Yaga.BestContent.AllTime

 • Flixxo (FLIXX)

  Flixxo nedir?
  Kullanıcıların içeriğinin sahipleri ve yararlanıcıları olacağı merkezi olmayan bir video dağıtım ağı oluşturmayı hedefliyor. (Kısaca; steemit'in videolu olanı)

  Flixxo, reklamverenleri, izleyicileri ve içerik oluşturucularının birbirleriyle doğrudan etkileşim kurmalarını sağlayarak aracıları ortadan kaldırır.


  100 milyondan fazla kullanıcıya sahip kesintisiz yayin akışına sahip bir platformun yaratıcısı, şimdi de video paylaşım endüstrisini, flixxo adındaki yeni bir platform ile sarsmaya hazırlanıyor.popcorn time, lisanssız videolar için akıllı sözleşmelere dayanarak yasallaştırma sağlama ve sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmak için uyğun bir teknoloji geliştirdi.

  flixxo bittorrent protokolünü kullanan, merkezi olmayan bir içerik dağıtım ağıdır. flixxo, netflix ve youtube gibi video platformlarında olduğu gibi bant genişliği ve saklama alanında yüksek maliyetler içeren merkezi sunucular bulundurmaktan ziyade, bizi teşvik ederek aktif birer media dağıtıcısı olmamızı hedefliyor.flixx tokenler ile kullanıcılar ödüllendirilecek ve bu tokenler yeni videolar izlemek için kullanılacaktır.

  flixx ile video izlemenin maliyeti ucuzdur, ödediğiniz tokenlerin belirli yüzdesi yayıncı ile paylaşılır. flixxo da her yaratıcı ağa işini yükler ve gelir modeli seçer. paylaşım arttıkca, ağdaki yayını ve video geliride doğru orantılı olarak artacaktır. eğer bir kullanıcının kredisi biterse, sponsor olan video içeriklerini belir bir süre izleyerek yeni tokenler kazanabilecektir.bu yapı sayesinde, reklam verenlerin videolarını izletebilmesi için flixx satın alması gerekmektedir.bu sayede kendi kendine bir ticaret pazarı oluşacaktır.


  Flixxo, resmi twitter hesabından youtube'ye rakip geliyor şeklinde tweet attı.
  Ben kimsenin youtube'yi devirebileceğini sanmıyorum.
  Youtube ve google'ı biri devirmeye kalktığı zaman hemen gidip satın alıyorlar o projeyi.
  Ancak youtube entegre edilirse sistem tutar.

  JKyo
 • Dovu (DOV)

  Dovu coin nedir?

  DOVU taşımacılık ekosistemi için yeni kripto modelini şekillendiriyor. DOVU, taşımacılık ilişkili merkezi olmayan uygulamaların (dApp'ler) gelişmine ivme katmak için bir taşımacılık protokolü sunuyor, DOVU token da bu taşımacılık sektöründeki yeni iş modeline güç veriyor.

  DOV - Ulaştırma sektörü için her yerde bulunan değer birimi.

  DOV belirteci, değeri yakalamak ve ödüllendirmeyi kolaylaştırır. DOV, seyahat etme şeklinizi paylaşarak ve değiştirerek kazandığınız ve harcadığınız bir ERC-20 işaretidir.

  Dovu coinin kullanım alanı pek çok sektöre temas etmektedir.
  Örneğin; dovu verilene göre aracınızı sigortalatabilirsiniz.
  Dovu verileri sayesinde reklamcılar panolarını nereye koymaları gerektiği konusunda fikir sahibi olacaklar.
  Yada aracınıza reklam aldığınız zaman reklam ücretiniz dovu verilerine göre verilir. (Bu araç hangi işlek bölgelerde ne kadar süre geçirmiş gibisinden)
  Bu şekilde dovu kullanıcıları ürettikleri bu veriler sayesinde dovu tokenleri ile ödüllendirilecektir.
  Dovu mikro iklim verileri, trafik sıkışıklığı gibi pek çok alanda hesaplama yapar.

  Dovu coin yükselir mi?
  Dovu'nun ceosu BMW ile anlaşma sağladıklarını telegramdan yazmış, fakat BMW'den herhangi bir resmi açıklama yok.
  Böyle bir anlaşma olmasında durumunda en az 2x değerleneceği öngörülüyor.

  Ayrıca şuanda büyük borsalarda işlem görmüyor, gelecekte büyük borsalara girmesi ile market hacminin dahada yükseleceğini tahmin ediyorum.

  Dovu token sayısı
  Dovunun şuan dolaşımda 33 milyon tokeni vardır. Fakat maksimum limit 1 milyara yakındır.
  Buda yatırımcıları korkutmaktadır. Dovu 2 yıl boyunca token miktarının sabit kalacağını garanti ediyor, ilerleyen yıllarda azar azar tokenler piyasaya sürülecekmiş.

  Dovu ekibinde kimler var?

  Irfon Watkins (Kurucu ve CEO)
  • Arwen Smit (Co-Founder ve CMO)
  • Krasina Mileva (Co-Founder ve COO)
  • Alex Morris (Ürün Şefi)
  • Tom Holder (CTO)
  • James Guest (Blockchain Teknoloji Şefi)

  Dovu Whitepaper'den önemli satırlar
  -Birleşik Krallık Hükümeti tarafından desteklenen bir fon!
  -Dovu, InMotion Ventures, Jaguar Land Rover'ın yatırım kolu ve Creative England'dan finansman sağladı.

  Dovu hakkında
  Resmi web sitesi: https://dovu.io/
  Twitter hesabı: https://twitter.com/dovuofficial

  Kyo
 • Adhive İco incelemesi

  Adhive İco incelemesi

  Merhabalar, bugünkü incelememiz AdHive isimli ico üzerine olacak.
  AdHive nedir?
  İcoBench puanı 4.7 olan reklamcılık sektörü üzerine çok konuşulan bir projedir.
  Digital reklamcılık sektörü üzerine olan bu proje benim ilgimi fazlasıyla çekti. Proje 2016 yılından beri geliştiriliyor.
  Her gecen gün klasik reklamcılık açık hava reklamcılığı dediğimiz sektör yerini digital reklamcılığa bırakıyor. Çünkü insanlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha fazla İnternet üzerinde zaman geçiriyorlar. AdHive ise digital reklamcılık sektöründe üst düzey bir proje ile geliyor.
  İcobench bilgilerinde proje bilgilerinde ülke olarak Estonya'yı görmem beni dahada heyecanlandırdı. Dünya üzerinde teknolojiye en çok yatırım yapan ülke Estonya'dır. Biliyorsunuz ki dünya çok hızlı değişiyor, önümüzdeki yıllarda üretim olarak bilgi ve teknoloji önem kazanacak. Ne sanayi nede tarım, önümüzdeki yılların değeri bilgi olacak. Projenin ilk ayağı Rusya ve Amerika'da başlayacak ve daha sonra tüm dünyaya yayılacaktır. Her neyse gelelim projeye, arkadaşlar AdHive , dünyada ilk yapay zeka kontrolünde olan küresel influencer marketing ve native advertising üzerine odaklanmıştır.
  Reklamcılık sektörüne yabancı olanlar için öncelikle bu anahtar kavramları açıklamak istiyorum.

  Influencer Marketing nedir?
  Youtube,Twitter,Facebook,Pericope,İnstagram vs her türlü sosyal medya sitesinde yüksek takipçi sayısı olanların anlaştıkları markaları sosyal medya hesabını kullanarak reklamını yapmasıdır.
  Sosyal medya fenomenlerini incelerseniz neredeyse TV kanallarından fazla izlenmeleri var ve bu tarz reklamlar hedef kitleyi çok güzel yakalamanızı sağlıyor. Bence reklamcılığın en büyük yükselişi gelecek yıllarda influencer marketing alanında olacaktır. Araya birde küçük bir bilgi sıkıştırayım; Digital reklamcılık sektörü 2017 yılı itibari ile TV reklam piyasasını geçmiştir. Gelecek yıllarda ise sürekli olarak katlamaya devam edecektir.

  Native advertising nedir?
  Türkçe karşılığı doğal reklam anlamına gelir. Farklı bir değişle buna gizli reklamlar dersek daha doğru olacak. Örneğin Türkiye'de onedio sitesinde pek çok içerik bulunmaktadır, özellikle bu içeriklerin arasına gizlenmiş bazı reklamlar oluyor. Örnek vermek gerekirse en iyi patates kızartma yöntemleri isimli bir yazınsal içerikte araya burger kingin enfes patatesleri kadar olmasa da şeklinde bir cümle yerleştiriyor.
  Okuyucu ise bunu tam olarak reklam olarak algılayamıyor. Arkadaşlar, reklamcılık sektörü ile bir ara ilgilendim emin olun bundan daha iyi bir reklamcılık örneği yoktur. Normalde insanlar reklama karşı önyargılıdır fakat reklam olmadığını düşündüğü bir durumda reklama maruz kalırsa markaya karşı önyargı ve direnç kırılır. Böylece marka zihninizde yer etmeye başlar hemde olumlu bir şekilde. Örneğimizde dediğimiz gibi enfes patates kızartması yapan markamızın patateslerinden hemen gidip alacak değilsiniz, fakat bir alışveriş merkezine gittiğiniz zaman çeşitli markalar arasında seçim yapacağınız an oraya gizlenen küçük reklam sizi aşina olduğunuz markaya yönlendirecektir. Bu tarz reklamların maliyetleri de çok düşüktür ve maliyetlerine oranla çokta güçlü etkileri vardır. İzleyici tarafından her yerde kullanılan bilindik bir marka imajı yaratılmasını sağlar. 2016 yılında 40.2 milyar dolarlık bir piyasaya sahip olan native advertising 2020'ye kadar 85.5 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. (AdYouLike'a göre)

  Problem nedir?
  Yukarıda vermiş olduğum reklamcılık türleri örneklerinin uygulanması günümüzde epey zor oluyor. Hem reklam veren açısından, hemde reklam alan İnternet içerik oluşturucuları açısından. Sosyal medyada fenomen olmak için can atan gençlerin AdHive'ye ilgi göstereceğini düşünüyorum. Biliyorsunuz ki ülkemizde son 2-3 yıldır bir Youtube kanalı furyası başladı. Hatta Youtube kanalı açmak ülkemizde işkur kapsamına alındı ve destekler verilmesi gündeme geldi. 10-15 yaş arası hemen hemen her çocuğun bir kez kanal açma girişimi mutlaka olmuştur. İyi kötü izlenmeye sahip irili ufaklı pek çok kanal var fakat bu kanallar youtube hizmetinin kendilerine sunduğu google reklamlarından sadece para kazanabiliyorlar. AdHive sayesinde artık farklı kapılarda içerik üreticileri için açılacak.

  AdHive nasıl çalışır?
  Evet, reklamcılık terimlerine ve bu alandaki probleme değindikten sonra Adhive bize nasıl çözümler sunacak bakalım.
  Yazının başında dediğim gibi yapay zeka devreye giriyor, ses tanıma ve yüz tanıma gibi karışık bir algoritmayla reklam verenler için en ideal sosyal medya fenomenlerini bulacağını iddia ediyor. Ses tanıma ve yüz tanıma özellikleri sayesinde ödemeler otomatik bir hal alacak.
  X kişisi gerçekten Y markasını sesi ve yüzü ile Youtube üzerinde 2 dakikalık videoda tanıtıp tanıtmadığı sistem tarafından otomatik algılanacak ve akıllı sözleşmeler aracılığı ile ADH tokenler ile ödeme yapılabilecek. (Ödeme yöntemi olarak diğer kripto para birimlerinin de kullanılabileceği belirtiliyor fakat ADH kullanılması çeşitli bonuslarla teşvik edilmiş. Sadece diğer kripto paralar değil aynı zamanda fiat para birimleride kullanılabilecekmiş.) Yapay zeka her gecen gün daha iyi tahminler yaparak kendini geliştirecek böylece AdHive her gecen gün reklam veren sayısı artacak.

  Aşağıdaki görselde AdHive projesinin temel çalışma prensibini görebilirsiniz.

  AdHive İco bilgileri
  İco hakkında bilgi verecek olursam tokenlerin %60'ı satılacak, %16 ağın büyümesi için, %11 kurucular için, %3.5 bounty ve benzeri hibeler için, %2 yedek fon ve %1 yasal uygunluk - hukuk giderleri için ayrılmış.
  Ön satış 30 ocak 6 şubat arasındaydı ve tamamı şuan satılmış görünüyor. 21 şubat - 14 mart arasında 1.faz token satışları başlıyor.
  Bu satışlarda 1 EHT karşılığında 5000 - 5750 arası ADH token alabilirsiniz. (%15' bonus var) Bu satış evresinde toplam 12 milyon dolarlık satış yapılacak.

  AdHive hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince bilgim dahilinde açıklamaya çalışırım.

  Detaylı bilgiler için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.
  Bağlantılar
  Resmi web sitesi; https://adhive.tv/
  Beyaz sayfası; https://adhive.tv/adhive_whitepaper.pdf
  Twitter sayfası; https://twitter.com/AdhiveTv
  Telegram grubu; https://t.me/adhivetv
  Facebook sayfası; https://www.facebook.com/adhivetv
  İcoBench; https://icobench.com/ico/adhive


  Yazar hakkında:
  BTT username: coinforumgentr

  ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

  VxMisantropistkriptokadınJKyoTo_Moon
 • al-sat yaparken zarar ettim

  ardeşim öncelikle bunun kararini tamamen kendin vermelisin. eth yarin 1 dolar olursa "aa neden oldu ki" deme. ya da "vaaay 20000 dolar oldu" da diyebilirsin.

  tek bir coin yerine birden cok coine de dagitabilirsin. boylece riski azaltmis olursun. %75ini btc/etc/ltc/eth/dash gibi saglam coinlere dagitip %25 de gelecek vaat ettiğini düşündüğün coinlere de dagitabilirsin.

  boylece riski de azaltmis olursun ve altcoinlerden dagittiklarindan bir iki tanesi yukselirse guzel de kar etmis olursun.

  Dostum daha iyi trade yapmak için kendini geliştirebilirsin, teknik ve temel bilgi vs tarzı şeyler. Onu yaparken Hodl mode on, sonrasında bilinçli bir şekilde 4/1 ile yatırım yapıp, al satlardan faydalanabilirsin. Umarım her şey gönlünce olur.

  admin
 • JoyToken İncelemesi

  Joytoken nedir?
  Oyun endüstrisi için geliştirilmiş bir altyapı protokolüdür. Kumarhane tokenlerinin geleceğinin olduğunu daha önceki yazılarımda belirtmiştim.
  Funfair, EDG, trueflip... Çünkü kumar sektörü blokchain teknolojisinin kullanılacağı ilk sektörlerden biridir. Yani yatırımlarınız diğer projelere daha hızlı fiyatlanma gösterebilir.
  Joytoken'in icosu mart ayına bitiyor ve haziran ayında playcosmo'da ilk oyunları yer alacak.

  Joytoken ne işe yarar?
  - Anonim olarak kumar yada oyun oynayabilirsiniz.
  - Oyunlar %100 adil ve şeffaftır. (Blockchain tabanlı olduğu için)
  - Oyun geliştiricilerine oyunlarını tanıtmak için imkan verir ve geliştirdikleri oyunun pazarlama işini üstlenir.

  (Başarılı tüm projelere bakarsak hep bir şeyleri bir araya getirmişlerdir. Örneğin youtube videoları, facebook insanları, yemeksepeti restaurantları, amazon ve gittigidiyor gibi siteler satıcıları, meşhur taksi uygulaması uber ise taksileri. Youtube 1 tane bile içerik üretmez, yemeksepeti size yemek hazırlamaz, uberinde hiç taksisi yoktur, fakat kendi alanlarının en büyükleri konumundalar. Joytoken'de oyun geliştiricilerinin uğrak yeri olma potansiyeli taşıyor.)

  Joytoken yasal mı?
  PlayCosmo Casino İngiltere, Malta ve Curacao'da lisanslıdır.

  Joytoken'in diğer casino coinlerinden farkı var mı?
  Joy tokenin diğerlerinden olan farkı geliştiricilere kapısının açık olması.
  Bir geliştirici joy token üzerinden oyun yaratıp bunu akıllı sözleşme ile üzerine lisanslayabilir.
  Bu lisanslı oyununu operatörler üzerinden kullanıcılara ulaşmasını sağlayabilirler.
  Joytoken ayrıca geliştiricilerin hazırladığı oyunun pazarlama işini üstleniyor.

  Joytoken nasıl çalışır?
  Aşağıdaki videodan Türkçe olarak çalışma sistemini incelebilirsiniz;

  Joytoken resmi web sitesi: https://joytoken.io/tr/

  Joytoken telegram sayfası: https://t.me/joytoken

  Joytoken Twitter adresi: https://twitter.com/JoyToken

  MisantropistkriptokadınJadmin
 • Docademic- İCO incelemesi

  Docademic- İCO incelemesi

  Bir çok yerde ki araştırmalarımda Altın Coinlere girmiş bir ICO.
  Şu anda pre sale , önsatış başladı. Bir hafta sürecek ve % 50 veriyor, hem uygun fiyattan alıyorsunuz hemde % 50.
  Bu tokenin adı MTC (Medical Token Currency) olarak geçiyor, sağlık alanındaki bazı platformlarda ödeme aracı olarak kullanılması planlanıyor.
  2018 1.çeyreğin sonu borsalarda işlem görebileceği docacdemic resmi web sitesinde yayınlanan yol haritasında belirtilmiştir.
  29 ocaktan, 28 şubat 2018 tarihine kadar token satışları devam edecek, Şuan için 1000 MTC tokenin 1 Ethereum fiyatı var.

  Docademic nedir?
  Docademic sağlık alanında blok zincir teknolojisi ile geliştirilen bir projedir.
  Docademic, doktorlar,teknoloji uzmanları ve girişimciler tarafından hazırlanan son derece faydalı bir projedir.
  Dünyada hali hazırda binlerce kullanıcı tarafından kullanılıyor ve 20'den fazla ülkede aktif olarak hizmet veriyor. Hali hazırda kullanımı olan docademic sosyal ağı üzerinden doktorlar ve sağlık çalışanları hastaları hakkında fikir alışverişi yapıyor ve hastalıklar hakkında veriler elde ediyorlar. Sağlık alanında sosyal ağ bence devrim olur, doktorların birbirleri ile iletişimde olup fikir alışverişi yapabilmeleri muhteşem olacaktır, kürsel salgın hastalıklar gibi olumsuz durumlarda veri toplanma evresi çok daha hızlı olacaktır.

  Docademic, Dünyanın en büyük ücretsiz teletip hizmetini verme amacı taşıyor.
  Teletip nedir?
  Bilgisayar teknolojilerinden yararlanarak dünyanın nerede olursanız olun ve kim olduğunuza bakılmadan sağlık hizmetleri (tanı,tedavi,değerlendirme) hizmeti alabileceğiniz bir sistemdir. Bu teknolojinin faydalarını şu şekilde kısaca özetleyebiliriz.

  • Hasta ile alakalı bilgilere dünyanın her yerinde doğrudan ve hızlı bir şekilde ulaşma imkanı.
  • Hasta ve doktor arasındaki mesafe azalacağı verimlilik artacaktır. Doktorun hastaların verilerine ulaşması araştırma yapması gibi pek çok alanda zamandan tasarruf edilerek verimlilik sağlanır.
  • Bulunduğunuz yerde bazı uzmanlık alanları bulunmayabilir fakat yinede teletip sayesinde hizmet alabilirsiniz.

  Ücretsiz sanal görüşmeler
  Docademic blok zincir tabanlı teletip ağı kurma amacı taşıyor, docademic sayesinde hastaların doktorlarla ücretsiz sanal görüşmeler yapmasına imkan tanınacak.

  Sosyal ağ projesi
  Kendi alanında rakipsiz görünen bu projenin en büyük özelliği bana göre sağlık çalışanları için aynı zamanda sosyal ağ olma özelliğinin olmasıdır.

  Yasallara uygunluk
  Amerika'da hizmet sunma amacı ile bir hukuk firması olan Foley Lardner LLP ile uyum çalışmaları yapılmıştır.

  Mahremiyet
  Docacdemic blok zincir tabanlı olduğu için hastaların kişisel verileri koruma altındadır.

  Çalışan bir sistem
  Docacdemic, hali hazırda çalışan bir sistemdir.

  Yapay zekaya dayalı veri toplamanın nimetleri
  İnsanlar doktora belirli hastalık belirtilerinin olduğunu söylediği zaman örneğin; baş ağrısı, mide bulanması, kusma gibi. Doktor her zaman ki gibi belirtilere ve testlere göre bir teşhis koyacaktır. Eğer o sırada ülke genelinde yada ülkenin belirli bir bölümünde salgın bir hastalık olabilir.
  Fakat bu doktor tarafından bilinmiyor olabilir. Fakat neyse ki yapay zeka var, bu durum yapay zeka tarafından analiz edilir. Yapay zeka der ki; son bir haftadır mide bulantısı ile bu bölgede şikayetçi olan insan sayısı 20 kat artmıştır. Böyle bir durumda doktor bu durumun bölgesel bir zehirlenme olduğunu düşünebilir, hastalığın şehir şebeke suyundan kaynaklanması gibi. Eğer yapay zeka yardımcı olmasaydı belkide doktor hastalığın tam kaynağını bulmakta gecikebilirdi. Zaten bilim için en önemli konu veri toplanmasıdır. Ne kadar çok veriye sahipseniz o kadar çok çözümünüz olur. Sağlık gibi alanlarda ise ayrıca verinin hızlı toplanabilmesi önemlidir.

  Docacdemic app
  Kolay kullanım arayüze sahip bir uygulaması var, aşağıda ki videodan uygulama tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

  Docacdemic takımı

  Düzenleme: Proje John McAfee tarafından desteklenmeye başladı, twitterden duyurdu ve danışman olarak docademic web sitesine John McAfee eklendi

  Bağlantılar
  İco sitesi: https://ico.docademic.com/
  Resmi web sitesi: https://docademic.com/
  Bitcointalk başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2757588.0
  Telegram kanalı: https://t.me/joinchat/GWeOM0Nc_R_htbcpJha7mA
  Twitter adresi: https://twitter.com/docademic
  Facebook sayfası: https://www.facebook.com/docademic


  Yazar hakkında;
  BTT user name: coinforumgentr
  0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

  MisantropistkriptokadınJ
 • ÜCRETSİZ ÜYELİK İLE BİNLERCE DOLAR KAZANABİLECEĞİNİZ İCOLAR (14.02.2018 GÜNCELLENDİ)

  Paylaşım için teşekkürler bu gece inceleyeceğim.

  Bounty kampanyalarını takip ediyorum fakat genellikle zor şeyler istiyorlar.
  Basit şartlarla örneğin kayıt ol telegram guruba katıl twitter sayfasını beğen gibi ufak işleri bir başlık altında toplarsak çok faydalı olacak.

  Başka bulursanız daha lütfen başlık altına ekleyin, Refli linkinizden üye olacağım.

  ceto7856Misantropist
 • ETHEREUM SOFT [AIRDROP]

  Scam olmadığını düşünüyorum, Ethplorer'dan görünüyolar: https://ethplorer.io/address/0x4461778cc8bc26abb611ff9cdb2c8248ba128caf

  Kyo
 • Sapien.Network İco İncelemesi

  Güzel proje, icosuna katıldım.
  İçimde bir his var, bu proje başarılı olacak.