Yaga.BestContent.Recent

 • Airdroplardan Kazanabileceğimizin Kanıtı!!! (Airdrop Ödemeleri)

  Arkadaşlar şimdiye kadar bir çok airdrop paylaştım. Katılan, katılmayan arkadaşlar oldu. Bazıları çekindi belki bir şey çıkar mı bunlardan boşa zaman mı harcıyoruz diye. Bu yüzden aşağıda etherscan hesabımın ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Hesabıma airdroplardan gelen tokenlar ve şu an ki güncel fiyatları ve total fiyat var. Yaklaşık 3300$ değerinde. Şu ana kadar 100 civarı token geldi hesabıma ve bunların 15 tanesi borsaya girdi daha. Fotoğrafta da göreceksiniz En değerli olanlarının görüntüsü var. Aşağıya doğru devam ediyor ben en değerlilerinin görüntüsünü paylaşıyorum. Çok uzun zamandır uğraşmıyorum yaklaşık bir kaç ay oldu airdroplara katılmaya başlamam. Eğer uğraşırsanız gerçekten kazançlı çıkarsınız arkadaşlar. Evet bazen boş değersiz airdroplarda çıkıyor ama denemekten zarar gelmez. Zamanınız olduğu kadar hiç birini kaçırmamanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu tokenları nasıl satacağını bilmeyen öğrenmek isteyen merak eden arkadaşlar için de bir bağlantı paylaşıyorum. Video da detaylı anlatılmış. Bende o videodan öğrendim. Herkese bol kazançlar.

  coinforumgentr
 • LOANDEX Airdrop!!!!

  1. Telegram ve twitter adreslerini takip et.
  2. Twitter ve telegram adını gir.
  3. Eth Adresi gir.

  250 token veriyor.

  https://loandex.bountyplatform.io/airdrop/1160/join?ref=3f9fad50eb063f8b246c83fc89ac5ff4

  metehan
 • ZPER ICO REVIEW

  ZPER is a 'decentralized P2P (peer-to-peer) financial ecosystem using intelligent contract technology. P2P lender companies and leading robo advisers have united to provide a revolutionary method of fund transactions between borrowers and lenders around the world.

  ZPER is a financial ecosystem that utilizes Etherums technology that provides peer to peer transactions. Within this ecosystem, P2P lending and Robo-advisor companies can participate to provide services and provide solutions to securely fund transactions between borrowers and lenders around the world. The platform will form a financial model by combining the modern financial values ​​of P2P and asset data from around the world.

  Thus, this platform will have the ability to transcend many countries and currencies as well as bringing conventional structures on a global scale. Briefly ZPER is a decentralized ecosystem consisting of individual borrowers, P2P finance companies, robot-advisors, investors and financial information providers that are transparent and global so that everyone in the world can participate to benefit.

  HOW DOES ZPER WORK

  Currently, centralized financial institutions such as the Bank have control over the services they provide to their customers, as they provide many conditions for borrowers, so it is impossible for many people to get services from the bank. And the Bank is actually the middle party that connects the depositor with the borrower. Mostly, the Bank only provides financial services for some people who can fulfill their requirements, such as people who want to get a loan from the Bank must have Identity and also a good loan history. In addition, in the lending provided by the Bank, the Bank earns interest on the loan. Zper has a different concept as it is the lender who will get interest interest from the loan given to the borrower. The ZPER lending platform will only benefit from the fees that apply to the borrowers and lenders. And the process of lending and borrowing transactions within the ZPER platform occurs in P2P where lenders and borrowers interact directly without any middle parties.

  In addition, all the banks in the world have different interest rates, so with the ZPER can provide a fair environment and transparency because the same interest rate for all participants.

  WHAT THEY ARE TRYING TO SOLVE

  ZPER uses blockchain technology that can not be restricted by region, this platform will benefit everyone in the world.

  Everyone in the world can interact and participate in this ecosystem, and create a financial environment that equally benefits all participants. Because borrowing and borrowing processes occur in P2P, then the lenders will gain greater benefits, as well as from the borrower will get low interest rates.

  The user's investment portfolio will be under the supervision of robot-advisors with algorithms that help define investment risk to be low and diversify.

  The ecosystem is also open to global businesses that plan to have P2P financial services, data providers and more. The ZPER platform will benefit many parties such as directly linking investors to borrowers, the exchange of information, portfolio preparation, loan management, risk analysis and secure fund transactions. ZPER will also provide benefits for Small and Medium Enterprises that need loans for their businesses.

  THE TEAM

  Zper has brilliant team members that would make the project a success. The are made of experienced staffs that would take this project to the next level

  Homepage : https://zper.io
  Facebook : https://www.facebook.com/ZPERplatform
  Twitter : https://twitter.com/zper_team
  Onepager : https://zper.io/paper/Onepager_Eng.pdf
  Whitepaper : https://zper.io/paper/Whitepaper_Eng.pdf
  Telegram : https://t.me/zper_kr_official
  Etherum's address -
  0xC685B07B60e09E87912F3d44531a8710e0C6668C

  Bitcointalk profile-
  https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1911191

  coinforumgentr
 • $oarCoin Airdrop

  TYPE: Form

  1.e-mail adresi gir
  2. Eth addresi gir
  3. Twitter adınızı girin
  4. Telegram adınızı girin

  referans mail: ibrahimgler801@mynet.com

  https://goo.gl/hmvAdU

  dudung182
 • Adhive İco incelemesi

  Adhive İco incelemesi

  Merhabalar, bugünkü incelememiz AdHive isimli ico üzerine olacak.
  AdHive nedir?
  İcoBench puanı 4.7 olan reklamcılık sektörü üzerine çok konuşulan bir projedir.
  Digital reklamcılık sektörü üzerine olan bu proje benim ilgimi fazlasıyla çekti. Proje 2016 yılından beri geliştiriliyor.
  Her gecen gün klasik reklamcılık açık hava reklamcılığı dediğimiz sektör yerini digital reklamcılığa bırakıyor. Çünkü insanlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha fazla İnternet üzerinde zaman geçiriyorlar. AdHive ise digital reklamcılık sektöründe üst düzey bir proje ile geliyor.
  İcobench bilgilerinde proje bilgilerinde ülke olarak Estonya'yı görmem beni dahada heyecanlandırdı. Dünya üzerinde teknolojiye en çok yatırım yapan ülke Estonya'dır. Biliyorsunuz ki dünya çok hızlı değişiyor, önümüzdeki yıllarda üretim olarak bilgi ve teknoloji önem kazanacak. Ne sanayi nede tarım, önümüzdeki yılların değeri bilgi olacak. Projenin ilk ayağı Rusya ve Amerika'da başlayacak ve daha sonra tüm dünyaya yayılacaktır. Her neyse gelelim projeye, arkadaşlar AdHive , dünyada ilk yapay zeka kontrolünde olan küresel influencer marketing ve native advertising üzerine odaklanmıştır.
  Reklamcılık sektörüne yabancı olanlar için öncelikle bu anahtar kavramları açıklamak istiyorum.

  Influencer Marketing nedir?
  Youtube,Twitter,Facebook,Pericope,İnstagram vs her türlü sosyal medya sitesinde yüksek takipçi sayısı olanların anlaştıkları markaları sosyal medya hesabını kullanarak reklamını yapmasıdır.
  Sosyal medya fenomenlerini incelerseniz neredeyse TV kanallarından fazla izlenmeleri var ve bu tarz reklamlar hedef kitleyi çok güzel yakalamanızı sağlıyor. Bence reklamcılığın en büyük yükselişi gelecek yıllarda influencer marketing alanında olacaktır. Araya birde küçük bir bilgi sıkıştırayım; Digital reklamcılık sektörü 2017 yılı itibari ile TV reklam piyasasını geçmiştir. Gelecek yıllarda ise sürekli olarak katlamaya devam edecektir.

  Native advertising nedir?
  Türkçe karşılığı doğal reklam anlamına gelir. Farklı bir değişle buna gizli reklamlar dersek daha doğru olacak. Örneğin Türkiye'de onedio sitesinde pek çok içerik bulunmaktadır, özellikle bu içeriklerin arasına gizlenmiş bazı reklamlar oluyor. Örnek vermek gerekirse en iyi patates kızartma yöntemleri isimli bir yazınsal içerikte araya burger kingin enfes patatesleri kadar olmasa da şeklinde bir cümle yerleştiriyor.
  Okuyucu ise bunu tam olarak reklam olarak algılayamıyor. Arkadaşlar, reklamcılık sektörü ile bir ara ilgilendim emin olun bundan daha iyi bir reklamcılık örneği yoktur. Normalde insanlar reklama karşı önyargılıdır fakat reklam olmadığını düşündüğü bir durumda reklama maruz kalırsa markaya karşı önyargı ve direnç kırılır. Böylece marka zihninizde yer etmeye başlar hemde olumlu bir şekilde. Örneğimizde dediğimiz gibi enfes patates kızartması yapan markamızın patateslerinden hemen gidip alacak değilsiniz, fakat bir alışveriş merkezine gittiğiniz zaman çeşitli markalar arasında seçim yapacağınız an oraya gizlenen küçük reklam sizi aşina olduğunuz markaya yönlendirecektir. Bu tarz reklamların maliyetleri de çok düşüktür ve maliyetlerine oranla çokta güçlü etkileri vardır. İzleyici tarafından her yerde kullanılan bilindik bir marka imajı yaratılmasını sağlar. 2016 yılında 40.2 milyar dolarlık bir piyasaya sahip olan native advertising 2020'ye kadar 85.5 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. (AdYouLike'a göre)

  Problem nedir?
  Yukarıda vermiş olduğum reklamcılık türleri örneklerinin uygulanması günümüzde epey zor oluyor. Hem reklam veren açısından, hemde reklam alan İnternet içerik oluşturucuları açısından. Sosyal medyada fenomen olmak için can atan gençlerin AdHive'ye ilgi göstereceğini düşünüyorum. Biliyorsunuz ki ülkemizde son 2-3 yıldır bir Youtube kanalı furyası başladı. Hatta Youtube kanalı açmak ülkemizde işkur kapsamına alındı ve destekler verilmesi gündeme geldi. 10-15 yaş arası hemen hemen her çocuğun bir kez kanal açma girişimi mutlaka olmuştur. İyi kötü izlenmeye sahip irili ufaklı pek çok kanal var fakat bu kanallar youtube hizmetinin kendilerine sunduğu google reklamlarından sadece para kazanabiliyorlar. AdHive sayesinde artık farklı kapılarda içerik üreticileri için açılacak.

  AdHive nasıl çalışır?
  Evet, reklamcılık terimlerine ve bu alandaki probleme değindikten sonra Adhive bize nasıl çözümler sunacak bakalım.
  Yazının başında dediğim gibi yapay zeka devreye giriyor, ses tanıma ve yüz tanıma gibi karışık bir algoritmayla reklam verenler için en ideal sosyal medya fenomenlerini bulacağını iddia ediyor. Ses tanıma ve yüz tanıma özellikleri sayesinde ödemeler otomatik bir hal alacak.
  X kişisi gerçekten Y markasını sesi ve yüzü ile Youtube üzerinde 2 dakikalık videoda tanıtıp tanıtmadığı sistem tarafından otomatik algılanacak ve akıllı sözleşmeler aracılığı ile ADH tokenler ile ödeme yapılabilecek. (Ödeme yöntemi olarak diğer kripto para birimlerinin de kullanılabileceği belirtiliyor fakat ADH kullanılması çeşitli bonuslarla teşvik edilmiş. Sadece diğer kripto paralar değil aynı zamanda fiat para birimleride kullanılabilecekmiş.) Yapay zeka her gecen gün daha iyi tahminler yaparak kendini geliştirecek böylece AdHive her gecen gün reklam veren sayısı artacak.

  Aşağıdaki görselde AdHive projesinin temel çalışma prensibini görebilirsiniz.

  AdHive İco bilgileri
  İco hakkında bilgi verecek olursam tokenlerin %60'ı satılacak, %16 ağın büyümesi için, %11 kurucular için, %3.5 bounty ve benzeri hibeler için, %2 yedek fon ve %1 yasal uygunluk - hukuk giderleri için ayrılmış.
  Ön satış 30 ocak 6 şubat arasındaydı ve tamamı şuan satılmış görünüyor. 21 şubat - 14 mart arasında 1.faz token satışları başlıyor.
  Bu satışlarda 1 EHT karşılığında 5000 - 5750 arası ADH token alabilirsiniz. (%15' bonus var) Bu satış evresinde toplam 12 milyon dolarlık satış yapılacak.

  AdHive hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince bilgim dahilinde açıklamaya çalışırım.

  Detaylı bilgiler için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.
  Bağlantılar
  Resmi web sitesi; https://adhive.tv/
  Beyaz sayfası; https://adhive.tv/adhive_whitepaper.pdf
  Twitter sayfası; https://twitter.com/AdhiveTv
  Telegram grubu; https://t.me/adhivetv
  Facebook sayfası; https://www.facebook.com/adhivetv
  İcoBench; https://icobench.com/ico/adhive


  Yazar hakkında:
  BTT username: coinforumgentr

  ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

  VxMisantropistkriptokadınJKyoTo_Moon
 • Adhive İco incelemesi

  Adhive İco incelemesi

  Merhabalar, bugünkü incelememiz AdHive isimli ico üzerine olacak.
  AdHive nedir?
  İcoBench puanı 4.7 olan reklamcılık sektörü üzerine çok konuşulan bir projedir.
  Digital reklamcılık sektörü üzerine olan bu proje benim ilgimi fazlasıyla çekti. Proje 2016 yılından beri geliştiriliyor.
  Her gecen gün klasik reklamcılık açık hava reklamcılığı dediğimiz sektör yerini digital reklamcılığa bırakıyor. Çünkü insanlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha fazla İnternet üzerinde zaman geçiriyorlar. AdHive ise digital reklamcılık sektöründe üst düzey bir proje ile geliyor.
  İcobench bilgilerinde proje bilgilerinde ülke olarak Estonya'yı görmem beni dahada heyecanlandırdı. Dünya üzerinde teknolojiye en çok yatırım yapan ülke Estonya'dır. Biliyorsunuz ki dünya çok hızlı değişiyor, önümüzdeki yıllarda üretim olarak bilgi ve teknoloji önem kazanacak. Ne sanayi nede tarım, önümüzdeki yılların değeri bilgi olacak. Projenin ilk ayağı Rusya ve Amerika'da başlayacak ve daha sonra tüm dünyaya yayılacaktır. Her neyse gelelim projeye, arkadaşlar AdHive , dünyada ilk yapay zeka kontrolünde olan küresel influencer marketing ve native advertising üzerine odaklanmıştır.
  Reklamcılık sektörüne yabancı olanlar için öncelikle bu anahtar kavramları açıklamak istiyorum.

  Influencer Marketing nedir?
  Youtube,Twitter,Facebook,Pericope,İnstagram vs her türlü sosyal medya sitesinde yüksek takipçi sayısı olanların anlaştıkları markaları sosyal medya hesabını kullanarak reklamını yapmasıdır.
  Sosyal medya fenomenlerini incelerseniz neredeyse TV kanallarından fazla izlenmeleri var ve bu tarz reklamlar hedef kitleyi çok güzel yakalamanızı sağlıyor. Bence reklamcılığın en büyük yükselişi gelecek yıllarda influencer marketing alanında olacaktır. Araya birde küçük bir bilgi sıkıştırayım; Digital reklamcılık sektörü 2017 yılı itibari ile TV reklam piyasasını geçmiştir. Gelecek yıllarda ise sürekli olarak katlamaya devam edecektir.

  Native advertising nedir?
  Türkçe karşılığı doğal reklam anlamına gelir. Farklı bir değişle buna gizli reklamlar dersek daha doğru olacak. Örneğin Türkiye'de onedio sitesinde pek çok içerik bulunmaktadır, özellikle bu içeriklerin arasına gizlenmiş bazı reklamlar oluyor. Örnek vermek gerekirse en iyi patates kızartma yöntemleri isimli bir yazınsal içerikte araya burger kingin enfes patatesleri kadar olmasa da şeklinde bir cümle yerleştiriyor.
  Okuyucu ise bunu tam olarak reklam olarak algılayamıyor. Arkadaşlar, reklamcılık sektörü ile bir ara ilgilendim emin olun bundan daha iyi bir reklamcılık örneği yoktur. Normalde insanlar reklama karşı önyargılıdır fakat reklam olmadığını düşündüğü bir durumda reklama maruz kalırsa markaya karşı önyargı ve direnç kırılır. Böylece marka zihninizde yer etmeye başlar hemde olumlu bir şekilde. Örneğimizde dediğimiz gibi enfes patates kızartması yapan markamızın patateslerinden hemen gidip alacak değilsiniz, fakat bir alışveriş merkezine gittiğiniz zaman çeşitli markalar arasında seçim yapacağınız an oraya gizlenen küçük reklam sizi aşina olduğunuz markaya yönlendirecektir. Bu tarz reklamların maliyetleri de çok düşüktür ve maliyetlerine oranla çokta güçlü etkileri vardır. İzleyici tarafından her yerde kullanılan bilindik bir marka imajı yaratılmasını sağlar. 2016 yılında 40.2 milyar dolarlık bir piyasaya sahip olan native advertising 2020'ye kadar 85.5 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. (AdYouLike'a göre)

  Problem nedir?
  Yukarıda vermiş olduğum reklamcılık türleri örneklerinin uygulanması günümüzde epey zor oluyor. Hem reklam veren açısından, hemde reklam alan İnternet içerik oluşturucuları açısından. Sosyal medyada fenomen olmak için can atan gençlerin AdHive'ye ilgi göstereceğini düşünüyorum. Biliyorsunuz ki ülkemizde son 2-3 yıldır bir Youtube kanalı furyası başladı. Hatta Youtube kanalı açmak ülkemizde işkur kapsamına alındı ve destekler verilmesi gündeme geldi. 10-15 yaş arası hemen hemen her çocuğun bir kez kanal açma girişimi mutlaka olmuştur. İyi kötü izlenmeye sahip irili ufaklı pek çok kanal var fakat bu kanallar youtube hizmetinin kendilerine sunduğu google reklamlarından sadece para kazanabiliyorlar. AdHive sayesinde artık farklı kapılarda içerik üreticileri için açılacak.

  AdHive nasıl çalışır?
  Evet, reklamcılık terimlerine ve bu alandaki probleme değindikten sonra Adhive bize nasıl çözümler sunacak bakalım.
  Yazının başında dediğim gibi yapay zeka devreye giriyor, ses tanıma ve yüz tanıma gibi karışık bir algoritmayla reklam verenler için en ideal sosyal medya fenomenlerini bulacağını iddia ediyor. Ses tanıma ve yüz tanıma özellikleri sayesinde ödemeler otomatik bir hal alacak.
  X kişisi gerçekten Y markasını sesi ve yüzü ile Youtube üzerinde 2 dakikalık videoda tanıtıp tanıtmadığı sistem tarafından otomatik algılanacak ve akıllı sözleşmeler aracılığı ile ADH tokenler ile ödeme yapılabilecek. (Ödeme yöntemi olarak diğer kripto para birimlerinin de kullanılabileceği belirtiliyor fakat ADH kullanılması çeşitli bonuslarla teşvik edilmiş. Sadece diğer kripto paralar değil aynı zamanda fiat para birimleride kullanılabilecekmiş.) Yapay zeka her gecen gün daha iyi tahminler yaparak kendini geliştirecek böylece AdHive her gecen gün reklam veren sayısı artacak.

  Aşağıdaki görselde AdHive projesinin temel çalışma prensibini görebilirsiniz.

  AdHive İco bilgileri
  İco hakkında bilgi verecek olursam tokenlerin %60'ı satılacak, %16 ağın büyümesi için, %11 kurucular için, %3.5 bounty ve benzeri hibeler için, %2 yedek fon ve %1 yasal uygunluk - hukuk giderleri için ayrılmış.
  Ön satış 30 ocak 6 şubat arasındaydı ve tamamı şuan satılmış görünüyor. 21 şubat - 14 mart arasında 1.faz token satışları başlıyor.
  Bu satışlarda 1 EHT karşılığında 5000 - 5750 arası ADH token alabilirsiniz. (%15' bonus var) Bu satış evresinde toplam 12 milyon dolarlık satış yapılacak.

  AdHive hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince bilgim dahilinde açıklamaya çalışırım.

  Detaylı bilgiler için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.
  Bağlantılar
  Resmi web sitesi; https://adhive.tv/
  Beyaz sayfası; https://adhive.tv/adhive_whitepaper.pdf
  Twitter sayfası; https://twitter.com/AdhiveTv
  Telegram grubu; https://t.me/adhivetv
  Facebook sayfası; https://www.facebook.com/adhivetv
  İcoBench; https://icobench.com/ico/adhive


  Yazar hakkında:
  BTT username: coinforumgentr

  ETH: 0x31720F8E9A9acEfE102C450764e5F1a0F5BC985c

  VxMisantropistkriptokadınJKyoTo_Moon
 • TRV AİRDROP

  Mail adresi, teelgram adı ve ath adresimizi giriyoruz. 50 token veriyor.

  http://goo.gl/h4FG9u

  Kyo
 • ETH adresiyle giriş yapılan airdroplar listesi (HIZLI VE KALİTELİ)

  Teşekkürler güzel liste olmuş.

  brahimi
 • ETH adresiyle giriş yapılan airdroplar listesi (HIZLI VE KALİTELİ)

  Arkadaşlar aşağıdaki airdropların hepsi aynı yöntemle giriş yapılan hızla tokenlere sahip olduğumuz airdroplar. Arada kaçırdıklarınız, atladıklarınız yada ilk defa airdroplara katılacaklar için hepsini bir araya topladım. Tabi hala güncel ve devam edenleri. Umarım faydalı olur. Liste biraz uzun tabi. Ama kaliteli projeler kaçırmayın derim. Nasıl yapıldığına gelince. ETH adresimizle airdroplara giriş yapıyoruz. daha sonra açılan sayfada verilen kodu telegram sayfalarına yapıştırıp yolluyoruz. (Tabi telegram sayfalarına önce üye oluyoruz.) sayfayı yenilediğinizde tokenler hemen adresinizde görünecektir.
  NOT: Bir kaç airdrop eth adresinin yanında e mailde istiyor giriş yaparken arkadaşlar.
  Bol kazançlar.

  WMT - http://www.mycandybag.net/wmt/?code=6HK2IINB - 88 Token

  ETU - https://etu.link/i/?r=05ca - 8888 token

  CCBT - http://candy.cccbt.org/?code=92138fce05ba5538 - 20 Token

  PHNX - https://phnxtoken.com/?r=173 - 300 token

  REDPOCKET - http://referral.redpocket.network/vQXYu1cO - 40 token

  PHARMZ - https://pharmz.io/invite/?id=i3HVy7xA - 10 token

  GOLDCHAİN - https://referral.goldchain.pro/?code=MmZg7326uA - 18 token

  CYBERVEİN - http://www.cybervein.org/invite?invite=3dab3591 - 10 token

  GENECHAİN - https://candy.genechain.plus/?code=GoWr2537uC - 20 token

  YHN - http://airdrop.ynhchain.info/?code=3f3bd1e2f7a31b93 - 18 token

  SOHU - https://invite.sohu.world/?code=BPuU8683RD - 68 Token

  CFC - http://www.mycandybag.net/cfc/?code=JULIAOVK - 188 token

  PPKC - https://pumpkinpay.io/Airdrop/index?vtoken=5a982c9b01f25 - 100token

  RNT - https://www.oneroot.io/zh_cn/candy/596f4d61c106a3be - 20 Token

  GET - http://www.mycandybag.net/get/?code=SS8AKQ42 - 18 TOKEN

  OSCH - http://g.oschain.io/#/?parentId=kcohax - 1000 TOKEN

  LUCKY - http://candy.lucky.fun/?code=CZYPQRSCZ7Y2 - 66 TOKEN

  BOE - http://www.mycandybag.net/boe/?code=QP36U514 - 18 TOKEN

  AİLİNK - http://alidrop.me/index-en.html?p=20571 - 100 TOKEN

  U.NETWORK - http://u.network/Airdrop/G1kSRlj7zN - 100 TOKEN

  DACC - http://referral.dacc.co/OeQ7v4ot - 40 TOKEN

  ALPHAPRO - https://alphaprotocol.com/referral/6971N1S2W3OO - 36 TOKEN

  EKT- http://activity.91xuexibao.com/dist/index.html?code=42880 - 10TOKEN

  CELLBROCKS - https://cellblocks.io/invite/?id=sx7Nx878 - 10 TOKEN

  EDU - http://drop.edu.one/?code=eqT9196W - 18 TOKEN

  AOT - http://www.mycandybag.net/aot/?code=E29OC5I3 - 168 TOKEN

  BİTFARMS - http://ref.bits.farm/?code=MTM1Mjg= - 258 TOKEN

  AAA - https://candy.aaa.capital/?code=2HINCMZTAP6OG - 50 TOKEN

  AAT - http://www.mycandybag.net/aat/?code=4OCV5H62 - 88 TOKEN

  AVP - http://goo.gl/CYDgV1 - 500 TOKEN

  Crypto World - http://robot.hging.net/dist/index.html?q=87caf6

  NAUS - http://airdrop.naus.io/shareGet?inviteCode=sNWMEHLm - 30 TOKEN

  PNHD - http://pumpandhold.surge.sh?ref=5AxkHu97f7MoYZlT - 2000 TOKEN

  POK / https://www.blockgo.cc/?i=FKG61HMKA418KI3GT - 6 TOKEN

  COT / http://token.coincot.com/?code=07f788e0 - 6 TOKEN

  CES / https://cleverness.io/spread?r=1520326119

  STUDY PLATFORM - 200 TOKEN
  https://studyplatform.net/airdrop?ref=7b2c688b889a5bceaeb248595f6a8cbb

  SHAREX - https://coinclub.global/airdrop/819QaToekBPd8xWwQ9QX -18TOKEN

  AKSOCHAİN / https://www.aksochain.io/r/b4e9c187 - 20 TOKEN

  GMC - http://www.gmchain.me/public/?token=29337 - 68 TOKEN

  FREC 2 : http://candy.block18.io/?code=EC75O2 - 258

  EXT TOKEN: https://sweet.ext.xin/ext/s/u1EylNZC - 66 TOKEN

  DCAex - 5 TOKEN
  https://commonbot.chinacloudsites.cn/telegram/index?parentId=66351

  ASTRN - http://astrntoken.com/?ref=uVEswIUpeE - 300 TOKEN

  ETUCANDY - https://etu.io/i/KWWG0ty4 - 50000 TOKEN

  STOCKCHAİN - http://referral.stockchain.co/DpdBqR - 5 TOKEN

  Kyo
 • İCO yatırımında dikkat edilmesi gerekenler

  İCO yatırımında dikkat edilmesi gerekenler

  İco Nedir?
  ''ICO'nun açılımı Initial Coin Offering olarak geçiyor Türkçe karşılığını halka arz olarak yansıtabiliriz. Bunu daha basit bir örnekle anlatmamız gerekirse şöyle açıklayalım:

  A şahsının, firmasının bir projesi var diyelim ve bu projenin toplam maliyeti 1 Milyon Euro,
  Ancak A şahıs, firmasının bu projenin maliyetini karşılayacak gücü bulunmuyor bu sebeple proje için para toplamak zorunda,
  İşte bu noktada A şahıs, firması proje için gerekli olan parayı toplamak için oluşturduğu coini satışarak sunarak projelerini halkın beğenisine sunuyor ve beğenen kişiler A şahıs, firmasından proje için oluşturulan coini satın alıyor.

  Eğer hâlâ kafanızda soru işareti varsa şu örnek işleyişi daha iyi anlamınızı sağlayabilir.

  A süt firmasının yeni bir tesis kurmak için paraya ihtiyacı var diyelim,
  A süt firmasının yeni bir tesis kurmak için gereken parayı karşılama gücü yok,
  A süt firması bu parayı karşılamak için hisselerini halka arz ederek yeni tesisi için fon topluyor,
  Eğer siz A süt firmasının yapacağı işlere güvenir ve hisse satın alırsanız hem A süt firması projeleri için gerekli olan parayı topluyor hem de siz A süt firmasından hisse satın almış oluyorsunuz. ''

  Şimdi gelelim asıl meseleye: İyi bir ICO nasıl seçilir?

  Şunu bilmelisiniz ki ICO seçimi yapmak samanlıkta iğne aramaya eş değerdir. Piyasada çok fazla yanıltıcı ICO olmasının yanında fon topladıktan sonra ortalıktan yok olan ICO'ların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Tüm bu olumsuzluklar ICO'ların adını kötüye çıkardığı için, yatırımcıların uzak durması şaşırtıcı değil, ancak tüm ICO'lar böyle olmak zorunda değil. Bu yazıda ICO seçerken nelere dikkat etmeliyiz, iyi bir ICO nasıl anlaşılır bunlar hakkında bir kaç ipucu vermeye çalışacağım.

  Öncelikle ilk adımımız ile başlayalım;

  1.Domain

  Çoğu kişinin dikkat etmediği bu adım bana göre dikkat edilmesi gerekenlerin başında geliyor. X ICO'sunun resmi websitesine girdik her şey iyi güzel gözüküyor ama domain sorgulamasında X ICO'sunun domainin yalnızca 1 yıllığına kaydedildiğini görüyoruz. Bana göre en azından 3 yıllığına kaydedilmiş olmalı ve yan domainler satın alınmış olmalıdır.

  Örneğin .com alan adı ile satış yapılıyorsa .net .org domainlerinin de satın alınıp olası bir dolandırıcılığın önüne geçilmiş olması gerekir.

  Bunun nedeni ne olabilir? X ICO'su neden büyük paralar toplayacağı projesinin domainini 1 yıllığına kaydetmiş olsun ki siz olsanız güvendiğiniz projenin domainini 1 yıllığına kaydettirir misiniz?

  Yine domain sorgulamasında X ICO'sunun alan adının kimin adına kayıtlı olduğuna bakıyoruz. Kayıt bilgileri gizli mi? Bir şahıs adına mı kayıt ettirilmiş yoksa bir firma mı? Şahıs adına kayıt ettirildiyse bu şahısın X ICO'su ile alakası var mı? Proje içerisindeki konumu nedir? Bu soruları ICO'yu araştırarak cevaplıyoruz.

  2.Proje

  Herhangi bir yatırım yaparken ilk olarak bakmamız gereken şey nasıl ki projenin kalitesiyse ICO seçimi yaparken de buna dikkat etmemiz gerekiyor. X firmasının bir projesi var ve fon toplamak istiyor. Biz yatırımcı olarak projeyi sorgulamak zorundayız, X ICO'su projesine güveniyor olabilir hatta siz de güveniyor olabilirsiniz ama ya diğer insanlar onlar güvenecek mi? X firmasının projesi gerçekten ilgi çekecek bir proje mi?

  Tüm bu soruları cevaplamak zorundayız unutmayın ki bir ICO'ya yatırım yaparken aslında bir şirkete yatırım yapmış olursunuz eğer şirket halka hitap etmiyorsa sattığı ürünler satılmıyorsa sizin yatırımınız değer kaybeder. Bir projenin yeterince kaliteli olması o projenin insanlar tarafından kabul edileceği veya kesinlikle gerçekleştirileceği anlamına gelmez.

  Örneğin ben de bugün bir ICO oluşturup projemin insanların bir yatırıp on alacakları bir platform kurmak olduğunu söyleyebilirim. Ancak bunu yapabilme ihtimalim var mı? Akla mantığa uyuyor mu uymuyor. Eğer seçtiğiniz ICO'nun projesi mantığınıza uymuyorsa uzak durmalısınız.

  3.WhitePaper

  X ICO'sunun projesini beğendiniz, projesinin gerçekleşebilme ihtimalini insanlar tarafından kabul görme ihtimalini ölçtünüz tarttınız peki şimdi ne yapacaksınız? Bunun cevabı projenin whitepaperını okumak.

  Whitepaper bir proje hakkında tüm bilgileri vermesi gereken bilgi kitapçığıdır. Projenin fikrinden tutun, projenin işleyişine, gelecek hedeflerine, bir sonraki adımlarına, kazanılan tutarların nerelere harcanağına vs kadar tüm bilgileri vermesi gerekir.

  Eğer whitepaper sadece projenin fikri ve işleyişi hakkında bilgi veriyorsa uzak durun. Kaliteli bir projenin gizli kalan hiçbir yanı olmamalıdır eğer siz bir projeye yatırım yapacaksanız size o projenin geleceği hakkında bilgi verilmek zorundadır. Bunu yapmayı reddeden kaçamak cevaplar veren ICO'lardan uzak durun. Whitepaperlar genellikle İngilizce olduğu için bu adımı İngilizce bilen biriyle tamamlamalısınız eğer bu konuda yardım alabileceğiniz biri yoksa ücretli tercüme yöntemlerine bile başvurmalısınız.

  4. Roadmap

  Roadmap yani yol haritası seçtiğiniz projenin bu zamana kadar yaptığı işleri ve bundan sonra atacağı adımlar hakkında bilgi verir. Burada dikkat etmemiz gereken şey projenin biz farkına varmadan önce attığı adımlar nelerdi, gerçekten yol haritasına yazdıkları şeyleri yaptılar mı? Veya yol haritaları çok basit olan adımlarla mı başlıyor.

  Örneğin:

  2017 Kasım: Projenin fikrini düşündük
  2017 Aralık: Proje için ekip topladık
  2018 Ocak: Projenin coini üretildi
  2018 Şubat: ICO dönemi
  2018 Mart: Borsalarda işlem göreceğiz

  Bu tür yol haritaları olan ICO'lardan kesinlikle uzak durun. Yol haritası kesinlikle ama kesinlikle projenin temel taşlarını taşıyan, taşıyacak olan adımları içermeli. Ve yalan yanlış bilgiler verilmemelidir. Yol haritasında yazan bilgilerin doğruluklarını kesinlikle teyit etmelisiniz.

  5. Ekip

  Projeyi oluşturan ekibi detaylıca araştırmalısınız. Proje ekibinde yer alan kişilerin özgeçmişleri, linkedin profilleri, sosyal medya hesapları, google aramaları bunların tümü sizin için bir eleme kriteri olmalıdır. Dolandırıcılığı hedef alan ICO'lar genellikle fake fotoğraflar ve fake özgeçmişler oluşturarak yatırımcılara güven vermek isterler. ICO ekibinin Linkedin profilini detaylıca araştırın, profilin açılış tarihini, bağlantılarını, daha önce yaptıkları işleri kesinlikle sorgulayın. Sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlara, sosyal medya hesaplarının açılış tarihlerine dikkat edin.

  6. Adres ve Mail adresi

  Projenin ofis adresini kontrol edin biliyorum bu gerçekten zor bir adım ancak bu konu hakkında ufak bir google araması yapabilirsiniz en azından verdikleri adresin fake bir adres olup olmadığını, verdikleri ülke bilgisinde gerçekten öyle bir adres olup olmadığını kontrol edin. Sosyal Medya hesaplarında ofislerinde çekilmiş bir fotoğraf var mı veya gerçekten bir ofisleri var mı bilmelisiniz.

  Bunun yanında aklınıza takılan tüm soruları ICO sayfasında bulunan mail adresine bir mail göndererek iletin size geri dönüş şekillerine, verdikleri cevaplara, geri dönüş sürelerine dikkat edin.

  7. Sosyal Medya

  ICO'nun sosyal medya hesapları sizler için bir kriter olmayabilir ancak bu önemli bir adımdır. Bir ICO sosyal medya hesaplarından sadece ICO'nun satış kısmıyla ilgili paylaşım yapıyorsa bu eksi puandır. Projesini tanıtmalı, proje hakkında bilgiler vermeli etkileşimlerini karşılıksız bırakmamalıdır. Aynı zaman da yine ICO'nun sosyal medya hesaplarının ne zaman açıldığı da önemlidir, ICO tarihinden bir ay önce açılmış ve ICO zamanına kadar sadece ICO ile ilgili paylaşım yapan bir sosyal medya hesabı güven vermez.

  8. Hedef

  Çoğu ICO beklediği satış rakamlarına ulaşamadan satışı tamamlamak zorunda kalıyor. Peki seçtiğimiz ICO'nun böyle bir durumu yaşama ihtimali var mı? Eğer böyle bir durum yaşanırsa soft cap miktarıyla belirttikleri adımları gerçekleştirebilirler mi?

  Ekibin kalitesi bu adım hakkında size biraz ipucu verecektir eğer proje ekibi uzman kişilerden oluşuyorsa soft cap miktarıyla bile size verdikleri sözleri yerine getirebilir. Unutmamalısınız ki proje sattığı coinin borsalarda itibar görebilmesi için ekibin atacağı adımlar çok önemlidir siz hep en kötüsünü düşünüp proje ekibinin minimum tutar ile bile projelerini bir adım öne taşıyabileceğinden emin olmalısınız.

  9. Medya

  Proje hakkında medyada çıkan haberlere dikkat edin. ICO sayfasında var olan medya bağlantılarının doğruluklarını teyit edip, paylaşım yapılan websitelerinin geçmişlerini, piyasa içindeki otoritelerine göz atın. Sıradan bir blog kullanıcısın yatırım yapmayı düşündüğünüz ICO hakkında yazdığı yazı sizin için kriter olmamalı ve ICO bunu websayfasında referans olarak göstermemeli.

  10. Ortaklar

  ICO'larda yer alan ortaklar bağlantılarını araştırın, bu adım önemlidir öyle ki resmi websiteleri Google'da çıkıyor diye partners kısmına Google'yi ekleyen ICO'lar bile bulunmakta. Ortaklar bağlantıları önemlidir, ICO ile belirtilen firmaların herhangi bir bağı var mı? Daha önce bununla ilgili bir paylaşımda bulunmuşlar mı? Ortaklar kısmında yer alan kurumlar proje fikri ile bağlantılı mı? Bu soruları araştırarak cevaplamak zorundasınız.

  Unutmayın ki en ufak bir yalan bile size ICO hakkında bir ipucu verebilir!

  Tüm bu adımları tamamladıktan sonra yatırım yapacağınız ICO hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Eğer tüm bu adımlardan sonra ICO'ya katılmaya karar verdiyseniz bir sonraki adımınız ICO'nun satış dönemlerini takip etmek ve mümkün olduğunca erken bir şekilde alım yapmak olacak.

  Elimden geldiğince yardımcı olmak istedim, hatam olduysa affola unuttuğum bir şey varsa belirtirseniz konuyu düzenlerim herkese bol kazançlar.

  Kyo