Binance Borsası

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Blockchain için hatıra anasayfası (Blockchainhistory.io)

Aralık 2018 düzenlendi kategorisi İCO 12.00 Karma

Merhabalar bugünkü incelememde bugüne kadar gördüğüm en ilginç ve yaratıcı projelerden biri olan blockchainhistory.io isimli projeyi tanıtacağım.

Blockchainhistory.io nedir?
Blockchainhistory blockchain başta olmak üzere, kripto paralar,nesnelerin interneti,yapay zeka,sanal gerçeklik ve diğer teknolojiler için bir hatıra anasayfası yaratıyor.

Projenin ilham kaynağı ise milliondolarhomepage isimli bir internet sitesi. Bunu ilk kez duyanlar için kısaca özet geçmek istiyorum.
Eğer ilk kez duyuyorsanız zaten bu büyük bir kayıptır, çünkü milliondollarhomepage sayfası internet tarihinin en büyük fenomenlerinden biridir. Her neyse dönelim konuya;
2005 yılında 1 milyon dolar kazanmak isteyen alex tew isimli bir ingiliz, milyondolarlık anasayfa adında bir internet sitesi açıyor ve internet sitesini 1.000.000 pixellik küçük küçük alanlara bölüyor. Ve her bir pixel 1 dolardan satmayı başarıyor. Hatta son pixel alanlarını ebay üzerinden açık arttırma usulü ile satıyor. İnternet tarihinin en yaratıcı ve başarılı olmuş girişimleri arasında yerini alıyor.

Blockchainhistory.io ise 13 yıl sonra milliondollarhomepage sayfasının kripto para versiyonu olarak ortaya çıkıyor ve toplamda 1000 ETH değerinde bir anasayfa yaratıyor.

Anasayfa tıpkı milliondolarhomepage sayfasındaki gibi 1.000.000 pixelden oluşuyor. Her bir pixeli 0.001 ETH'den satışa çıkarıyor. Tüm pixeller satıldıktan sonra kurucu 1000 ETH kazanmış olacak.

Site en az 20 yıl açık kalacağına söz veriyor.

Blockchainhistory milliondolarhomepage sayfasına göre biraz daha süslenmiş ve ilgi çekici hale getirilmiş.

Blockchain için hatıra defteri
Pixel satışının yanını sıra sitenin içerisinde bir hatıra defteri bulunuyor. Bu hatıra defterine insanlar 2040 yılı için öngörülerini yazıyorlar.
Blockchain, kriptoparalar, yapay zeka,nesnelerin İnterneti, sanal gerçeklik gibi teknolojilerin ne durumda olduğu, ne kadar yaygın kullandığı gibi notlarını blockchain hatıra defterine kayıt ediyorlar.

Kayıt edilen tüm notlar İnternet sitesinde yayınlanmanın haricinde, toplanıp düzenlenerek ekitap haline getirilecek ve internet sitesinden ücretsiz olarak indirilebilecek. Bunun haricinde yine geleceğe bırakılan tüm notlar, cilti kitap haline getirilecek ve bu kitaplar dünyanın çeşitli kütüphanelerine hediye edilecek. (Temsili olarak sadece 50 kitap basılacak)
Kitabın kapağı ise blockchainhistory.io anasayfasında satın alınan pixel alanlarından oluşacak.

Yaratıcı bir fikir çünkü
Toplamda blockchain için yapılan halka arzların toplam sayısı 5.000 geçti. Halk arz yapmadan yaratılan yine pek çok uygulama var. Fakat şuana kadar herhangi bir platform ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olabilmiş değil. Halka arzlar sonucu milyon dolarlar toplayan icolar ise blockchainhistory.io için potansiyel müşteriler.
Borsalar,İCO'lar,Çeşitli teknoloji şirketleri,Blockchain tabanlı oyunlar ve uygulamalar, kripto para bahis siteleri gibi pek çok potansiyel müşteriye sahipler.

Coinforum.gen.tr Blockchain hatıra sayfasında
Forum için 0.1 ETH değerindeki küçük bir pixel alanı satın aldım.
Daha ilk günden pixel alanımız +120 tıklama aldı.
Projenin twitter sayfasını takip etmenizi öneriyorum. Çok yaratıcı reklam kampanyaları düzenliyorlar. Tweetlerden anladığım kadarı ile siteyi yapan kişi bir ressam ve Mcafee gibi popüler kişilerin resimleri çizip tweet atıyor. Bu şekilde kripto dünyasının ileri gelenlerinin dikkatini çekip retweet alarak projeyi patlatmak istiyor. Mcafee,vitalik gibi kişilerden retweet alması zaten cointelegrap gibi haber sitelerine düşmesini sağlar ve mission complate.

60.000 pixel şimdiden satıldı.
Blockchainhistory.io, pixellerin %5'ini şimdiden sattı. Kurucu 60.7 ETH kazanmış görünüyor. Tüm pixeller satıldığında toplamda 1000 ETH toplanacak. 500 ETH'yi kurucusu kendisi için ayıracağını kalan 500 ETH'ilede blockchainhistory.io üzerindeki pixellerin değer kazanması için içerik üretimi,kitap oluşturması,seo gelişimi gibi giderlere ayrılacak.

Blockchain hatıra sayfası hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Projenin İngilizce Açıklaması: http://blockchainhistory.io/pdf.php
Projenin Türkçe Tercümesi: http://blockchainhistory.io/blog_article.php?id=1
Geleceğe not bırakmak için: http://blockchainhistory.io/guest.php
Twitter adresi: https://twitter.com/bchainhistory


airdroper
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .