Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

stop loss nedir?

KK
kategorisi Soru Sor ✓ ✓ 15.00 Karma

stop loss nedir basit bir şekilde izah edecek var mı?

Yorumlar

• JJ
    10.00 Karma

Stop loss nedir?

Yakınlaştırıp bakmak için linke tıklayın.
    http://coinforum.gen.tr/uploads/editor/0c/fgk47dfa39a4.jpg

• 0.00 Karma

Türkiyemiz kazansın biz kazanalım.

Arkadaşlar atiyorum xvg aldınız 1000 den bu coin 1200 civari yükselişe geçti ama tedirginsiniz aniden düşer müşer telaşiniz var. Orda stop loss özelligi var altın degerinde. stop loss özelligini 1150 yaparsınız limitide 1120 yaparsınız tabi bu degerler sizin gözleminize bagli degişebilir. bu şekilde aniden düşüş oldugunda 1150den satar ha olduda 1150 den aliş emirleri tükenirse ve elinizde hala coin kalırsa bu seferde 1120 ye kadar satmaya devam eder. . siz kar ile çıkmış olursunuz düşükten tekrar alabilirsiniz. Botlarda bu mantıgı kullanıyor. bot nedir diye sormayın ben kendım kullanmıyorum riskli buluyorum. Her sitede yok stop lose. mesela binancede stop limit olarak geçiyor.

• 0.00 Karma

Şimdi küçük bir bilgi verip, yorumlarınızı istiyorum. Bilindiği üzere geleneksel borsalarda geceleri işlem yapılmaz, kapanışta hangi puanda ise kağıdınız, sabah da aynı rakamla açılır. Ve bu nedenledir ki modern dünyada, ilk borsalar yaklaşık 8 saatlik dilimler üzerindeki kentlerde kurulmuştur (Londra, New York ve Tokyo). Böylece dünya çapında 24 saat yatırım yapma fırsatı doğuyor. Ancak durum bitcoin ve altcoin borsaları için böyle değil. O nedenledir ki stop-loss sistemleri var (her ne kadar çoğu kişinin aktif olarak bunu kullanabildiğini sanmıyorum ama..). Kısacası sorum şu, Çin ve Japonya'nın ya da Amerikanın uyanık olduğu zaman dilimlerinde neler olduğuna dair bir çalışma var mıdır? (Anlık yükselişleri elbette grafiklerden görüyoruz ama onların hangi coğrafyalardan kaynaklandığını bulmak mümkün müdür acaba?) Özellikle Çin bizim için daha kritik diye düşünüyorum, ki bu işin en yoğun yapıldığı kenti Hong Kong ile aramızda 6-7 saat var bu da demek oluyor ki biz uyuyorken anlık yüksekten satış emri versek neler olabilir acaba diye düşünmekteyim. (Özellikle altcoinler için)

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .