Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Substratum Network (SUB)

Aralık 2017 düzenlendi kategorisi Coinler -29.00 Karma

Substratum Network

Substratum Network için ana başlıktır.

Substratum Network için anlık sohbet ve tahminler bu başlık altın yapılır, son mesajları görmek için son sayfayı ziyaret ediniz.

Web sitesi: https://substratum.net/

Yorumlar

• 10.00 Karma

İnternet siteleri sadece tek bir sunucuda bulunuyor şuan. Bu sistemle internet siteleri bildiğiniz ev pclerinde parça parça barınacak ve hiç bir şekilde internet erişiminin sansüre uğrama şansı kalmayacak.
    Kısacası hiç bir devlet yada kuruluş sizin sub içinde barınan bir siteye erişiminizi engelleyemez.

• VxVx
    16.00 Karma

blockchain teknolojisi ile internette sansürü bitirmeyi, vpn'e ihtiyaç duymadan her siteyi ziyaret edebilmeyi sağlayacak teknolojiyi getirmeyi amaçlıyorlar. şu ana kadar okuduklarımdan anladıklarımı aktarayım.

• substratum üzerinde host edilen siteler, belirli bir ip adresinde barınmayacaklarından, node'lar üzerinde barıncaklarından engellenemeyecekler. bu haliyle wikipedia, youtube vs. gibi devlerin çok işine yarayabilir bu teknoloji.

• node kullanan kişiler substratum ağı üzerinden siteleri gezecekleri için ayrıca vpn'e ihtiyaç duymayacaklar. bu da kısıtlı internet kullanıcılarının işine yarayacak bir şey.

• yine node kullanan kişiler, kendi bilgisayarlarının kaynaklarının kullanımına izin vererek gelir elde edebilecekler. bu geliri belirleyen 3 5 faktör olacak (eldeki sub miktarı, topluluktaki geçmiş, bilgisayarın ayrılan kaynakları, bulunulan bölgedeki kısıtlılık oranı vs.). bu faktörlerin ağırlıkları henüz belirsiz.

• criptopay ile de ödemeler gerçekleşecek. criptopay yapacağınız ödemeleri istediğiniz para biriminden yapmanızı sağlayacak.

• proje şuan alpha ıı testlerinde. verdikleri bilgilere göre başarılı geçiyor. çok kısa süre içerisinde (büyük ihtimalle 17.01.2017 tsi 02:00'deki sublocc'da) alpha ıı testlerini içeren bir video yayınlayacaklarmış.

• bu videonun sonrasında (yine kısa zaman sonrasında - net tarih yok) public beta yayınlanacakmış. beta ile kafamızdaki soruların bir kısmına cevap bulabileceğiz.

• tabi sansürsüz internet denince insan "nasıl sansürsüz? her türlü site olacak mı?" diye soruyor. anladığım kadarıyla yine bir sansür olacak. atıyorum ç.c.k p.rn.s. içerikli bir site, substratum networke alınmayacak.

• teknolojik olarak oldukça güzel duruyor, ne kadarını yapabilirler herkes merakla bekliyor. seve seve hem node hem host kısmında yer alabilirim böyle bir şeyin.

• token'larla ilgili de şunu paylaşayım, bittrex isimli markette yer almayı bekliyorlar, burada listelendikten 4 gün sonra piyasada bulunan 226 milyon token'ın 60 milyonu yakılacak. bu da fiyatlarında artışa sebep olacak bir şey.

• son olarak yatırıma uygun, ancak risk barındıran bir proje. beta yayınlandığında saçma sapan bir şey çıkarsa ya da yayınlanması sürüncemede çok kalırsa değer kaybı mümkün. ancak ortada hiç bir ürün yokken 3$ ath yapması, 2$ civarında seyretmesi, ortaya sağlam bir ürün konursa olacaklara işaret ediyor.

• KK
    Ocak 16 düzenlendi 15.00 Karma

İllegal içerikli siteleri oylama sistemi ile kaldıracaklarmış.
    Yani sansür var ama sansür oylama sistemi ile çoğunluğun talebine göre yapılacak.
    Oylama yapmak içinde sub token sahibi olmanız gerekiyor.
    Ne kadar çok sub sahibi olursanız sansürlü içerikler için o kadar oy kullanabilirsiniz.

Sadece sub olmayacak bu piyasada benzer projelerde çıkacak.
    Benzer projelerinde devreye girmesi ile hiç bir web sitesi bence sansürlenemeyecek hale gelir. (sub'tan sansür yiyen farklı bir blokzincir ağına geçer, yada yasadışı ağlar sub gibi kendi zincirlerini kurarlar)

Buda nasıl bir dünya oluşturur bilemiyorum, deepweb yeryüzüne çıkıyor anlayacağınız.
    Bu işin sonu hayra alamet değil söyleyim. çocuk p...su mesela sansürlenemez hale gelecek.
    presearch adında ayrıca bir token var, oda google'ın tahtına göz koymuş.
    illegal içerikleri en azından google listesine almaz erişim az olur diyorum ama birde presearch gibi sansürsüz arama motorları tasarlanıyor.

• KyoKyo
    -14.00 Karma

Benim favori coinim fakat takım çok yavaş, telegram grubunda bir tane yetkili abi yok.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .