİL $ , ETH 500K $ kehanetinim gerçekleşmesi olacak. Senin de elinde tuttuğun ripple $0.5 - $1.5 a sabitlenmiş olacak.

bu yazının kaynağı nedir acaba?
    Bu kadar yalan yanlış bilgiyi kim verdi merak ediyoum.
    XRP şuanda Türkşye hariç hemen heryerde ülkelerin kend para birimiyle alınıp satılabiliyor.
    XRP satışını bankalar yapmyor üretici kendisi satıyor ayrıca piyasada bulunn yaklaşık 40milyar XRP el değiştiriyor.
    BTC yada bir başka coinin cogunun bankaların elinde olmasının onlara hiçbir faydası olmaz hatta zararı olur. Bu coinkern fiyatı onlara olan taleple artıyor dünyada BTC bankalalrın tekelinde olsa halk onu almadıkdan sonra ne işe yarayacak. BTC dediğinz gibi artsa BTG alırım - İota alırım 1000 coinden istediğimi alırım ki BTC transfer süresi 3 güne cıkmış daha hızlı coinler var nedenn kendimi kasayım.

Bu gün XRP ye laf eden herkes yarın paribuda vs türk borsalarında XRP işleme acılsın yurtdısındaki coinlerini Türkiyeye getirmek için XRP kullanacak neden biliyormusun BTC ile yogunuk anında 3 gün beklemektense hem daha ucuz hem daha hızlı bir sistem kullanacak.
    Ha bu XRp olmaz bash olur yada bir başkası olur ama hiçbir coin tekel olamaz olursa değeri sıfır olur.

• 0.00 Karma

1 aya yakın oldu galiba, erol hoca ripple sırasıyla 1-10-100$ olacak demişti. Bende öyle olursa btc yi geçer hatta 100 $ da amerikanın gayri safi milli hasılasını geçer diye yorum yazmıştım. İlki oldu ikincisine gidiyor. Şimdi düşündümde btc neki 4 dolar olsa btc yi darmaduman ediyo. Abartısız 1 pumpta tamamdır. Amarika desen 17 $ olursa geçiyo. 100 $ a ulaşması desen eğer dünya kriptoya geçerse olmayacak şey değil. Burdan saygılarımı hürmetlerimi gönderiyorum hocama. Teşekkürler.

• 10.00 Karma

Dünya'nın haberine göre, XRP'nin bir anda ön plana çıkmasından, SBI Holding ve SBI Ripple Asia'nın Japonya'da kredi kartı şirketleri ile blok zinciri (Blockchain) teknolojisinin kullanımı konusunda bir konsorsiyum oluşturduklarını açıklamaları etkili oldu.

• VxVx
    16.00 Karma

ripple sıkıntılıdır, şuan piyasada 38 milyar adet bulunuyor ve belli aralıklarla escrow tarafından piyasaya ripple sürülüyor buda düşmesine sebebiyet verir üstüne üstlük 7 milyar adet ripple da geliştirici ekibinde bulunuyor bir anda piyasaya sürerlerse ripple daha da kötü olur. 6 ay önce 20bin satoshiden düşmeye bi başladı 2bin satoshiye kadar düştü. Dikkatli olun derim.

• -9.00 Karma

visa ve mastercard da kullanılmaya başlarsa 90 ile 350 usd olabileceği yönünde tahmin hesaplaması var.

• 15.00 Karma

Birşeyi kavrıyamıyoruz 4 dolar olursa btc geçmiş olacak - biz işin ekonomi sisteminde değiliz şuan allah bilir hangi şirketler bizim gibi hamsilerin kripto parasını ne şekil yönlendirelim diye savaşlar veriyor. Xrp 10 dolarda olabilir eski fiyatınada düşebilir yani kimse büyük balina olmadan kapitalizmin içinde yer almadan bunları bilemez! Eth hepsinden kullanışlı cardano eth olsa bunlar olmalı ama xrp için gğney kore ve Japonya be diye yardırıyor! Ya çin olaya girerse? Onzaman 1000 dolar? Ya balinaların times daki btclerini yok etmek için devletler hareket ediyorsa?

• 0.00 Karma

bana göre bakış açınız yanlış ripple diğerlerinden farklı. Şu anda bankalar nasıl kullanacağını tartışıyor kullanılmaya başladığında bankaların usd ile yaptığı transferler ripple ile yapılacak. artması lazım ki bu transferlerin karşılığı olsun. ayrıca akbank a yapılan saldırı sonucunda basına göre 20 milyon usd si kayıp bana göre bunun daha fazlası. akbank bu konu ile çok ciddi bir biçimde ilgileniyor. daha güvenli olduğu için. keza diğer bankalar da aynı şekilde.

• VxVx
    16.00 Karma

Ripple (XRP) 'nin 8 ocakta coinbase'ye ekleneceğine dair sitede yapılan açıklama, 10 dakika sonra personeller tarafından kaldırıldı. Bu demek oluyor ki ripple eğer coinbase'ye eklenirse fiyatında ciddi artış görebiliriz.kısa vadede 5-10 dolarları görmesi hayal değil. Al sat yapmak isteyenler 8 ocak öncesi alıp daha sonra satabilir.

Yapılan açıklama:BREAKING NEWS: Coinbase to add Dash, Ripple and Stratis to their platform on January 8, 2018.

This screenshot got taken 10 minutes ago on the Coinbase website, quickly got deleted by staff.

• 10.00 Karma

Ripple hakkında neler biliyoruz? Nasıl yorumluyoruz? Değeri 5$ altında olan kripto paralar içerisinde en büyük market hacmine sahip. Piyasada 38,7 milyar Ripple Coin bulunmakta ve bunların büyük bir kısmı bankaların bünyelerinde tutulmakta. Amaç bu coinleri para transferinde kullanmak ve sistemi olabildiğince hızlandırmak. Mevcut Ripple sayısının her para transferinde 1/1000 oranında burn edileceği (Yok edileceği) söylemleri ile karşılaşıyoruz. Geliştiricilerinin ürettiği XRP Token sayısı 100 milyar ve Ripple'ın birim fiyatının değerlenmesi için dolaşımdaki token sayısının azalması gerekmekte. Ayrıca Ripple, madenciliği olmayan bir kripto para ve bu da düşük masraf anlamına geliyor. Hızlı işlem ve düşük maliyet ile çalışan bu sistemi dünya bankalarının üçte biri kullanmakta. İlerleyen yıllarda daha da yaygınlaşması mümkün görünüyor. Siz değerli arkadaşların fikir ve görüşleri nelerdir? 2018 ve 2019 yıllarında Ripple'ı neler bekliyor?
    Herkese sağlıklı, başarı dolu ve bol kazançlı bir yıl dilerim.

• 10.00 Karma

@Melis Özer dedi:
    Mevcut Ripple sayısının her para transferinde 1/1000 oranında burn edileceği (Yok edileceği) söylemleri ile karşılaşıyoruz.

>

Dün bi yerde okumuştum
    Sadevr visa kart yıllık 3trilyon transfer yapıyormuş sa kartın fransfer yaparak yakacağı xrp coinler ile 5000yılda anca biter deniyordu
    Yani önümüzdeki birkaç yüzyıl yetecek xrp var diye yazmışlar yazının sonunda

• 0.00 Karma

Arkadaşlar madenciliği yapılmayan kriptoların bu kadar yukselişi hayıra alamet değil mantığa aykırı anonim değil ve kasasında kripto olan patron yukseldikce satıyor satıkca daha fazla kazanıyor sonra kucağa bırakılacaktır bu riplesi iotası vs dikkatli olun siz siz olun zcas monero eterhum ve tabiki bitcoinden sasmayın dikey cıkan dikey düşer.

• Ocak 4 düzenlendi 0.00 Karma

Ripple'a yatırım yapmış herkesi tebrik ediyorum

2018'de belki dünyanın en zengini kripto para CEO'su olacak.

0.06 dolardan , 3 Ocak'ta 2.89 dolara gelerek rekor kıran ve yaklaşık yüzde 40 bin artış kaydeden Ripple (XRP) yaptı.

Ripple kurucusu olan ve şirketin eski CEO'su Chris Larsen, sadece 1 yılda kişisel hesabındaki 5.19 milyar Ripple sayesinde 14 milyar dolar kazanırken yüzde 17 şirket hissesiyle birlikte, bugünkü verilere göre 40.1 milyar dolarlık servetin üzerinde oturuyor.

• JJ
    10.00 Karma

bana balon geliyor mesela ripple bir şirkete bağlı merkezi yani çoğuda elinde patlatsa şu saniye patlatır ripple kazanmak için bir enerji gerekmiyor bir şirket üretiyor 100 milyar tane üstüne birde bu şimdi 3 usd şirket şu anda bile birçok şirketi devleti geride bıraktı bu normal değilki karşılığı olmayan birşey üretildi sonrada buna değer biçildi bunun para basmaktan farkı ne agalar bu konu ile alakalı belgesel izlemeye kalksam 98 saat görmediklerimde hariç ne diyorsunuz ya ben mi paranoyak oldum.

• 15.00 Karma

Ripple candır. Japonya da DMM grup tarafından açılacak olan borsada işlem görecek coinlerden biriside ripple. DMM grubun 27 milyon kullanıcısı var ve bu kullanıcıların büyük bir çoğunluğu DMM grubun açacağı borsada işlem yapacaktır. İşlem hacim sonucu ripple 4-5 dolar olur market kapasitesi o zaman hüsran mı olur yoksa bayram mı sabırla bekleyelim.

He bu arada ripple düştü hemde yarı yarıya eyvallah ama düşme sebebine bakmalı. Benim düşüncem godomanlar borsa açılmadan önce son iniş çıkışlı işlemlere girerek elllerindeki ripple adedini yükseltiyorlar. 1 saat sonra japonya da gece 00 olacak. Borsa hemen mi açılır bilmiyorum ama ayın 11inde açılacak denmişti. Bilginiz olsun.

• 0.00 Karma

Şirket koini dikkat edin, alacağınız coini iyi araştırın madenciliği olsun. Madencilik var ise premine edilmişmi? Edilmişse ne kadar ve ne için edilmiş, alt yapısı sağlammı, transfer ücretleri düşük mü? Transfer süresi ne kadar? Kısacası Blockchain in ruhuna aykırımı değilmi. dinleyen kimse yok. Herkes körü körüne dalıyor. Diğer bir facia Tron. Aynı şey.

• KK
    15.00 Karma

Ripple dan fazla birşey beklemeyin zira bankalar ripple ile anlaştı evet ancak ripple kullanmayacaklar sadece alt yapısını kullanacaklar üstelik fazla şişirildi reklamla haber ile pompalandı.Ayrıca kontrollü bir para merkezden yönetilebilir yani sahibi ne derse o buda cryptocoin mantığına ters...Ripple nın çapı bu kadar hatta bu kadar bile değil aslında ama dediğim gibi çok pompalandı açıkçası millete yedirildi.Şansınızı daha doğru coinlerde deneyin derim.

• 0.00 Karma

Bu arada Ripple 'ı diğer kopyala - yapıştır coinlerle bir tutanlarınız var.

Muhtemelen Ripple (Xrp) nedir - ne işe yarar tam olarak bilmiyorsunuz ben yazayım kısaca .. En azından boş boş atıp tutmalar olmasın ...

Ripple blockhain teknolojisini kullanarak bankalar ve ödeme sistemlerinin pahalı olması ve transfer sürelerinin uzun olmasına alternatif olarak piyasaya sürülmüştür. Bir topluluk tarafından değil profesyonel bir şirket tarafından yaratılmıştır.

XRP nin diğer coinlere avantajı olarak transferleri çok hızlı olması ve saniyede işlem yapabilme kapasitesinin bitcoin ve ethereuma göre çok daha fazla olması gösterilebilir.

Bunu örneklemek gerekir ise ripple transferi 4 sn sürer iken etherium 2 dakikadan fazla bitcoin transferi ise 1 saatten fazla sürmektedir.

Ayrıca saniyede yapılan işlem kapasiteside önemlidir. Zira UBER firması neden bitcoin ile ödeme almadıkları sorulduğunda UBER Firması saniyede 13 ödeme alırken şu anki BTC de saniyede 4 işlem yapılabilmektedir.
    Ripple ise saniyede 1500 işlem yapabilme kapasitesine sahiptir.

Ripple madenciliği olmayan ender coinlerdendir.

Velhasıl Ripple değerlidir arkadaşlar lütfen en tepeden alıp şimdi zarardayım ripple balonmuş bitcoin keza tarzı yorumlar yapmayın artık .

• 0.00 Karma

Madencikigi yapılmayn yani bir sirket tarafından ticari amacla piyasaya sürülen, şahısların istedigi gibi piyasa yönlendirmesi yaptığı, kurucuların 100 milyar coinin 60 milyarını elinde tuttugu bir coin evet. Adam yarın elindeki 60 milyarın 10 milyarını piyasaya sürse rippleyi görürüm ben. Madencikiginin yapılamaması avantaj degil dezavantajdır. Merkezli olması crypto mantığına ters bir kere.

sirket 10 milyon ripple daha piyasaya surerse o zaman gorursunuz. Ayrica bankalar ripple coini transfer etmiyor. Transferi gerceklestiren ripplenet uzerinden yine tl usd euro vs gonderiliyor. Coinin bankalar icin bir onemi yok. Ripple coin su an ripplenet sirketinin uluslararasi bir borsa hissesi gibi. Degeri sirketin performansina ve diger faktorlere basli olarak artar ya da azalir.

• 12.00 Karma

Kripto paranın amacı merkezleşme sistemini ortadan kaldırmak değil mi? Kullanıcılara kendi bankası olma olanağını tanımak değil mi? Peki benim anlamadığım şey şu; Ripple bunun tam aksine bankalarla çalışıyor ve merkezleşiyor. Bu durumda neden Ripple? Bana kalırsa, bankaların Ripple'a bu kadar destek vermesinin tek sebebi kripto para birimlerini bir tehdit olarak görmesidir. Umarım Ripple yatırımcılarının sonu kötü olmaz, bol kazançlar.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .